Parowozy na "Ostbahnie" i "nadzalewówce"
Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard
- Adam Dąbrowski
- DYŻURNY RUCHU
- Posty: 1140
- Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
- Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn
Parowozy na "Ostbahnie" i "nadzalewówce"
Hej,
w najbliższych dniach na "Ostbahnie" i "Nadzalewówce" pojawi się niemiecki pociąg specjalny, prowadzony lokomotywami BR52 i Ty42 (info). Do Elbląga dojeżdża 30 września (poniedziałek), 2 października (środa) jedzie z Elbląga przez Młynary do Kaliningradu, a 3 października (czwartek) wraca z Kaliningradu przez Frombork do Gdańska.
Służbowe rozkłady jazdy dla chcących fotografować załączam poniżej, a koledze, który je udostępnił - dziękuję.
Pozdrawiam,
Adam
w najbliższych dniach na "Ostbahnie" i "Nadzalewówce" pojawi się niemiecki pociąg specjalny, prowadzony lokomotywami BR52 i Ty42 (info). Do Elbląga dojeżdża 30 września (poniedziałek), 2 października (środa) jedzie z Elbląga przez Młynary do Kaliningradu, a 3 października (czwartek) wraca z Kaliningradu przez Frombork do Gdańska.
Służbowe rozkłady jazdy dla chcących fotografować załączam poniżej, a koledze, który je udostępnił - dziękuję.
Pozdrawiam,
Adam
- Załączniki
-
- RJ_SKRJ_833130.pdf
- (19,16 KiB) Pobrany 958 razy
-
- RJ_SKRJ_833391.pdf
- (17,45 KiB) Pobrany 906 razy
-
- RJ_SKRJ_836270.pdf
- (13,16 KiB) Pobrany 932 razy
-
- RJ_SKRJ_839540.pdf
- (11,31 KiB) Pobrany 965 razy
-
- RJ_SKRJ_849257.pdf
- (17,36 KiB) Pobrany 1039 razy
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Adam Dąbrowski
Informacje aktualizujące na temat pociągu z dwoma parowozami. Dziś zgodnie z planem dotarli do Elbląga. Co się będzie działo jutro ze składem i kopciuchami to nikt tego nie wie, ale jakaś niepotwierdzona informacja jest, że lokomotywami mieli zjechać do Zajączkowa. W środę (2.X) pociąg z dwoma parowozami pojedzie z Elbląga przez Bogaczewo do Braniewa i tam ma skończyć bieg, a pasażerowie do Kaliningradu pojadą autobusami. Tą informację zdaje się potwierdzać sam rozkład - wytrasowanie jest tylko do Braniewa, a "hansy" i "classiki", które wjeżdżały do Obwodu Kaliningradzkiego były wytrasowane do Mamonowa. A pociąg powrotny 3.X. jadący nadzalewówką też jest wytrasowany dopiero od Braniewa.
Na koniec rozkład na pociąg Gdynia - Szczecin (4.X), który wbrew wcześniejszym doniesieniom pojedzie jednak przez Białogard:
Gdynia Główna 11:53
Wejherowo 12:23/26
Gościcino 12:32/38
Godętowo 13:06/33
Lębork 13:46/58
Damnica 14:33/38
Słupsk 15:00/16:15 (wodowanie)
Reblino 16:26/32
Wrześnica 16:43/54
Sławno 17:07/50
Koszalin 18:34/49
Białogard 19:17/20:32 (wodowanie)
Łobez 21:30/21:43
Runowo Pom. 21:58/22:08
Stargard Szcz. 22:58/23:08
Szczecin Zdroje 23:38/23:40
(jazda przez SPC)
Szczecin Główny 23:54
Info podaję za Maciejem Olędzkim.
Na koniec rozkład na pociąg Gdynia - Szczecin (4.X), który wbrew wcześniejszym doniesieniom pojedzie jednak przez Białogard:
Gdynia Główna 11:53
Wejherowo 12:23/26
Gościcino 12:32/38
Godętowo 13:06/33
Lębork 13:46/58
Damnica 14:33/38
Słupsk 15:00/16:15 (wodowanie)
Reblino 16:26/32
Wrześnica 16:43/54
Sławno 17:07/50
Koszalin 18:34/49
Białogard 19:17/20:32 (wodowanie)
Łobez 21:30/21:43
Runowo Pom. 21:58/22:08
Stargard Szcz. 22:58/23:08
Szczecin Zdroje 23:38/23:40
(jazda przez SPC)
Szczecin Główny 23:54
Info podaję za Maciejem Olędzkim.
Kolins
- Paweł Wagner
- EuroCity
- Posty: 455
- Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
- Kontakt:
- darek600141
- Pospieszny
- Posty: 160
- Rejestracja: 21 sty 2007, 15:33
- Lokalizacja: Olsztyn
- Kontakt:
Dwa kliny , powoli do tyłu i sam by wskoczył, Niemcy nie potrafią wstawiać wykolejonej osi na tor więc zajeło im to ok 8 godzinKolins pisze:W Elblągu wykoleił się parowóz niemiecki. Wstawianie na tory trwało długo. Niemcy potem chcieli jakieś raporty o przyczynie zdarzenia, jakaś komisja działała. Pojechała więc po godzinie tylko nasza maszyna, 4 wagony zostały w Elblągu, 10 ruszyło.
Na tym zdjęciu widać gdzie trzeba wbić klin i sprawa załatwiona w 5 minut :
http://www.portel.pl/reportaz.php3?id_f ... 0=3606&o=0
Przede wszystkim rozchodziło się o kwit dopuszczenia do ruchu po wykolejeniu. Bez tego parowóz nie dostałby zgody na dalszą jazdę. na szczęście wszystko udało się załatwić.Kolins pisze:W Elblągu wykoleił się parowóz niemiecki. Wstawianie na tory trwało długo. Niemcy potem chcieli jakieś raporty o przyczynie zdarzenia, jakaś komisja działała. Pojechała więc po godzinie tylko nasza maszyna, 4 wagony zostały w Elblągu, 10 ruszyło.
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
-
- Towos
- Posty: 35
- Rejestracja: 17 sty 2007, 19:15
- Lokalizacja: Gdańsk
Dzisiaj przejeżdżają odcinek Gdynia Główna - Szczecin Główny:
Gdynia Główna 11:53
Gdynia Chylonia 12:01
Rumia 12:08
Reda 12:13
Wejherowo 12:23/26
Gościcino Wejherowskie 12:32/38
Luzino 12:46
Strzebielino Morskie 12:52
Bożepole Wielkie 12:57
Godętowo 13:06/13:33
Lębork 13:46/58
Pogorzelice14:06
Potęgowo 14:18
Damnica 14:33/14:38
Jezierzyce Słupskie 14:48
Słupsk 15:00/16:15
Ręblino 16:26/32
Wrześnica 16:43/54
Słąwno 17:07/17:50
Karwice 18:00
Wiekowo 18:11
Skibno 18:20
Koszalin 18:34/18:49
Nosówko 19:03
Białogard 19:17/ 20:32
Czarnowęsy 20:41
Rąbino 20:50
Świdwin 21:06
Worowo 21:21
Łobez 21:30/21:43
Runowo Pomorskie 21:58/22:08
Chociwel 22:26
Trąbki 22:37
Ulikowo 22:47
Stargard Szczeciński 22:58/23:08
Reptowo 23:21
Szczecin Dąbie 23:35
Szczecin Zdroje 23:38/23:40
Szczecin Port Centr. 23:49
Szczecin Główny 23:54
Udanych zdjęć
pozdrawiam
Gdynia Główna 11:53
Gdynia Chylonia 12:01
Rumia 12:08
Reda 12:13
Wejherowo 12:23/26
Gościcino Wejherowskie 12:32/38
Luzino 12:46
Strzebielino Morskie 12:52
Bożepole Wielkie 12:57
Godętowo 13:06/13:33
Lębork 13:46/58
Pogorzelice14:06
Potęgowo 14:18
Damnica 14:33/14:38
Jezierzyce Słupskie 14:48
Słupsk 15:00/16:15
Ręblino 16:26/32
Wrześnica 16:43/54
Słąwno 17:07/17:50
Karwice 18:00
Wiekowo 18:11
Skibno 18:20
Koszalin 18:34/18:49
Nosówko 19:03
Białogard 19:17/ 20:32
Czarnowęsy 20:41
Rąbino 20:50
Świdwin 21:06
Worowo 21:21
Łobez 21:30/21:43
Runowo Pomorskie 21:58/22:08
Chociwel 22:26
Trąbki 22:37
Ulikowo 22:47
Stargard Szczeciński 22:58/23:08
Reptowo 23:21
Szczecin Dąbie 23:35
Szczecin Zdroje 23:38/23:40
Szczecin Port Centr. 23:49
Szczecin Główny 23:54
Udanych zdjęć
pozdrawiam
Tomasz S
-
- Towos
- Posty: 35
- Rejestracja: 17 sty 2007, 19:15
- Lokalizacja: Gdańsk
-
- Towos
- Posty: 35
- Rejestracja: 17 sty 2007, 19:15
- Lokalizacja: Gdańsk
Gdyby nie kibel SKM-u jadący przed nim, dojechał by do Słupska z 15 minutowym opóźnieniem, tak dawali czadu
Dwa Polskie akcenty w niemieckim pociągu to parowóz Ty42 na czele(stan -można by powiedzieć idealny) i węglarka Cargo na końcu, niestety jak to w Polsce , dali najgorszy szrot jaki mieli
Na zdjęciu owa węglarka, ale spójrzcie na wagony w tle , takie same jednak inne ....
Dwa Polskie akcenty w niemieckim pociągu to parowóz Ty42 na czele(stan -można by powiedzieć idealny) i węglarka Cargo na końcu, niestety jak to w Polsce , dali najgorszy szrot jaki mieli
Na zdjęciu owa węglarka, ale spójrzcie na wagony w tle , takie same jednak inne ....