Woj Warm-Maz podpisało umowe

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

WiM idzie do wyrzucenia 8 połączeń, w tym dwa Szczytna i Braniewo-Elbląg.

W Pomorskim do zawieszenia jest "tylko" Czersk-Bąk. Łącznie 17 pociągów do wycięcia w skali województwa.

W Kujawsko-Pomorskim na wszystkich "kultwych" trasach ruch pozostaje przynajmniej do 30.06.06. Wyrzucenie niektórych połączeń jest na odcinkach, które nas nie interesują :)

szczegóły na stronie PKP PR.
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Awatar użytkownika
Anrep
Pospieszny
Posty: 193
Rejestracja: 03 lis 2005, 20:42

Post autor: Anrep »

Witam!

Widziałem w TV tokującego Cichonia, propagandowe okładki w Olsztyńskiej przeciwko utrzymaniu połaczeń. Zapamiętałem,że teraz będą busiki i że jest drogo. Taka władza ma gdzieś kolej, bo oni to się z Ełku do Olecka przejechali kiedyś i tyle.
Przy okazji przypuszczam, że pod koniec kadencji będą premie za oszczedność dla członków zarządu województwa (może 70 procent zaoszczędzonej kwoty) i obietnica wznowienia połączeń w trakcie kampanii wyborczej :mrgreen: :evil:
Nie jestem Andrzejem Masselem (pozdrowienia) aby powiedzieć jak można było uratować nadzalewówkę, ale czuję że jedna z najładniejszych linii Polski Północnej zostanie sprywatyzowana przez złomiarzy, którzy nie boją się ani PKP, ani Pana Boga (bo kradną krzyze z cmentarzy).

Jutro chcę zobaczyć Zalew i zalać się... łzami.
Pozdrawiam
ruszyła maszyna po szynach ospale
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

Gdyby było 6 par pociągów o przyzwoitych porach, to wtedy ludzie może zaczęli by jeździć tą trasą.
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Zaśpiewajmy kołysankę "nadzalewówce"...
...wszak ona nie umiera, jeno kładzie się spać!

Kto planuje jechać ostatnimi "zdrojakami" dnia 31 marca? Przypominam: Elbląg 14:39, Braniewo 16:02, Braniewo 16:15, Elbląg 17:39. Fajnie by było, gdyby uzbierać w miarę liczną warmińsko-mazurską ekipę. Ja będę na 100%, chyba że padną mi skomunikowania (przyjadę na styk). Wybiera się ze mną także Kolega z Gdańska. Wiem, że Kaim z Braniewa też zainteresowany jest przejazdem. Proszę wpisywać się na listę obecności. :)

Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
kaim
Pospieszny
Posty: 175
Rejestracja: 09 sie 2005, 11:13
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: kaim »

Tak jest.Będę jechał 31 z Elbląga do Braniewa :D :D
Awatar użytkownika
Anrep
Pospieszny
Posty: 193
Rejestracja: 03 lis 2005, 20:42

Ta ostatnia sobota!

Post autor: Anrep »

Witam!

Ja byłem dziś reprezentując warmińsko - mazurską sekcję MK, obok Pana kierownika pociągu.
Przed chwilą dotarłem do siebie po całodziennym podróżowaniu "dla podróżowania". Najbardziej żałuję, że nie mogłem pojechać ze swoimi małymi MK, może jeszcze wspólnie tam przejedziemy Maluchy :roll:

"Obsada pasażerska" nadzalewówki była dziś spora:
Odcinek Elbląg-Tolkmicko:59 osób,
Odcinek Tolkmicko-Braniewo: ponad 40 osób.

Powrót
Odcinek Braniewo- Tolkmicko: 39 osób,
Odcinek Tolkmicko - Elbląg: 49 osób.
Sporo było MK z różnych miast Polski (Trójmiasto, Warszawa, Ostrów Wielkopolski, Olsztyn), jechało też trochę "miejscowych".

Wkleję wkrótce coś na Forum.
Pozdrawiam
ruszyła maszyna po szynach ospale
Awatar użytkownika
Anrep
Pospieszny
Posty: 193
Rejestracja: 03 lis 2005, 20:42

Ta ostatnia sobota

Post autor: Anrep »

Oto jedno ze zdjęć z dnia dzisiejszego, wstawione by pokazać co można zobaczyć z "nadzalewówki". Dlatego powinna jeździć dalej!



Obrazek

pozdrawiam
ruszyła maszyna po szynach ospale
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

Podobno poszły protesty z Gminy Karsin w sprawie zawieszenia pociągów pasażerskich na Czersk-Bak. Ciekawe jaki odniosą skutek.
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Mateusz Rogowski
Towos
Posty: 30
Rejestracja: 11 gru 2005, 12:19
Lokalizacja: Gdynia- Bory Tucholskie

Post autor: Mateusz Rogowski »

Tomek tam dziś pojechał na focenie więc chyba napisze sprawozdanie.
Poszukuję wszystkiego o lini 215, stacji Czersk oraz Magistrali Węglowej.
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

na PMK były skany kartek rozwieszonych na dworcach, które zawierały protesty opatrzone licznymi pięczątkami gminy.
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Sebastian

Post autor: Sebastian »

Szkoda,że nie będziemy mieli nadzalewówki!Jedna z najpiękniejszych linii w północnej Polsce skazana jest na wymarcie!Jestem przekonany,że kiedyś nastąpi reaktywacja tej linii choćby w celach turystycznych!Oby jej infrastruktura nie została sprywatyzowana przez złomiarzy!Pozdrawiam! :oops:
Sebastian

Post autor: Sebastian »

Do 30 Czerwca warunkowo ma jeździć pociąg relacji Chojnice-Bydgoszcz Główna.Trzy razy korzystałem z tego połączenia.Za każdym razem był to piątek.Dwa razy w styczniu i raz w marcu.Już w Chojnicach było dośc sporo ludzi.Po opuszczeniu Tucholi już nie było miejsc siedzących.Do bydgoszczy skład dojeżdża cały zapełniony.Kurs jest realizowany przez dwa autobusy szynowe SA106.Zużywają one mniej paliwa niż SU45 oraz opłata za korzystanie z torów jest niższa niż w przypadku ciężkiej lokomotywy.Skoro to połączeni kursuje warunkowo to zakładam że jest deficytowe z jakiegoś powodu.
Moje pytanie:jakie warunki musiałyby być spełnione aby połączenie lokalne lub regionalne na siebie zarabiało lub choćby wychodziło na zero?
ODPOWIEDZ