Sieć kolejowa DOKP Olsztyn

Uporządkowany zbiór dokumentów archiwalnych dotyczących sieci kolejowej na Warmii, Mazurach i pozostałych ziemiach byłych Prus Wschodnich;

Moderator: bastard

bastard
ZWROTNICZY
Posty: 362
Rejestracja: 06 mar 2007, 20:29

Sieć kolejowa DOKP Olsztyn

Post autor: bastard »

Poniżej znana dla części osób ( we fragmentach pojawiała się na tym forum ) MAPA SCHEMATYCZNA SIECI KOLEJOWEJ DOKP OLSZTYN datowana na 01 kwietnia 1958 r.
Mapa ta ( a właściwie jest to plan schematyczny ) pokazuje linie kolejowe eksploatowane w tym czasie ( również wąskotorowe ). Linie rozebrane oznaczone są przerywaną kreską.
Na planie tym - kolorowymi kredkami oznaczono zasięgi poszczególnych Oddziałów Drogowych i podległych im Sekcji Budynków - wg oznaczeń w legendzie w lewym dolnym rogu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
bastard
ZWROTNICZY
Posty: 362
Rejestracja: 06 mar 2007, 20:29

Północna DOKP - 1979 r.

Post autor: bastard »

Poniżej mapa schematyczna sieci kolejowej PÓŁNOCNEJ DOKP wg stanu na dzień 01.01.1979 r.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Stacja Krzepielów
Przyspieszony
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2006, 17:07
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Stacja Krzepielów »

Pojedyncza kartka z dokumentu pochodzącego z roku 1945 lub 1946, dokumentu który później został przekształcony na instrukcję "Wykaz odcinków czasowo wyłączonych z ruchu" Jest całe mnóstwo błędów w nazwach, ale i tak dokument jest ciekawy. Cyfry 1 - 4 znaczą mniej więcej zawieszenie przewozu wszelkich rodzajów przesyłek. Cyfra 1 oznacza towar o nazwie ludzie :) cytat z legendy :) W pozycji pierwszej informacja do odwołania jest chyba życzeniem pobożnym, choć może były jakieś plany odbudowy. W pozycji trzeciej zaznaczono że odcinek Orneta - Braniewo jest odbudowany na nowo. Pozycja piąta - raczej ewidentny błąd nazwy. Pozycja 9 i 10 jak wiadomo Prynowo winno być. Od Trakiszek też rozebrano linię na wschód? - tego sam nie wiedziałem. Z innych stron tego dokumentu wynika, że były szeroko zakrojone plany odbudowy wielu linii szczególnie na pomorzu zachodnim.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Muzeum Historii Linii Kolejowych
Stacja Chrzypsko Wielkie
--
Czytaj periodyk "Stacja Chrzypsko Wielkie"
na www.muzeumchrzypsko.pl
Hamburger
Pospieszny
Posty: 168
Rejestracja: 07 lip 2008, 10:02

Post autor: Hamburger »

Powyższy dokument jest chyba ciut młodszy i pochodzi z około 1950 r., gdyż brak w nim innych odcinków rozebranych w 1945 r. np. Kętrzyn - Węgorzewo oraz Małdyty - Myślice. Być może wcześniej znajdowały się one w przedziale lp. 20 - 22, i po odbudowaniu zostały określone jako "odwołane".
Ais
Towarowy
Posty: 2
Rejestracja: 09 cze 2012, 23:28

Post autor: Ais »

Hamburger pisze:Powyższy dokument jest chyba ciut młodszy i pochodzi z około 1950 r., gdyż brak w nim innych odcinków rozebranych w 1945 r. np. Kętrzyn - Węgorzewo oraz Małdyty - Myślice. Być może wcześniej znajdowały się one w przedziale lp. 20 - 22, i po odbudowaniu zostały określone jako "odwołane".
Małdyty- Myślice był rozebrany ??
A wiesz może kiedy go odbudowano, bo ponownie zlikwidowany został już jakoś na przełomie wieków
Awatar użytkownika
Rainy31
Pospieszny
Posty: 162
Rejestracja: 17 lip 2010, 01:49
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post autor: Rainy31 »

Mapka z 1979 bardzo mnie zaciekawiła. Potrzebuję jej wymiarów, bym mógłbym ją "powiesić" w kasach lub w informacji na dworcu (tzn. na rekonstrukcji).
bastard
ZWROTNICZY
Posty: 362
Rejestracja: 06 mar 2007, 20:29

Post autor: bastard »

Mapka z 1979 r. (której skan zamieściłem) w oryginale miała format A3 tj. 297 x 420 mm. Widziałem jednak takie mapy w większym formacie, ale czarno-białe. Nie wiem czy w większym formacie były wydane w kolorze.
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

Ais pisze:
Hamburger pisze:Małdyty- Myślice był rozebrany ??
w okolicach czerwca 1945, http://jarnoltowo.pl/article.php?id=224
Hamburger
Pospieszny
Posty: 168
Rejestracja: 07 lip 2008, 10:02

Post autor: Hamburger »

Cały odcinek Malbork - Myślice - Małdyty uruchomiony został w 1949 r.
Awatar użytkownika
Gagarin323
Osobowy
Posty: 73
Rejestracja: 02 cze 2012, 20:32
Lokalizacja: Olsztyn

Mapa DOKP Olsztyn 1946

Post autor: Gagarin323 »

W załączniku przesyłam mapkę olsztyńskiej DOKP z maja 1946 r. Uwagę zwracają polskie nazwy stacji, które obecnie położone są w Obwodzie kaliningradzkim.

Pozdrawiam PJK.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ