Czerwonka - Mrągowo - Orzysz - Ełk

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: kuba_mk, Sebastian Marszał, bastard, ksiezyc

MICHDRU85
Towos

Post autor: MICHDRU85 »

Czytam to i tak sie zastanawiam czy ruch pomiedzy Elkiem, a Orzyszem sie zwiekszy? Moze zrobia cos z dalszym odcinkiem w kierunku Mikolajek? To taka luzna mysl :)

http://www.tvn24.pl/orzysz-przygotowuje ... 566,s.html

Referee
Pospieszny

Post autor: Referee »

Pomiędzy Orzyszem a Mrągowem co jakiś czas jeździ LOTOS Kolej. Są zdjęcia Pawła Wagnera nawet. Pytałem kolegi w ISE, potwierdził, że jeżdżą.

Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU

Post autor: Adam Dąbrowski »

Referee pisze:Pomiędzy Orzyszem a Mrągowem co jakiś czas jeździ LOTOS Kolej. Są zdjęcia Pawła Wagnera nawet. Pytałem kolegi w ISE, potwierdził, że jeżdżą.
Na pewno? Wiem, że LOTOS Kolej korzysta z odcinka Czerwonka - Mrągowo.

Ale Mrągowo - Orzysz?
Porozmawiajmy o kolei: tej wczorajszej, dzisiejszej i jutrzejszej...

helmutt1
Osobowy

Post autor: helmutt1 »

To Mikołajki nie są zarośnięte?

Referee
Pospieszny

Kolega z PLK twierdzi że jeżdżą, choć w regulaminie jest "0".

Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

Referee pisze:Pomiędzy Orzyszem a Mrągowem co jakiś czas jeździ LOTOS Kolej. Są zdjęcia Pawła Wagnera nawet. Pytałem kolegi w ISE, potwierdził, że jeżdżą.
Na 99,9% na odcinku Mrągowo - Mikołajki - Orzysz nie jeździ nic. Nie ma nawet objazdów drogowców. Lotos owszem, kursuje regularnie, ale jedynie na trasie Łęgajny - Czerwonka - Mrągowo. Przed dwoma miesiącami pojawił się nawet pociąg PKP Cargo, ale również, tylko do Mrągowa (załadunek drewna).

Odcinek Mrągowo - Orzysz to obecnie bardzo przykry widok. W Mikołajkach rosną już sporych rozmiarów drzewka. Załączam zdjęcia z połowy sierpnia 2016 r. Aktualnie nie wygląda to lepiej.
Załączniki
Stacja Mikołajki. Sierpień 2016 r.
Stacja Mikołajki. Sierpień 2016 r.
Wyjazd z Mikołajek w kierunku Orzysza. Sierpień 2016 r.
Wyjazd z Mikołajek w kierunku Orzysza. Sierpień 2016 r.
Wjazd do Mikołajek od strony Mrągowa. Za moimi plecami ścieżka w kierunku mostu na jeziorze Tajty. Sierpień 2016 r.
Wjazd do Mikołajek od strony Mrągowa. Za moimi plecami ścieżka w kierunku mostu na jeziorze Tajty. Sierpień 2016 r.

Referee
Pospieszny

Re: Czerwonka - Mrągowo - Orzysz - Ełk

Jakaś bocznica w Biskupu ma być budowana, a to jest szansa na remont linii: http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci ... 83505.html

kamil
Towarowy

Post autor: kamil »

Chodzi zapewne o to: http://ibiskupiec.pl/2017/04/07/co-wiem ... -biskupcu/ w planach – bocznica kolejowa podłączona do linii kolejowej Mrągowo-Biskupiec. Osobiście trzymam kciuki, obawiam się tylko biurokracji PLK i robieniem pod górkę. Swoją drogą jeżdżą obecnie jakieś towary do Biskupca? Pamiętam jeszcze dziesięć lat temu jak przyjeżdżały kryte, węglarki z drewnem i cysterny z olejem opałowym do cegielni Rukławki, ale z tego co widziałem w zeszłym roku to na stacji pusto, a i po cegielni została kupka gruzu.

Referee
Pospieszny

kamil pisze:
2017-09-21, 13:18
Chodzi zapewne o to: http://ibiskupiec.pl/2017/04/07/co-wiem ... -biskupcu/ w planach – bocznica kolejowa podłączona do linii kolejowej Mrągowo-Biskupiec. Osobiście trzymam kciuki, obawiam się tylko biurokracji PLK i robieniem pod górkę. Swoją drogą jeżdżą obecnie jakieś towary do Biskupca? Pamiętam jeszcze dziesięć lat temu jak przyjeżdżały kryte, węglarki z drewnem i cysterny z olejem opałowym do cegielni Rukławki, ale z tego co widziałem w zeszłym roku to na stacji pusto, a i po cegielni została kupka gruzu.
Dziesięć lat to bardzo dużo, szczególnie na PKP. Cofnąć się o dekadę to kolej w Biskupcu była i nie tylko towarowa. Za kolejne dziesięć to na torach może (oby nie) rosnąć niezły las.

Referee
Pospieszny

Jak wygląda obecnie ruch do Mrągowa?

kamil
Towarowy

Post autor: kamil »

ODPOWIEDZ