Nowy Rok, Nowe Forum!!!

Uwagi dotyczące Forum dyskusyjnego WMTMK Olsztyn;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Nowy Rok, Nowe Forum!!!

Post autor: Adam Dąbrowski »

Witam!

Jak widać próba przeniesienia Forum PTMKŻ KMK Olsztyn na nowy serwer powiodła się. Dziś, to jest 5 stycznia 2007 roku, przede wszystkim dzięki ogromowi pracy włożonemu przez Pawła Wagnera, a także dzięki pomocy mojego kochanego Braciszka, Andrzeja Dąbrowskiego oraz jak zwykle niezawodnego Piotra Gawrysiaka, możemy świętować rozpoczęcie nowej ery w dziejach naszego panelu dyskusyjnego. I choć pewnie brzmi to dość patetycznie, to jednak taka jest prawda. Praktycznie z dnia na dzień Forum zmieniło się nie do poznania: nowa szata, bogactwo nowych opcji, możliwość wklejania zdjęć z dysku... To tylko niektóre z udogodnień.

Myślę, że Wszystkim wymienionym, a w szczególności Pawłowi, który oprócz tego, że poświęcił mnóstwo czasu na utworzenie od podstaw nowego Forum, to jeszcze przeznaczył na ten cel miejsce na swoim serwerze, należą się od nas wszystkich olbrzymie podziękowania. Pragnę przy tym zaznaczyć, że dziś staliśmy się jeszcze bardziej "mazurscy", wszak w nazwie serwera dumnie stoi Ruciane-Nida... :)

Nowy adres (1) forum to: http://www.ruciane-nida.org/kmk/index.php

Działa także stary adres (2): http://www.forum.kmkolsztyn.prv.pl

Uwaga, jako, że już wkrótce PRV zrezygnuje z obsługi aliasów pocztowych, niebawem adres (2) stanie się nieaktualny. Proponuję zatem przyzwyczaić się do adresu (1), który choć długi, to jednak kieruje nas bezpośrednio na macierzysty serwer, dzięki czemu nie ma problemów między innymi z denerwującymi wyskakującymi okienkami.

Oczywiście nastąpiły zmiany w Administracji. Teraz mamy dwóch Administratorów (Paweł oraz moja skromna osoba) oraz Moderatorkę, oczywiście Małgosię. :)

Tak to, przy głośnych fanfarach i huku armat weszliśmy w Nowy Rok 2007.

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję!!!

Adam Dąbrowski

PS: Zachęcam do opiniowania nowej szaty Forum, do zgłaszania wszelkich zauważonych wad i usterek, a także do aktualizowania własnych profili o nowe, możliwe do wprowadzenia, dane.
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
malgos
Osobowy
Posty: 66
Rejestracja: 20 lip 2005, 14:37
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: malgos »

Super, świetnie i w ogóle - teraz czuję się jak ryba w wodzie - w końcu na swoim forum również korzystam z "przema" i obsługa tegoż to po prostu bajka.

Gratuluję przenosin :!: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Anrep
Pospieszny
Posty: 193
Rejestracja: 03 lis 2005, 20:42

Post autor: Anrep »

Witam!

Cieszę się, że będzie prościej. Jak napisał kiedyś kolega Piotr Janik, mam nadzieję, że nie zaginą "dziewiętnastowieczne wartości" , którym to Forum hołduje. :wink:

Pozdrowienia w Nowym Roku
ruszyła maszyna po szynach ospale
Awatar użytkownika
Piotr Janik
InterCity
Posty: 300
Rejestracja: 29 wrz 2004, 16:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotr Janik »

Pytanie do Administracji: czy w czasie pisania posta istnieje możliwość przeglądania tematu w tym samym oknie - a ja nie wiem, jak to osiągnąć, czy też był to niepotrzebny i szkodliwy przeżytek, z którym zerwaliśmy na nowym forum?
Freien Strecken für freien Menschen!
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

Możliwość przeglądania tematu przy pisaniu posta (po kliknięciu w przycisk odpowiedz) istnieje i właśnie opcja ta została włączona. :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
CM
Ekspres
Posty: 270
Rejestracja: 05 cze 2005, 15:23
Lokalizacja: Arys-Posen-Bromberg
Kontakt:

Post autor: CM »

Kolejna sprawa - możliwość pisania dłuższych postów.
Automat phpBB by Przemo ma regulację czasu beczynności zalogowanego na forum użytkownika. Potem go "wyrzuca". Proponuję podnieść ten parametr, bo inaczej czasu wystarcza na kilkanaście zdań - i trzeba się znów logować po próbie wysłania posta (a kto nie ma tekstu w pamięci - może go stracić!). Inaczej trzeba pisać tekst w notatniku, i dopiero potem z doskoku wszystko wrzucać. Dotyczy to pewnie ledwie kilku użytkowników, ale jakże kluczowych dla otrzymania dla forum znaku jakości ISO :mrgreen:

Pozdro.
Kolejowy elementarz Warmii i Mazur! www.torowiskiem.prv.pl
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

Zwiększyłem dwukrotnie długość trwania sesji - z 15 minut do 30. :mrgreen: Myślę, że powinno wystarczyć.
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

Na prośbę Lycka, zainstalowałem skrypt umożliwiający wstawianie bezpośrednio do postów filmów ze strony Youtube

Aby wstawić film należy wpisać następujący kod:

[youtube]Pełny adres strony z filmem z Youtube[/youtube]
[ youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JlUtUn0p1bU[/youtube]

Przykład działania:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JlUtUn0p1bU[/youtube]
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Pawle Ty robisz bardzo dużo dla Forum :
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
CM
Ekspres
Posty: 270
Rejestracja: 05 cze 2005, 15:23
Lokalizacja: Arys-Posen-Bromberg
Kontakt:

Post autor: CM »

Extra...

W dobie coraz mądrzejszych aparacików i komórek przyda się na pewno. Byle było jeszcze co filmować (ujęcie u góry jest już niestety chyba nie do powtórzenia).

Pozdro
Kolejowy elementarz Warmii i Mazur! www.torowiskiem.prv.pl
Awatar użytkownika
Piotr Janik
InterCity
Posty: 300
Rejestracja: 29 wrz 2004, 16:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotr Janik »

Następny przykład działania - offowe kino autorskie :mrgreen: :

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MeUcII1cvzw[/youtube]
Ostatnio zmieniony 14 lut 2007, 01:50 przez Piotr Janik, łącznie zmieniany 1 raz.
Freien Strecken für freien Menschen!
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Piotrze, dzieło iście genialne i klimatyczne, więcej takich proszę. Pragnę przy tym zgłosić tylko jedno małe zażalenie. Z pociągiem na pewno nie jedzie SU46-030, jak głosi filmowy tekst. Lokomotywa prowadząca skład to bez wątpienia SU45, do tego z żółtym czołem.

Pozdrówka!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Piotr Janik
InterCity
Posty: 300
Rejestracja: 29 wrz 2004, 16:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotr Janik »

Dzięki!!! Nie wiem zresztą, czy bardziej podziwiać Twoje sokole oko, czy potępić własną ignorancję, do której muszę się przyznać po nieudanych próbach zamaskowania żółtego czoła i manipulowania przy sylwetce... Dziękuję też Michałowi Kaweckiemu, który szybko i niezawodnie rozwiał wątpliwości co do dwóch ełckich maszyn.
Freien Strecken für freien Menschen!
Zablokowany