Tarcze ostrzegawcze trzystawne

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Tarcze ostrzegawcze trzystawne

Post autor: Adam Dąbrowski »

Hej!

Kto wie, czy, a jeśli tak, to gdzie w naszym województwie zachowały się jeszcze mechaniczne tarcze ostrzegawcze trzystawne?

Do tej pory byłem zdania, że ostatnią taką tarczę zdjęto w Bogaczewie, w toku wymiany sygnalizacji od strony Elbląga z kształtowej na świetlną. Dziś jednak dowiedziałem się, że tarcza trzystawna stoi w Korszach, na wjeździe od Bartoszyc. Ja jej nie kojarzę, musiałem chyba przegapić.

Jak to jest?

Obrazek

Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Jakub Pichola

Post autor: Jakub Pichola »

Jakiś czas temu stała jeszcze przed semaforem wjazdowym na stację Tama Brodzka od strony Iławy


Obrazek

(stan na wrzesień 2004)
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

O, faktycznie! :shock: Kuba, wielkie dzięki za info i zdjątko. Jak dobrze pójdzie, to może tarcza znów będzie używana...

Pozdrówka!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Janek
Przyspieszony
Posty: 94
Rejestracja: 16 kwie 2005, 09:59
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Janek »

Taka tarcza stała także w Kartuzach. Wjazd od strony Lęborka. Na dzisiaj jest w stanie dalece posuniętego rozkładu :( (czyt. demontażu przez złomiarzy :evil: )

pozdrówka
Pozdrawiam
Piotrek

Post autor: Piotrek »

Taka tarcza stoi przy wjeździe na stację Białystok Fabryczny. Powinna być raczej sprawna bo jeżdżą tam zdawki.


Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Piotr Janik
InterCity
Posty: 300
Rejestracja: 29 wrz 2004, 16:14
Lokalizacja: Warszawa

Korsze (mroczny kosmos)

Post autor: Piotr Janik »

W Korszach, które są niesamowite - a zdają się być też niedoceniane - stoją dwie tarcze trzystawne: na wjeździe z Bartoszyc i na wjeździe z Gierdaw. Obydwie sprawiają wrażenie kompletnych i sprawnych.
Freien Strecken für freien Menschen!
Referee
Ekspres
Posty: 211
Rejestracja: 03 lip 2007, 21:10
Lokalizacja: Wasilków

Re: Korsze (mroczny kosmos)

Post autor: Referee »

Piotr Janik pisze: 11 maja 2005, 17:33 W Korszach, które są niesamowite - a zdają się być też niedoceniane - stoją dwie tarcze trzystawne: na wjeździe z Bartoszyc i na wjeździe z Gierdaw. Obydwie sprawiają wrażenie kompletnych i sprawnych.
W Korszach mimo upływu lat dzielnie stoją, przynajmniej ta od strony Bartoszyc. :D
ODPOWIEDZ