Pytanie o ruch towarowy...

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Gagarin323
Osobowy
Posty: 73
Rejestracja: 02 cze 2012, 20:32
Lokalizacja: Olsztyn

Pytanie o ruch towarowy...

Post autor: Gagarin323 »

Witam Wszystkich!

Planuje wyjazd nad Zalew Wiślany do rodziny i mam możliwość odwiedzenia stacji w Elblągu, Braniewie, Malborku. Może mi ktoś powiedzieć jakieś ciekawostki związane z ruchem towarowym w tamtejszej okolicy? Może jakieś godziny przejazdów towarów przed dane stacje? Wiem że prawie codziennie jeździ towar z Zajączkowa Tczewskiego do Braniewa...


Proszę o szybką odpowiedź.....
Awatar użytkownika
Gagarin323
Osobowy
Posty: 73
Rejestracja: 02 cze 2012, 20:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Gagarin323 »

Również chciałbym się dowiedzieć czy na podanych stacjach można spotkać pociągi obsługiwane przez SU45??
Awatar użytkownika
Darek
Przyspieszony
Posty: 78
Rejestracja: 28 cze 2009, 11:02
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Darek »

Panowie, w obecnych czasach nie ma czegoś takiego jak "Rozkład jazdy pociągów towarowych", owszem są tam jakieś "trasy" i mają jakieś ustalone godziny , typ lokomotywy, nawet cena za przejazd jest podana.
W praktyce wygląda to tak:
-mamy skład?
-mamy !
No to jedziem !! :-)
Oczywiście nikt nie zna ani dnia ani godziny :lol: , jest skład to jedzie.

SU 45 to chyba tylko jeszcze 2 sztuki są na chodzie w kraju nadwiślanym :-)
Awatar użytkownika
Gagarin323
Osobowy
Posty: 73
Rejestracja: 02 cze 2012, 20:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Gagarin323 »

SU 45 to chyba tylko jeszcze 2 sztuki są na chodzie w kraju nadwiślanym
:roll: http://www.kolejowaklatka.org/001/index ... r=101&nr=0

Z uwagi na brak zainteresowania poruszonym przeze mnie tematem, proszę o jego usunięcie..... (po co zaśmiecać forum)
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

Gagarin323 pisze:Planuje wyjazd nad Zalew Wiślany do rodziny i mam możliwość odwiedzenia stacji w Elblągu, Braniewie, Malborku
Gagarin323 pisze:Również chciałbym się dowiedzieć czy na podanych stacjach można spotkać pociągi obsługiwane przez SU45??
W tym roku "Kalinka" nie kursuje, więc na spotkanie SU45 nie ma szans.

Jedyna możliwość to trafienie na podsył lokomotywy z Gdyni do Białegostoku (obecnie stacjonują tam dwie maszyny: SU45-115 i SU45-168).
Awatar użytkownika
Darek
Przyspieszony
Posty: 78
Rejestracja: 28 cze 2009, 11:02
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Darek »

Gagarin323 pisze:
SU 45 to chyba tylko jeszcze 2 sztuki są na chodzie w kraju nadwiślanym
:roll: http://www.kolejowaklatka.org/001/index ... r=101&nr=0

Z uwagi na brak zainteresowania poruszonym przeze mnie tematem, proszę o jego usunięcie..... (po co zaśmiecać forum)
Brak zainteresowania?
Zadałeś pytanie i dostałeś odpowiedź.
Co do podanego linku to i owszem jest wykaz ale ile z tych lokomotyw jest w ruchu osobowym lub towarowym ?
Awatar użytkownika
Gagarin323
Osobowy
Posty: 73
Rejestracja: 02 cze 2012, 20:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Gagarin323 »

Jedynie Pan Paweł udzielił mi dokładnej odpowiedzi. Nie pytałem się o żaden Rozkład Jazdy Pociągów Towarowych, a tylko jak wygląda ruch w tamtejszej okolicy. Wiem że są przypadki, gdzie na pewnych stacjach można codziennie o stałej porze spotkać pociąg towarowy, np z Warszawy Pragi do Ostrołęki.

I nie przypominam sobie żebyśmy przeszli na Ty, Panie Darku. Ponad to chyba SU45 w Przewozach Regionalnych czy InterCity nie obsługują pociągów towarowych?????

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Darek
Przyspieszony
Posty: 78
Rejestracja: 28 cze 2009, 11:02
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Darek »

Ooo!, Przepraszam SZANOWNEGO PANA , za tykanie, myślałem że na forum są inne zwyczaje.
ps.No cóż, wracają PANOWIE z Londynu a tu bagno-jeszcze raz przepraszam :lol:
Awatar użytkownika
Gagarin323
Osobowy
Posty: 73
Rejestracja: 02 cze 2012, 20:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Gagarin323 »

oj tak tak
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

Proponuję odłożyć na bok emocje i zakończyć dyskusję w takim tonie.

Przyjęło się, że użytkownicy forów internetowych zwracają się do siebie per Ty... i niech tak zostanie.

KLIK
Awatar użytkownika
Gagarin323
Osobowy
Posty: 73
Rejestracja: 02 cze 2012, 20:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Gagarin323 »

Tylko że Darek nic ciekawego nie napisał w tym wątku, a tylko poucza innych (jeszcze pisząc głupoty), jak by na tym forum była sama amatorka......

Czekałem na jakieś ciekawe konkrety, ale widzę że nie warto w ogóle sobie zawracać głowy taki "pierdołami".

I nie chcę że by moje zachowanie było uznane za jakieś wyrażanie negatywnych emocji. Napisałem co myślę, bo do tego służy ta strona.

Dziękuję Wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam.

Uważam że w tym miejscu powinniśmy zakończyć rozmowę. :wink:
Awatar użytkownika
Darek
Przyspieszony
Posty: 78
Rejestracja: 28 cze 2009, 11:02
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Darek »

Gagarin323 pisze:Tylko że Darek nic ciekawego nie napisał w tym wątku, a tylko poucza innych (jeszcze pisząc głupoty), jak by na tym forum była sama amatorka......

Uważam że w tym miejscu powinniśmy zakończyć rozmowę. :wink:
Nakreśliłem ogólną sytuację w kraju(szczególnie na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach), jesli to są głupoty to trudno, widać że nie orientujesz się w Polskich realiach.
Co do tykania to wybacz abym do jakiegoś "Gagarin323" mówił Pan. :-)
No to teraz możemy z czystym sumieniem zakończyć pisanie. :-)
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Panowie, proponuję przenieść wątek osobisty na PW. Prosiłbym o więcej dystansu. Jeśli chodzi o sposób zwracania się do siebie na Forum - wyjaśnił to Paweł. Formą przyjętą i obowiązującą jest zwracanie się do siebie na "Ty" i nie ma tu wątpliwości. Wedle własnego uznania odstępstwo od tej reguły możemy uczynić wtedy, gdy piszemy do osoby podpisującej się na Forum imieniem i nazwiskiem.

Pozdr.

AD
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

Paweł Wagner pisze: W tym roku "Kalinka" nie kursuje, więc na spotkanie SU45 nie ma szans.

Jedyna możliwość to trafienie na podsył lokomotywy z Gdyni do Białegostoku (obecnie stacjonują tam dwie maszyny: SU45-115 i SU45-168).
na tzw. "Zakładzie" w Zajączkowie Tczewskim mówili mi, że Kalinka kursowała pod koniec też tylko z SM42
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
ODPOWIEDZ