Olsztyn-Elbląg

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Sebastian

Olsztyn-Elbląg

Post autor: Sebastian »

Czy ktoś orientuje się czy jakieś pociągi osobowe na Olsztyn-Elbląg pójdą pod nóż,od nowego rozkładu jazdy 2006/2007?
Radek
InterCity
Posty: 306
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

Post autor: Radek »

A czy coś jeszcze można na tej linii obciąć? 4 pociągi osobowe, 1 przyspieszony i w jedną stronę jeden przyspieszony z Gdyni. Mniej się już (chyba) nie da...
Tu stacja Iława, tu stacja Iława Główna...:-)
Sebastian

Post autor: Sebastian »

Czy w sieci jest już jakiś nieoficjalny zarys rozkładu jazdy 2006/2007?
Awatar użytkownika
Maro
Przyspieszony
Posty: 86
Rejestracja: 02 cze 2006, 15:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Maro »

Radek
InterCity
Posty: 306
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

Post autor: Radek »

Według tego projektu godziny Podlasiaka pokrywają się z przyspieszonym z Elbląga do Olsztyna, a z Olsztyna z ostatnim osobowym do Elbląga (w obecnym rozkładzie).
Tu stacja Iława, tu stacja Iława Główna...:-)
Sebastian

Post autor: Sebastian »

Podobno ma być z przyspieszony z Gdynii Chylonii do Olsztyna przez Elbląg.Ma wyjeżdzać z Gdynii ok 7:30 i zajeżdzać do Olsztyna ok 11:15 tylko bez postojów w Gotkach i Jonkowie.Czy ktoś orientuje się w tej sprawie?Od Gdyni Chyloni do Elbląga ma się podobno zatrzymywać na wszystkich stacjach i przystankach,a na trasie Elbląg-Olsztyn będzie kursował jak poranny przyspieszony do Olsztyna wyjeżdzający z Elbląga o 7:00.
Radek
InterCity
Posty: 306
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

Post autor: Radek »

Nic z tego, ok. 6:44 z Elbląga pojedzie pospieszny Szczecin - Białystok. Ponieważ wieczorny pospieszny ze Szczecina do Olsztyna pojedzie przez Elblag, przyspieszony Gdynia - Olsztyn (przyj. ok. 15:27) pojedzie przez Ilawe.
Tu stacja Iława, tu stacja Iława Główna...:-)
Sebastian

Post autor: Sebastian »

Przyglądając się ostatnio kursowaniu pociągów na Olsztyn-Elbląg stwierdziłem,że z Gamerek Wielkich do Olsztyna można dojechać teoretycznie pospiesznym.Nie wiem jak jest z tym w praktyce.Chodzi mi mianowicie o krzyżowanie Podlasiaka i Bryzy w Gamerkach Wielkich wieczorem ok 21.Wtedy właśnie Bryza czeka w Gamerkach na Podlasiaka który jedzie z Olsztyna,a Bryza po mijance z nim jedzie do Olsztyna.Muszę to sprawdzić w praktyce. :D
Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

Postój techniczny. Jest tylko w Służbowym RJ i w przypadku opóźnienia któregoś pociągu dyspozytor liniowy zarządza "bez zatrzymania" i krzyżuje na innej stacji.
L.L.
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Leszek Lewiński pisze:Postój techniczny. Jest tylko w Służbowym RJ i w przypadku opóźnienia któregoś pociągu dyspozytor liniowy zarządza "bez zatrzymania" i krzyżuje na innej stacji.
Na tej linii zdarza się to bardzo często ze względu na nagminne opóźnienia po około 10-20 minut pociągów dalekobieżnych, kursujących między Szczecinem i Trójmiastem a Białymstokiem. Można się spodziewać, że bardzo często krzyżowanie zaplanowane w Gamerkach Wielkich będzie realizowane w Żabim Rogu...
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Post autor: Łukasz DM »

Niby na temat, ale tak troche z innej beczki :D : Moja dzisiejsza fotka :D :

Obrazek

EU07-7(2?)22. Pociąg nr.1114/5 'Biebrza' relacji: Gdynia Główna - Białystok dociera do Olsztyna Zachodniego :D Jak coś pomieszałem to poprawcie. Całkiem wyszło mi zdjęcie :D
Tu stacja Dobre Miasto!
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Łukasz DM pisze:EU07-7(2?)22. Pociąg nr.1114/5 'Biebrza' relacji: Gdynia Główna - Białystok dociera do Olsztyna Zachodniego :D Jak coś pomieszałem to poprawcie. Całkiem wyszło mi zdjęcie :D
EU07-222 (CM Gdynia). Poza tym całkiem miłe zdjęcie. :) Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Sebastian

Post autor: Sebastian »

Jadąc dzisiaj do Olsztyna zaobserwowałem dziwną sytuację.Rano pomiędzy Olsztynem Zachodnim,a Gutkowem ET22 jadąca z Olsztyna w kierunku Morąga ciągnąca długi skład cystern "utknęła" przed semaforem wjazdowym stacji Gutkowo w wyniku oblodzonych szyn.Stała tam przez ponad 30 minut.W tym samym czasie na pomoc wyruszyła kolejna ET22 z Zakładu Taboru w Olsztynie.Najdziwniejsze jest to,że bez podczepienia pomagała pchać skład od tyłu,aby go doprowadzić do stacjii Gutkowo.Czy popych bez podczepu jest dozwolony?
Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

Sebastian pisze:Czy popych bez podczepu jest dozwolony?
Oczywiście.
W ten sposób często odbywają się wyjazdy ze stacji Gdynia Port GPW na szlak Gdynia Gł. - Gdynia Orłowo. Do Redłowa jest strome wznieśienie i dlatego nie połączony ze składem popychacz pracuje "do kilometra" i wraca po torze przeciwnym do zasadniczego do Gdyni.
L.L.
Sebastian

Post autor: Sebastian »

Dzisiejszej nocy doszło do kradzieży kilkunastu "zestawów" ciężarków napinających sieć trakcyjną za Gamerkami Wielkimi w kierunku Morąga.Ok godz 06:15 drezyna PKP Energetyki była już na miejscu.Z uwagi na to,że w tym czasie jedzie osobowy z Elbląga do Olsztyna spóźnienie było nieuniknione.Nie widziałem zaś,żeby jakaś lokomotywa z Olsztyna wyruszyła EZT-owi na pomoc.Czy drezyna energetyki mogła go odcholować do Gamerek Wielkich.Czy pozwalają na to jej perametry techniczne?A tak na marginesie to SU46 była w gotowości,żeby pociągnąć poranną "Bryzę" najprawdopodobniej do Morąga.Ona po prostu miała się przyłączyć na głównym do "siódemki",a odczepić w Morągu.Nadeszły jednak wieści,że trakcja została naprawiona,więc SU46 pozostała w Olsztynie.Po prostu wielka szkoda :oops: bo nie pamiętam kiedy SU46 prowadziała pośpiecha z Olsztyna w kierunku Elbląga.
ODPOWIEDZ