Zmiany organizacyjne na Forum Dyskusyjnym WMTMK Olsztyn

Uwagi dotyczące Forum dyskusyjnego WMTMK Olsztyn;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Sławomir Raflewski
Ekspres
Posty: 213
Rejestracja: 06 paź 2010, 21:37
Lokalizacja: Marcinkowo/Olsztyn

Post autor: Sławomir Raflewski »

Tak dokładnie o tym myślałem :wink:
Grudziądz miastem bez połączeń dalekobieżnych
Stellwerk

Re: Gruntowna reforma Forum WMTMK "2013"

Post autor: Stellwerk »

Adam Dąbrowski pisze:Powstanie nowa wersja regulaminu Forum. W szczególności istotne będzie wprowadzenie zapisów dotyczących publikowania i korzystania z załączonych materiałów.
Układanie regulaminów to ulubione zajęcie każdego administratora. Nic nie może być zostawione zdrowemu rozsądkowi (co nie jest zabronione jest dozwolone), zawsze musi być długa lista tego co wolno.
A jak zamierzasz kontrolować korzystanie z załączonych materiałów??
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

gryff pisze:Tak dokładnie o tym myślałem :wink:
Ok, myślę, że da się to załatwić. Dzięki za pomysł. :smile:
Stellwerk pisze:Układanie regulaminów to ulubione zajęcie każdego administratora. Nic nie może być zostawione zdrowemu rozsądkowi (co nie jest zabronione jest dozwolone), zawsze musi być długa lista tego co wolno. A jak zamierzasz kontrolować korzystanie z załączonych materiałów??
@Stellwerk, naprawdę mam przyjemniejsze rzeczy w życiu do robienia, niż pisanie regulaminu Forum WMTMK, zatem na pewno nie nazwałbym tego moją ulubioną czynnością. :wink: Uwierz mi ponadto, że jak najbardziej jestem zwolennikiem zdrowego rozsądku. :smile: Zwracam uwagę na fakt, że materiały zamieszczone na Forum znajdują się na jakimś serwerze, a ten serwer z kolei ma jakiegoś swojego właściciela. Nie znajdujemy się w nieokreślonej próżni. Z tego powodu odpowiednie zapisy dotyczące np. przestrzegania praw autorskich musimy w regulaminie zawrzeć. Również musimy dać prawo osobie zamieszczającej materiały, żeby mogła w jasny sposób określić zasady korzystania z poszczególnych materiałów. Co do szczegółów - nowa wersja regulaminu na pewno zostanie poddana uprzednim konsultacjom z Użytkownikami.

Pozdrawiam,

AD
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Gagarin323
Osobowy
Posty: 73
Rejestracja: 02 cze 2012, 20:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Gagarin323 »

Droga Administracjo a co z archiwalnymi rozkładami jazdy zamieszczonymi na serwerze? Obecnie nie da się ich pobrać. Czy ta sytuacja potrwa długo?

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Gagarin323 pisze:Droga Administracjo a co z archiwalnymi rozkładami jazdy zamieszczonymi na serwerze? Obecnie nie da się ich pobrać. Czy ta sytuacja potrwa długo?

Pozdrawiam :mrgreen:
Utrudnienia są spowodowane przenoszeniem plików ze starego serwera na nowy. Proszę o cierpliwość. :smile:

Pozdr.

AD
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Witam,

nowości na Forum:

1. Reorganizacja działu "Archiwum dokumentów", który od dziś będzie składał się nie z dwóch, lecz z czterech for, a mianowicie:

- Dokumentacja kolejowa (Warmia i Mazury),
- Dokumentacja kolejowa (ogólna),
- Sieciowe rozkłady jazdy pociągów,
- Służbowe rozkłady jazdy pociągów.

2. Zmiany w gronie administracji. Status moderatorki traci @malgos. Z kolei nowym moderatorem, czuwającym nad założonym przez siebie działem "Służbowe rozkłady jazdy pociągów", zostaje @Rainy31.

Pozdrawiam,

Adam Dąbrowski
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Sławomir Raflewski
Ekspres
Posty: 213
Rejestracja: 06 paź 2010, 21:37
Lokalizacja: Marcinkowo/Olsztyn

Post autor: Sławomir Raflewski »

Kiedy będą dalsze zmiany?
Grudziądz miastem bez połączeń dalekobieżnych
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

gryff pisze:Kiedy będą dalsze zmiany?
Proces zmian planujemy zamknąć 31 sierpnia 2013 r. Wprowadzenie części z nich wymaga czasu.

Pozdr.

AD
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

Przestałem dostawac maile z powiadomieniami o nowych postach w tematach które śledzę. Czy to (przejściowy, mam nadzieję) efekt uboczny zmian na forum?
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Stellwerk pisze:Przestałem dostawac maile z powiadomieniami o nowych postach w tematach które śledzę. Czy to (przejściowy, mam nadzieję) efekt uboczny zmian na forum?
Zauważyłem podobną przypadłość z powiadomieniami o wiadomościach na PW. Oczywiście postaramy się rozwiązać problem.
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

Adam Dąbrowski pisze:
Stellwerk pisze:Przestałem dostawac maile z powiadomieniami o nowych postach w tematach które śledzę.
postaramy się rozwiązać problem.
Stan na dzień dzisiejszy: bez zmian.
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Nowy regulamin wszedł w życie. Proces nazwany "Gruntowną reformą Forum WMTMK" został zakończony. Pewne niedociągnięcia związane z funkcjonowaniem Forum po przejściu na nowe serwery zostaną usunięte. Pozostałe uwagi proszę kierować do administracji już w normalnym trybie, w dziale "Wszystko o Forum" lub poprzez wiadomości prywatne. Ponadto zostanie utworzony nowy specjalny wątek, w którym będzie można proponować zmiany w zakresie obowiązującego regulaminu (tak, żeby zachowana była historia jego korekt).

Na koniec drobna refleksja. Martwi mnie, że na tak szerokie grono Użytkowników zaledwie kilka osób wzięło udział w dyskusji na temat zmian na Forum. Cóż, zakładam, że w związku z powyższym przynajmniej w najbliższym czasie nie będzie już więcej roztrząsania spraw regulaminowych i zgłaszania uwag do pracy administracji w wątkach merytorycznych i prywatnych wiadomościach. :cool:

Temat zamykam.

Pozdr.

AD
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

gryff pisze:Wzorem innych for kolejowych proponuję umieszczenie wątku o dyskusji nad rozkładem jazdy dla naszego województwa lub wątek o ogólnopolskim RJ
Co prawda ze sporym opóźnieniem, ale jednak... Propozycja została uwzględniona. :smile: Od dziś dyskusje nad ogólnym kształtem rozkładu jazdy proponuję toczyć w jednym wątku:

http://www.wmtmk.pl/forum/viewtopic.php ... &start=435

Informuję, że od pewnego czasu trwa proces "czyszczenia" Forum, tj. przede wszystkim scalania wątków o pokrewnej tematyce. Pierwszym w pełni "wyczyszczonym" działem jest "Działalność WMTMK Olsztyn". W ramach ciekawostki mogę dodać, że rozmiar tego działu został "skompresowany" z 5 stron do 1 strony - to świadczy o tym, jak często bezrefleksyjnie zakładamy nowe wątki, dublujące już istniejące. Proszę zwracać na to większą uwagę.

Proszę Was również o dalsze wskazówki, które wątki powinny być ze sobą scalone, które należy poprzesuwać itd. Ze względu na rozmiary Forum ciężko jest samej administracji wszystko wyłapać.

Pozdrawiam,

AD
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

Adam Dąbrowski pisze: Od dziś dyskusje nad ogólnym kształtem rozkładu jazdy proponuję toczyć w jednym wątku
Z obserwacji tego typu wątków na innych kolejowych forach, wnoszę, że i tu przekształci się w "koncert życzeń" (musi być uruchomione połaczenie z Gorzowa Wlkp do Ełku) i w plotkarski magiel (słyszałem od jednego kolejarza, że pociąg Luty Tur od grudnia nie będzie sie zatrzymywał w Wólce Górnej)

I sam sobie odpowiem: nie muszę tego wątku czytać :evil:
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Stellwerk pisze:
Adam Dąbrowski pisze: Od dziś dyskusje nad ogólnym kształtem rozkładu jazdy proponuję toczyć w jednym wątku
Z obserwacji tego typu wątków na innych kolejowych forach, wnoszę, że i tu przekształci się w "koncert życzeń" (musi być uruchomione połaczenie z Gorzowa Wlkp do Ełku) i w plotkarski magiel (słyszałem od jednego kolejarza, że pociąg Luty Tur od grudnia nie będzie sie zatrzymywał w Wólce Górnej)
Dokładnie. :smile: I niechaj sobie ten "magiel" spokojnie funkcjonuje, byle w jednym wątku, a nie w dziesięciu naraz. :smile:
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
ODPOWIEDZ