spikerka czy spiker? :-)

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Radek
InterCity
Posty: 306
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

spikerka czy spiker? :-)

Post autor: Radek »

A co sądzicie o spikerach zapowiadających (jeszcze) na naszych dworcach? /Podobno i ci mają wkrótce zniknąć, podobnie, jak olsztyńskie tablice kierunkowe, o zgrozo/
Mnie np. bardzo spodobała się przez ostatnie 5 lat pani z Iławy, jest taka jedna, która zawsze zapowiada bardzo dramatycznym głosem pociąg osobowy z Bydgoszczy do Olsztyna przez Ostródęę, pociąg osobowy do Działdowa czy pociąg osobowy z Malborka ;-) Jeszcze inna ma problemy z wymową i uparcie zapowiada pociągi do Gdyni przez Susz, Prabuty, Malbork, CZCZew, Gdańsk, Sopot :-)
Natomiast jeden z panów w Ostródzie ma popularny problem z wymową "r", a musi mówić, że to stacja Ost()óda, że pociąg osobowy do To()unia odjedzie z to()u d()ugiego przy pe()onie d()ugim :-)
Tu stacja Iława, tu stacja Iława Główna...:-)
Tomek
Ekspres
Posty: 248
Rejestracja: 25 wrz 2004, 20:32
Lokalizacja: Pisz/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Na mniejszych stacjach zazwyczaj zapowiada dyżurny ruchu. Tylko, że tych mniejszych może niedługo już nie być.
Na marginesie. Nie wim czemu ale zawsze gdy przejeżdżam przez Iławę podoba mi się ten tekst co masz w podpisie.
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

A dyżurny w Giżycku potrafi śpiewać. Ostatatnio, kiedy tamtędy przejeżdżałem, uraczył nas zapowiedzią śpiewaną odjazdu pociągu "Biebrza" do Białegostoku.

Bardzo ładnie pociągi były zapowiadane w Starych Jabłonkach... ale teraz już się ich nie zapowiada. Pod koniec września zdarzyło się tam, że wyłączono z ruchu tor przy peronie drugim i wszystkie pociągi, także te w kierunku Ostródy, odjeżdżały z peronu pierwszego... Nieuświadomieni pasażerowie, którzy widocznie bilet nabyli wcześniej, biegali zdezorientowani z jednej strony na drugą...

Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Radek
InterCity
Posty: 306
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

Post autor: Radek »

Najśmieszniejszą zapowiedzią, jaką słyszałem była zapowiedź pani na stacji Toruń Wschodni, która swoim bardzo wysokim głosem potrafiła zapowiedzieć jednym ciągiem: PociągOsobowyZToruniaGłównegoDoOlsztynaPrzezKowalewoJabłonowoIławęOstródęWjedzieNaTorPierwszyPrzyPeroniePierwszymPowtarzam: (przerwa) PociągOsobowyZToruniaGłównegoDoOlsztynaPrzezKowalewoJabłonowoIławęOstródęWjedzieNaTorPierwszyPrzyPeroniePierwszym :-)
Tu stacja Iława, tu stacja Iława Główna...:-)
olsztynianin

Post autor: olsztynianin »

Ciekawe czy ta pani zapowiada np. przez sen. Szczerze mówiąc ja w takim wypadku nie wytzrymałbym z taką kobietą :D
ODPOWIEDZ