Pociągiem do Lubawy! - Mazury 2020

Planowane imprezy i wycieczki, relacje oraz fotoreportaże;

Moderatorzy: kuba_mk, Sebastian Marszał, bastard, ksiezyc

NikoT
Towarowy

Pociągiem do Lubawy! - Mazury 2020

Post autor: NikoT »

Czołem wszystkim :)

Jak pewnie już słyszeliście, (albo nie) w ramach Mazur 2020, organizowany jest przejazd pociągiem do Lubawy! Jest to pierwszy od 10 lat pociąg na stacji w Lubawie. Razem z wieloma osobami działaliśmy w tym kierunku, no i udało się! Aktualnie razem z Turkolem dopinamy wszystko na ostatni guzik :D Przejazd będzie miał miejsce 25tego Lipca, i pociąg będzie ruszał ok. 10:00 z Iławy Głównej (Dokładny rozkład jazdy na stronie Turkolu), i przejedzie LK252 w stronę dworca w Lubawie. Prowadzącą lokomotywą będzie SM42 w klasycznych zielonych barwach (Najbardziej prawdopodobne) i do tego dojdzie kilka wagonów z lat 70/80. Wrzucę tutaj plakat stworzony przez moją siostrę ;) Mam nadzieję, że zobaczymy się na wydarzeniu! Czołem.

Obrazek

Referee
Pospieszny

Re: Pociągiem do Lubawy! - Mazury 2020

Post autor: Referee »

Awatar użytkownika
Piotr Janik
Ekspres

Post autor: Piotr Janik »

Czołem.
Chciałem pięknie podziękować za link do wywiadu, jak również podjąć próbę małej syntezy (fotosyntezy), celem sprawdzenia funkcjonalności i elastyczności nowego Forum.
Załączniki
foto:  Bartosz  Brechelke
foto: Bartosz Brechelke
Freien Strecken für freien Menschen!

NikoT
Towarowy

Panowie,
wydarzenie się udało w stopniu ogromnym. Niech mi ktoś jeszcze powie, że zainteresowania koleją w Lubawie nie ma. Jako inicjator jestem dumny z tego, że to wyszło, i przede wszystkim nie ma nic lepszego niż usłyszenie od starszych osób mówiących do swoich wnuków "Patrz, zupełnie jak za starych czasów gdy do Lubawy jeździły pociągi!". Bez bicia przyznam, że łzy mi poleciały na widok tylu osób na dworcu. Ludzie chcą tu kolei i to widać!
Jeśli ktoś by chciał, mogę wstawić więcej fotografii z samego przejazdu. Niedługo też pewnie będę mieć materiał z drona. Pozdrawiam wszystkich.Obrazek

Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU

Post autor: Adam Dąbrowski »

NikoT pisze:
2020-07-25, 20:55
Panowie, wydarzenie się udało w stopniu ogromnym. Niech mi ktoś jeszcze powie, że zainteresowania koleją w Lubawie nie ma. Jako inicjator jestem dumny z tego, że to wyszło, i przede wszystkim nie ma nic lepszego niż usłyszenie od starszych osób mówiących do swoich wnuków "Patrz, zupełnie jak za starych czasów gdy do Lubawy jeździły pociągi!". Bez bicia przyznam, że łzy mi poleciały na widok tylu osób na dworcu. Ludzie chcą tu kolei i to widać!
Kolego, Tobie i wszystkim innym osobom, które przyczyniły się do uruchomienia tego pociągu, należą się wielkie słowa uznania! Miałem przyjemność być na pokładzie i po 17 latach znów wjechać pociągiem do Lubawy. Widok mieszkańców na peronie rzeczywiście był budujący, życzę więc powodzenia w dalszych działaniach. Jeśli nie co dzień, to niech chociaż co roku pociąg pasażerski odwiedza to miasto. :smile:
NikoT pisze:
2020-07-25, 20:55
Jeśli ktoś by chciał, mogę wstawić więcej fotografii z samego przejazdu. Niedługo też pewnie będę mieć materiał z drona. Pozdrawiam wszystkich.
Oczywiście, udostępniaj, co tylko możesz. Ja w wolnej chwili także postaram się zaprezentować trochę materiałów.

Pozdrawiam,
Adam
Porozmawiajmy o kolei: tej wczorajszej, dzisiejszej i jutrzejszej...

NikoT
Towarowy

Część,
to tutaj przesyłam resztę moich zdjęć z tego wydarzenia ;)

W oczekiwaniu na pociąg do Lubawy na stacji Iława Główna (Trzeba przyznać, że brzmiało to totalnie abstrakcyjnie!), pojawił się oto taki gość ;)
Obrazek

Już w podróży! Mijamy nastawnie w Rakowicach i miejsce dawnego przejazdu kolejowego, gdzie teraz jest wiadukt :)
Obrazek

Dla mnie fotografia także ważna, dlatego, że jest to miejsce gdzie pierwszy raz sfotografowałem pociąg - na początku mojej kariery w 2018 roku! ;)
Obrazek

Zdjęcie niczym obraz, wjazd na Zajączkowo Lubawskie - wjazdowi towarzyszyli mieszkańcy okolicznych domów którym obiecywałem jeszcze rok temu, że zobaczą jeszcze pociąg pasażerski tutaj ;)
Obrazek

Letnia sielanka, wjazd do Mortąg, okolice Palącu Mortęgi. Tutaj niestety Pałac Mortęgi nie wyciął krzewów znajdujących się w skrajni i pasażerowie musieli się chować by nie dostać, dosłownie z...liścia. :lol:
Obrazek

Stacja Lubawa! Szyny wręcz się uginały ze szczęścia na widok pociągu! Mieszkańcy dworca rozpoznali lokomotywę od razu, '"Łajka, łajka wróciła!" - krzyczeli ;) Wjazd na Lubawę był punktem Mazur 2020 z największą frekwencją na pokładzie pociągu, natomiast nikt nie spodziewał się, AŻ takiego powitania!

Obrazek

SM42-2386 (Na którą wiele osób narzekało, według mnie totalnie bez sensu...ale to później o tym.) stojąca w miejscu dawnej obrotnicy. Widok na bloki które ostatnio pociąg w tym miejscu widziały w 2010 roku!

Obrazek

Ozdoby w sąsiednich ogródkach oraz mrówki które porobiły mrowiska wzdłuż torów musiały przeżywać niezłe trzęsienie ziemi...

Obrazek

Stonka manewrująca - najlepszy gatunek stonki! Widok z peronu.

Obrazek

Nasza trzyosobowa ekipa która pomagała w przygotowaniu dworca pod przyjazd pociągu, po prawej (Chłopak w koszulce w Konstale 105...) to jakżę kto inny niż ja ;)

Obrazek

I na sam koniec, widok z Iławy Głównej - fiat SU45-054 który przeżywa swoje ostatnie miesiące...Widok z okna pociągu.

Obrazek

A tutaj mój filmik z przejazdu:
https://youtu.be/qCvgedqX8hA

Pozdrawiam ;)

kuba_mk
ZWROTNICZY
Kontakt:

Post autor: kuba_mk »

Ode mnie taka anegdotka, ale oparta na faktach autentycznych.

Po przyjeździe "Lubawy" do Iławy cały ten tłum wysypał się z pociągu i zaczął zmierzać do wyjścia. W przejściu podziemnym jedna z "normalnych" pasażerek, pewnie zdziwiona taką ilością ludzi pyta skąd ten pociąg przyjechał. Ktoś jej odpowiedział, że z Lubawy. Na co ona ze złością, że sobie z niej żartują: "Tak, k... z Księżyca".

Także moi drodzy, spodziewajcie się niespodziewanego.

NikoT
Towarowy

kuba_mk pisze:
2020-08-01, 22:33
Ode mnie taka anegdotka, ale oparta na faktach autentycznych.

Po przyjeździe "Lubawy" do Iławy cały ten tłum wysypał się z pociągu i zaczął zmierzać do wyjścia. W przejściu podziemnym jedna z "normalnych" pasażerek, pewnie zdziwiona taką ilością ludzi pyta skąd ten pociąg przyjechał. Ktoś jej odpowiedział, że z Lubawy. Na co ona ze złością, że sobie z niej żartują: "Tak, k... z Księżyca".

Także moi drodzy, spodziewajcie się niespodziewanego.
No w sumie, dla wszystkich pociąg do Lubawy (Do czasu TurKolu) to było jedno wielkie widmo, nikt nie wiedział, czy coś jeździ, czy już nie :lol: Piękna historia, miejmy nadzieję, że z czasem "Pociąg z Lubawy" już takiego zdziwienia budzić nie będzie ;)

ODPOWIEDZ