Modernizacja linii kolejowych w województwie warmińsko-mazurskim

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Re: Modernizacja linii kolejowych w województwie warmińsko-mazurskim

Post autor: Adam Dąbrowski »

gryff pisze: Łukasz Jamroz Żeby nie wdawać się z Tobą w jałową dyskusję proponuję żebyś Ty sam z łaski swojej przedstawił plan transportu dla województwa warmińsko -mazurskiego (oczywiście według Twojej wizji) ponieważ czytając Twoje komentarze odnoszę wrażenie że jesteś ekspertem od wszystkiego.Wszystkie inne opinie nie mają dla Ciebie żadnego znaczenia i punktujesz wszystko i wszystkich.Więc wysil się kolego i przedstaw swoją własną, nieomylną wizję rozwoju transportu w województwie i nikt już nie będzie dyskutował.Wszyscy przyklaśniemy Tobie i będziemy czekać na realizację Twoich wizji :mrgreen:
Bernard pisze:a najlepiej wystartuj w kolejnych wyborach ;-)
Koledzy, naprawdę z godnym podziwu zacięciem odpowiadacie na wiadomość Łukasza sprzed roku... :wink:

Co nie zmienia faktu, że dyskusja - oczywiście! - może toczyć się nadal. :smile:
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Łukasz Jamroz
Pospieszny
Posty: 161
Rejestracja: 11 gru 2007, 15:45
Lokalizacja: Malbork

Re: Modernizacja linii kolejowych w województwie warmińsko-mazurskim

Post autor: Łukasz Jamroz »

Widzę że niektórzy mają niezły problem ze słowami które padły tu z mojej strony - nie dość że nie są w stanie merytorycznie na nie odpowiedzieć, to jeszcze po blisko roku czasu potrafią zaboleć na tyle, żeby sprowokować do marnych wycieczek osobistych.

Kolego Raflewski - o mojej wizji tego jak kolej powinna funkcjonować w warm-mazie pisałem już kilkukrotnie. Prawdopodobnie masz duże problemy ze rozumieniem tego co czytasz, skoro nie umiesz dostrzec głównego przesłania płynącego z moich postów. Tym razem więc wytłuszczę:

Kolej w postaci przypadkowych dwóch (kilku) par, uruchamianych na okres od kilku miesięcy do kilku lat po czym likwidowanych, nie ma najmniejszego sensu i jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Województwo warm-maz to przykład kolejowej patologii, ze sztandarowymi przykładami Szyman i Mikołajek. Tam gdzie kolej ma sens powinny być rozkłady na minimum 4-5 par dziennie.

Przy okazji zagadka: z czego byłaby większa korzyść? Z dwóch par do Wielbarka które zawieszono przed wakacjami letnimi, czy z tych samych dwóch par, puszczonych w sezonie na jednej z tras z Olsztyna na Mazury, czy nadzalewowej.

Koledze Bernardowi mogę odpowiedzieć tylko, że nie wierzę w demokrację, przynajmniej w polskim wydaniu. To że po kolejnych wyborach przepycha się te nieszczęsne lotnisko w środku niczego wraz z linią kolejową jest tego najlepszym dowodem. W województwie z najwyższym bezrobociem, gdzie mnóstwo ludzi żyje tylko z nielegalnego obrotu paliwem i papierosami.
Stellwerk

Re: Modernizacja linii kolejowych w województwie warmińsko-mazurskim

Post autor: Stellwerk »

Łukasz Jamroz pisze: W województwie z najwyższym bezrobociem, gdzie mnóstwo ludzi żyje tylko z nielegalnego obrotu paliwem i papierosami.
No to zarabiają więcej niz płacę minimalną.
Awatar użytkownika
Sławomir Raflewski
Ekspres
Posty: 213
Rejestracja: 06 paź 2010, 21:37
Lokalizacja: Marcinkowo/Olsztyn

Re: Modernizacja linii kolejowych w województwie warmińsko-mazurskim

Post autor: Sławomir Raflewski »

Chyba będę musiał poprosić admina o ujawnienie w awatarze swojego nazwiska (skoro zostało ujawnione przez kolegę Łukasza) zresztą jest znane m.in z komentarzy na RK,gdzie w przeciwieństwie do innych osób nie ukrywam się pod nickiem.Niektóre moje komentarze bywają niewygodne dla kolejowych spółek ale nie mam w zwyczaju być anonimowym dyskutantem.Co do kolegi Łukasza być może przesadziłem z tym sarkazmem, więc przepraszam.
Grudziądz miastem bez połączeń dalekobieżnych
rubaszny85
Towarowy
Posty: 11
Rejestracja: 04 sty 2015, 16:37
Lokalizacja: sercem z Warmii

Re: Modernizacja linii kolejowych w województwie warmińsko-mazurskim

Post autor: rubaszny85 »

Zamknięcie linii kolejowej Ełk - Orzysz - Mikołajki - Mragowo - Olsztyn jest po prostu kpiną z tego regionu. Najpopularniejsza turystycznie trasa w Polsce (oprócz połączeń z górskimi i morskimi kurortami) przy jednoczesnym braku porządnej trasy drogowej - po prostu brak słów. A "mądre głowy" z Warszawy i Olsztyna fundują nam lotnisko w szczerym polu i zachwalają, że dojazd do lotniska z Olsztyna zajmnie tylko trzy kwadranse (czyli prawie tyle samo, co czas przelotu do 3/4 stolic w Europie).

Region, który kiedyś miał gęstą jak pajęczyna sieć połączeń został z dwoma połączeniami, z których jedno praktycznie nie służy nikomu z racji na czas przejazdu.
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Re: Modernizacja linii kolejowych w województwie warmińsko-mazurskim

Post autor: Adam Dąbrowski »

gryff pisze:Chyba będę musiał poprosić admina o ujawnienie w awatarze swojego nazwiska (skoro zostało ujawnione przez kolegę Łukasza) zresztą jest znane m.in z komentarzy na RK,gdzie w przeciwieństwie do innych osób nie ukrywam się pod nickiem.Niektóre moje komentarze bywają niewygodne dla kolejowych spółek ale nie mam w zwyczaju być anonimowym dyskutantem.Co do kolegi Łukasza być może przesadziłem z tym sarkazmem, więc przepraszam.
Umknęło to mojej uwadze, ale rzeczywiście zachowanie polegające na ujawnieniu danych osobowych innego użytkownika Forum jest bardzo nieeleganckie. Zwracam uwagę Łukaszowi, a przy okazji proszę wszystkich pozostałych użytkowników, aby czegoś takiego w przyszłości nie robić. Administracja na pewno zwróci na to uwagę również przy okazji aktualizacji regulaminu.

Kolego @gryff, jeżeli zechcesz ujawnić swoje dane w awatarze, proszę o wiadomość do mnie w tej sprawie.
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Referee
Ekspres
Posty: 211
Rejestracja: 03 lip 2007, 21:10
Lokalizacja: Wasilków

Re: Modernizacja linii kolejowych w województwie warmińsko-mazurskim

Post autor: Referee »

Relacje z remontu LK 216 i 219, a także efekty prac można zobaczyć na: http://www.plk-polskawschodnia.pl/category/multimedia/
pawel_zielony
Towos
Posty: 31
Rejestracja: 19 lip 2012, 13:21

Re: Modernizacja linii kolejowych w województwie warmińsko-mazurskim

Post autor: pawel_zielony »

Adam Dąbrowski pisze:W dniu 16 października 2020 r. rozpoczęły się konsultacje społeczne dokumentu pn. „PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – zamierzenia inwestycyjne na lata 2021 – 2030 z perspektywą do 2040 roku” i opracowanej dla dokumentu prognozy oddziaływania na środowisko.
co do szczegółów punktu "Stworzenie nowego szybkiego ciągu pomiędzy Olsztynem - Elblągiem i Trójmiastem", konieczne jest wyprostowanie odcinka Olsztyn Gutkowo- Morąg (zresztą tak, jak Biskupiec Reszelski-Mrągowo) i budowa skrótów Morąg-Pasłęk oraz Pasłęk-Elbląg.
Radek
InterCity
Posty: 303
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

Re: Modernizacja linii kolejowych w województwie warmińsko-mazurskim

Post autor: Radek »

Szykuje się drugi tor i elektryfikacja Bogaczewo - Braniewo, ponadto łącznica omijająca Malbork Elbląg - Iława i łącznica omijająca Bogaczewo Braniewo - Olsztyn. Tylko ani słowa o włączeniu Elbląga Zdrój:

https://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/po ... 00117.html
Tu stacja Iława, tu stacja Iława Główna...:-)
pawel_zielony
Towos
Posty: 31
Rejestracja: 19 lip 2012, 13:21

Re: Modernizacja linii kolejowych w województwie warmińsko-mazurskim

Post autor: pawel_zielony »

Modernizacja linii Ełk-Olecko-Suwałki ma polegać m.in. na rozebraniu odcinka Olecko-Cimochy... Stracą na tym mieszkańcy Wieliczek i Wilkas. Rozumiem, że potrzebny jest nowy przebieg Rail Baltica, ale ten odcinek do ruchu lokalnego powinien zostać. Chyba nie na tym powinna wyglądać modernizacja linii kolejowej w XXI wieku...
Zablokowany