Modernizacja na lini Warszawa-Gdynia

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Michał Kajut
Towos
Posty: 36
Rejestracja: 13 mar 2008, 19:59
Lokalizacja: Susz
Kontakt:

Post autor: Michał Kajut »

Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

Rzec można, że to 2 minuty 7 sekund historii najnowszej.
Tak, tak... Te ujęcia to już historia.
Obecnie tor, po którym podróż odbywał ów operator kamery nie istnieje. Nawierzchnia została zdjęta. Trwają prace przy kształtowaniu podtorza. Za to po torze widocznym z lewej strony odbywa się już normalny ruch pociągów, a w miejscu, gdzie widać rozścieloną warstwę podsypki tłuczniowej leżą już tory i rozjazdy.
Przed stacją Gdynia Gł. jest teraz ciekawe przełączenie torów. Tor nr 2 "wchodzi" w tor kościerski. Chyba warto utrwalić dla potomnych także tę nietypową sytuację.
L.L.
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Panie Leszku może jakieś fotki Pan by miał ??
mgr inż. Sebastian Marszał
Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

Niestety, nie mam.
L.L.
badworm
Towos
Posty: 26
Rejestracja: 13 lip 2007, 15:54

Post autor: badworm »

Leszek Lewiński pisze:Przed stacją Gdynia Gł. jest teraz ciekawe przełączenie torów. Tor nr 2 "wchodzi" w tor kościerski. Chyba warto utrwalić dla potomnych także tę nietypową sytuację.
Mogę prosić o precyzyjniejsze wyjaśnienie? Przez ostatni miesiąc (do ostatniego piątku) trwał montaż rozjazdów w torach nr 1 i 101 co dało w rezultacie trzy przejścia(półtrapezy) między nimi. Ruch do/z Wielkiego Kacka odbywał się po torze 102, do/z Orłowa po torze 2. Nie zauważyłem by przez ten okres jakiekolwiek prace były prowadzone w torze nr 2 lub 102 - w przypadku tego pierwszego mogło by się to zresztą chyba odbywać tylko w nocy.
Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

badworm pisze:Mogę prosić o precyzyjniejsze wyjaśnienie?
Napisałem powyżej:
Przed stacją Gdynia Gł. jest teraz ciekawe przełączenie torów. Tor nr 2 "wchodzi" w tor kościerski.
Dodam, że "wchodzi" on w tor nr 102.
Prace w torze nr 2 rozpoczęto po otwarciu do ruchu toru nr 1. Wykonywano je w biały dzień.
L.L.
badworm
Towos
Posty: 26
Rejestracja: 13 lip 2007, 15:54

Post autor: badworm »

Obejrzałem sobie aktualny przebieg torów 102 i 2 z okna pociągu i wszystko stało się jasne - przyznam, że takiego rozwiązania problemu nieczynnego toru nr 2 się nie spodziewałem. Słyszałem o planach umieszczenia rozjazdu między tymi torami za przejściem podziemnym koło siedziby Prokomu(w kierunku Orłowa, tak by ze 102 można było na 2 zjechać) ale to, co zobaczyłem mnie zupełnie zaskoczyło :)
Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

badworm pisze: ...to, co zobaczyłem mnie zupełnie zaskoczyło
Od dawna wiadomo, że IZ w Gdyni jest jednostką, która lubi zaskakiwac ;-)
L.L.
bradko
Towarowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2008, 18:11
Kontakt:

Post autor: bradko »

badworm pisze:to, co zobaczyłem mnie zupełnie zaskoczyło :)
Się dzisiaj przeszedłem, żeby zobaczyć, co to takiego i zobaczyłem, że nie ma wyjazdu ze 102 na Wielki Kack, tylko na Orłowo. To o to chodzi? Czy coś się znów zmieniło?
Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

Czy coś się znów zmieniło?
Na razie nie, ale już 23 lipca - kolejne zmiany.
L.L.
Bodek
Pospieszny
Posty: 129
Rejestracja: 12 lip 2005, 14:57
Lokalizacja: Gdynia / Szczecin

Post autor: Bodek »

Czy od lipca w Gdyni wszystko stanęło i nic się nie dzieje? :wink:
Byłem w Gdyni na przełomie lipca i sierpnia i roboty postępowały "pełna parą", więc może ktoś by coś niecoś skrobnął, co się od tego czasu zmieniło.
Na jakim etapie jest obecnie przebudowa głowicy południowej itp? Może jakieś foty...
W lipcu nieco się zdziwiłem, że zamiast pierwotnie planowanych rozjazdów o promieniu R=1200 m zabudowywane są głównie pięćsetki. Poza tym nie zauważyłem żadnych przymiarek do połączenia torów dalekobieżnych z linią 250.
Mam nadzieję, że to moje przeoczenie...
USAMORZĄDOWIĆ regionalne linie kolejowe!!!
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=62563#62563
Pozdrowienia z Pomorza!
B. Jędrzejewski
Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

Bodek pisze:Może jakieś foty...
No Bodek (w Gdyni), no foto (na forum)... :wink:

A tak poważnie, to roboty trwają. Jeszcze trochę i gotowy będzie tor 102.
Teraz trwa taka "widowiskowa" faza, bo dobrze widoczna z peronu SKM. Po otwarciu toru nr 102 "domknięty" zostanie tor nr 101 i wraz z torem nr 1 (zamkniętym już aż od Orłowa) utworzy się całkiem spory plac budowy.
L.L.
Jaco
Osobowy
Posty: 61
Rejestracja: 15 wrz 2005, 11:22
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Jaco »

Czekają Was trudne chwile zarówno po stronie pasażerów (utrudnienia w ruchu pociągów, spóźnienia) jak i kadry PKP, która bierze udział w procesie budowlanym (nadzory, odbiory robót...). Przerabiałem to przez niemal 4 lata na E30 ;)
W każdym razie to niezła "szkoła jazdy" i doświadczenie, jakie praktycznie można zdobyć...
Jacek Jaco Chiżyński
Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

Jaco pisze:Czekają Was trudne chwile
?? ?? ?? ??
Mnie ??

Chyba ich !! Znaczy się wykonawców i inżyniera.
Rzeczywiście, już nie mają ze mną lekko.
L.L.
badworm
Towos
Posty: 26
Rejestracja: 13 lip 2007, 15:54

Post autor: badworm »

Leszek Lewiński pisze:A tak poważnie, to roboty trwają. Jeszcze trochę i gotowy będzie tor 102.
Teraz trwa taka "widowiskowa" faza, bo dobrze widoczna z peronu SKM. Po otwarciu toru nr 102 "domknięty" zostanie tor nr 101 i wraz z torem nr 1 (zamkniętym już aż od Orłowa) utworzy się całkiem spory plac budowy.
Do kiedy jest planowane zamknięcie toru nr 1 i związane z tym objazdy łącznicą 723 (Gdynia Chylonia-Gdynia Port GPF) pociągów towarowych?
ODPOWIEDZ