[foto] Giżycko...

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

MICHDRU85
Towos
Posty: 41
Rejestracja: 31 paź 2010, 19:49
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków

Post autor: MICHDRU85 »

Dzięki kolego za link - już kiedyś czytałem ten materiał i musze przyznać, że czyta się to z zapartym tchem w zasadzie na jednym wdechu ;)

Super opracowanie, ale mam pytanie - mapka przedstawia żurawie przy peronach, a ja znalazłem zdjęcie, które mówi o nieco innym ustawieniu żurawi... przynajmniej jednego ;)
Dlatego wolałem dopytać bo na mapce nie jest oznaczony żuraw przy nastawni.

PZDR
Załączniki
treininbeeld_19920305_PKP_Ty2_1279_Gizycko.jpg
Awatar użytkownika
krzysztoforek
Ekspres
Posty: 214
Rejestracja: 22 maja 2006, 14:04
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: krzysztoforek »

Muszę ,przyznać jestem z Giżycka ,ale rozmieszczenia żurawi nie pamiętam.Zdjęcie ma jakiś opis ,bo wygląda na dość ciekawe,czyżby zdawka do Ełku?? :)
MICHDRU85
Towos
Posty: 41
Rejestracja: 31 paź 2010, 19:49
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków

Post autor: MICHDRU85 »

Szczerze mowiac to nie wiem co to byl za pociag...zdjecie wygrzebalem gdzies na necie...wg opisu parowoz to Ty2-1279...oprocz tego zwracam Wasza uwage na rogatki otwierane/zamykane mechanicznie i latarnie przy przejezdzie...czy semafor nie powinien byc z dwoma otwartymi ramionami?

Szukam jeszcze zdjec z Wydmin- parowozy/dworzec/perony/ moze przejazdy kolejowe z rogatkami mechanicznymi...moze ktos takimi dysponuje?
Awatar użytkownika
Sławomir Raflewski
Ekspres
Posty: 213
Rejestracja: 06 paź 2010, 21:37
Lokalizacja: Marcinkowo/Olsztyn

Post autor: Sławomir Raflewski »

Może warto skoczyć do Ogólnopolskiej Bazy Kolejowej ?.....http://www.bazakolejowa.pl/index.php?dz ... no=galeria
Grudziądz miastem bez połączeń dalekobieżnych
MICHDRU85
Towos
Posty: 41
Rejestracja: 31 paź 2010, 19:49
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków

Post autor: MICHDRU85 »

Widzialem juz te strone...Ale nie ma tam zdjec ktore by mnie interesowaly. Zaprzyjazniony pracownik nastawni mowil mi ze byla tam grupka MK ktorzy robili zdjecia pociagom z parowozami - prawdopodobnie z zagranicy...ale chyba ich nigdy nie udostepniali :/:/:/
Awatar użytkownika
Sławomir Raflewski
Ekspres
Posty: 213
Rejestracja: 06 paź 2010, 21:37
Lokalizacja: Marcinkowo/Olsztyn

Post autor: Sławomir Raflewski »

Pewnie ten pracownik ma rację :) Czy takie zdjęcia potrzebne są do dalszej publikacji ?Czy do celów wyłącznie prywatnych ?
Grudziądz miastem bez połączeń dalekobieżnych
MICHDRU85
Towos
Posty: 41
Rejestracja: 31 paź 2010, 19:49
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków

Post autor: MICHDRU85 »

Zastanawiam sie tylko bo skoro robiono fotki w Gizycku, Elku itd to moze ktos ma tez zdjecia z Wydmin :)
Zdjec publikowac nie zamierzam, bo bardziej chodzi mi o sentyment, wspomnienia jak to bylo kiedys.


I o to ze moge sobie w czasie przerwy w pracy otworzy folder w laptopie ,,kolej'' i powspominac.
pom_maszynisty
Towarowy
Posty: 23
Rejestracja: 04 cze 2008, 00:51

Post autor: pom_maszynisty »

...czy semafor nie powinien byc z dwoma otwartymi ramionami?

W Giżycku akurat po staremu semafory jednoramienne stały (lub nadal stoją - dawno tam nie byłem) na torze dodatkowym - i wszystko jest OK.

Bardzo stara Instrukcja o sygnalizacji E1 z 1954r mówiła o tym dokładnie:

,,Sygnał Sr2 ,,Wolna droga" stosuje się na semaforach wyjazdowych również przy wyprawianiu pociągów towarowych z torów głównych dodatkowych, jeżeli czoło wyprawianego pociągu znajduje się bezpośrednio przed semaforem wyjazdowym i nie zachodzi obawa przejazdu przez zwrotnice z szybkością większą od dozwolonej"

W Ie-1 już tego nie ma.
MICHDRU85
Towos
Posty: 41
Rejestracja: 31 paź 2010, 19:49
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków

Post autor: MICHDRU85 »

No to teraz wszystko jest dla mnie jasne :-) Serdecznie dziekuje za te informacje bo przyznam szczerze ze strasznie ciekawila mnie ta sytuacja z semaforem

Dzieki i pozdrawiam.
TrainzN
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 13 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Mława

Post autor: TrainzN »

W odniesieniu do wypowiedzi pom_maszynisty, schemat stacji Giżycko: http://semaforek.kolej.org.pl/wiki/imag ... izycko.gif
Swoją drogą semaforów świetlnych wyjazdowych z toru dodatkowego 3-komorowych (zielone, czerwone, białe) widziałem sporo, ale taką sytuację z kształtem widzę pierwszy raz (przez Giżycko przejeżdżałem pociągiem wiele razy, schemat stacji też już wcześniej widziałem, ale dziwnym trafem nie zauważyłem tego, że semafory H i J mają jedno ramię).
najlepsze kolejowe klimaty są na Warmii i Mazurach!
ODPOWIEDZ