Dyskusje o rozkładzie jazdy

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
daniel
Pospieszny
Posty: 104
Rejestracja: 15 kwie 2006, 20:46
Lokalizacja: Iława/Poznań

Post autor: daniel »

Nowy rozkład w całości dostepny jest już na www.db.de
Ogólnie ocenić go mozna jako mizerny, zwłaszcza jesli chodzi o brak w/w przez Radka połączeń seoznowych.
Nie podoba mi się też godzinne przesunięcie Jezioraka w kirunku Wrocławia (mało praktyczna pora jeśli chodzi o przyjazd do Poznania, czy Wrocławia). Nie będę jednak z tego powodu płakał, bo już mamy odpowiedź PR-ów w postaci dodatkowej pary IR Olsztyn - Poznań - Olsztyn :mrgreen: Pociąg ten będzie wyruszał z Olsztyna o 6.15. Natomiast jego powrót do Olsztyna zaplanowny jest na 19.35.

Nowością jest wydlużenie poza wakacjami południowego IR Olsztyn - Poznań aż do Wrocławia :lol:

Z pozytywnych nowości, jakie udało mi się wyłapać, to dwie pary pociagów do Pisza. Odjazdy z Olsztyna o 8.35 i 16.00.
helmutt1
Osobowy
Posty: 70
Rejestracja: 08 lis 2009, 12:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Post autor: helmutt1 »

W nowym rozkładzie pociąg który niedawno połączyli czyli o 5 Ełk - Olsztyn patrze że znowu będzie rozbity i tylko do Korsz.
matpan
Towos
Posty: 27
Rejestracja: 11 lut 2009, 13:47
Lokalizacja: Ruciane-Nida
Kontakt:

Post autor: matpan »

Drugi pociąg do Pisza, jak dla mnie to już dużo. Żeby jeszcze przedłużyli któryś z nich do Ełku w 2010 roku i będzie git :)
ANEMIK
Towos
Posty: 34
Rejestracja: 22 gru 2007, 19:45
Lokalizacja: INNSBRUCK HAUPT.

Post autor: ANEMIK »

Ale i tak przed wakacjami będzie korekta i może dużo pociągów wpaść do Rozkładu. Podejrzewam że Pogoria będzie relacji Olsztyn-Bielsko Biała/Zakopane.
IC ONDRASZEK
XxX
Pospieszny
Posty: 166
Rejestracja: 19 lip 2005, 13:01
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: XxX »

no i lipa.

ostatni pociąg w kierunku Iławy odjeżdża o 20:33 (wcześniej kawałek po 21), zmiana wg. mnie na gorsze. wcześniejszy jedzie o 19:50, za mała przerwa pomiędzy nimi jest.

podobnie jak R 13:30, D 14:00, R 14:40

rano też jedzie jeden za drugim a potem luki.
Radek
InterCity
Posty: 306
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

Post autor: Radek »

Osobowy z Iławy przyjedzie do Olsztyna o 7:25, osobowy z Olsztyna do Iławy odjedzie o 15:40. Dla kogo ten pociąg? Dla pracujących w kolejowym biurowcu przy dworcu, nigdzie więcej nie da się dojść/dojechać...
Tu stacja Iława, tu stacja Iława Główna...:-)
Awatar użytkownika
Maro
Przyspieszony
Posty: 86
Rejestracja: 02 cze 2006, 15:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Maro »

Radek pisze:Dla kogo ten pociąg?
Większość ludzi pracuje w godzinach 7:00 - 15:00, dla nich jest pociąg przyjeżdżający do Olsztyna o 6:20. Osobowy, który przyjedzie o 7:25 jest raczej dla uczniów, niż osób pracujących.
Radek
InterCity
Posty: 306
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

Post autor: Radek »

A skąd taki osąd, że "większość" ludzi pracuje w tych godzinach? Tak było za komuny! Czym mają wrócić do domu wszyscy urzędnicy dojeżdżający do Olsztyna i pracujący w godz. 7:30-15:30? Wystarczy spojrzeć na pasażerów tego pociągu - nie są to tylko kolejarze, uczniowie i studenci!
Tu stacja Iława, tu stacja Iława Główna...:-)
XxX
Pospieszny
Posty: 166
Rejestracja: 19 lip 2005, 13:01
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: XxX »

na stronie PKP jest już nowy rozkład.
nie ma tego IR Olsztyn - Warszawa
i szykuje się podwyżka cen na TLK (może nie wszystkie widełki km), za Ostróda - Olsztyn będzie 11zł, dziś jest to 8,5zł.

dziękuje bardzo. ja wybieram autobus, w takim samym komforcie i czasie przejazdu, a za niższą cene.
Sebastian

Post autor: Sebastian »

XxX pisze:na stronie PKP jest już nowy rozkład.
nie ma tego IR Olsztyn - Warszawa
i szykuje się podwyżka cen na TLK (może nie wszystkie widełki km), za Ostróda - Olsztyn będzie 11zł, dziś jest to 8,5zł.

dziękuje bardzo. ja wybieram autobus, w takim samym komforcie i czasie przejazdu, a za niższą cene.
IC samo sobie podcina gardło zaporowymi cenami biletów, na tak bardzo krótkim odcinku. Z Olsztyna do Ostródy mamy jedynie 36 km. A to nie koniec. Już od 13 grudnia nie będzie możliwości połączenia biletu miesięcznego na pociąg osobowy z pospiesznym. Stracą na tym tylko pasażerowie. Wiadomo, że jak władze mają w wielkim poważaniu PKP IC, to PIC musi się jakoś ratować, ale nie kosztem pasażera. 40 - letnie wagony, a w nich brud i smród. Ceny rosną, a nic się nie zmienia. Dla pocieszenia dodam, że masz alternatywę w postaci PKP PR. Kilka pociągów Regio i InterRegio. PKS-u i busiarzy nie polecam.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2009, 20:32 przez Sebastian, łącznie zmieniany 2 razy.
ANEMIK
Towos
Posty: 34
Rejestracja: 22 gru 2007, 19:45
Lokalizacja: INNSBRUCK HAUPT.

Post autor: ANEMIK »

Połonczenie biletu na pociąg pośpieszny i osobowy to już jest nie możliwe. Przecież to są inne spółki.
IC ONDRASZEK
winIO
DYŻURNY RUCHU
Posty: 20
Rejestracja: 12 sty 2009, 15:57

Post autor: winIO »

ANEMIK pisze:Połonczenie biletu na pociąg pośpieszny i osobowy to już jest nie możliwe. Przecież to są inne spółki.
Owszem. Jest (było) możliwe.
PKP Przewozy Regionalne honoruje wszystkie bilety okresowe odcinkowe wydane po 1 grudnia 2008 r. ważne na przejazdy pociągami według taryfy pospiesznej uruchamianymi przez PKP Intercity. Można z nich korzystać we wszystkich pociągach PKP PR, z wyjątkiem trasy Kraków Główny – Kraków Balice oraz pociągów Inter Regio
http://www.pr.pkp.pl/faq,s,0,47.html

Dodatkowo na dłuższe trasy była także dostępna oferta wspólny przejazd, która uprawniała do 10 % zniżki od sumarycznej ceny biletów dwóch przewoźników. Z tą dostępnością bywało jednak różnie, co sam odczułem an własnej skórze. Raz mi pani we Wrocławiu powiedziała, że mi nie sprzeda bo jej się blankieciki w drukarce zacinają. Obstawiam, że blankieciki były cacy, ale z wiedzą na temat ofert u tej pani było marnie, a że była jakoś tak 1 w nocy, to sobie odpuściłem szarpaninę.
ANEMIK
Towos
Posty: 34
Rejestracja: 22 gru 2007, 19:45
Lokalizacja: INNSBRUCK HAUPT.

Post autor: ANEMIK »

Rozkładzie 2008/2009 nie było to możliwe. Chyba że się skorzystało z promocji "Wspólny przejazd".
IC ONDRASZEK
Radek
InterCity
Posty: 306
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

Post autor: Radek »

Tu stacja Iława, tu stacja Iława Główna...:-)
helmutt1
Osobowy
Posty: 70
Rejestracja: 08 lis 2009, 12:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Post autor: helmutt1 »

Masakra. Żeby były 3 linie między tymi miastami a tylko 2 połączenia PRów w durnych godzinach.
ODPOWIEDZ