Gdynia Główna dawniej

Historia dróg żelaznych;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Bodek
Pospieszny
Posty: 129
Rejestracja: 12 lip 2005, 14:57
Lokalizacja: Gdynia / Szczecin

Gdynia Główna dawniej

Post autor: Bodek »

Nie chciałbym uprawiać kryptoreklamy i dodawać rozgłosu raczej popularnemu ostatnio serwisowi, ale miłośników Gdyni i kolei w tym mieście zachęcam do zajrzenia na profil GDYNIA-GOTENHAFEN na portalu nasza-klasa.pl.
Jest tam ponad 150 ciekawych i chyba dość unikatowych fotek, w tym wiele o charakterze kolejowym - głównie dworca głównego i portu. Niby nic, ale spójrzcie na zdjęcie poniżej.
Dotąd nie miałem pojęcia o istnieniu tej pięknej nastawni na stacji w moim (do niedawna) mieście.
Załączniki
Gdynia Gł. okupacja.jpg
USAMORZĄDOWIĆ regionalne linie kolejowe!!!
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=62563#62563
Pozdrowienia z Pomorza!
B. Jędrzejewski
Łukasz Jamroz
Pospieszny
Posty: 161
Rejestracja: 11 gru 2007, 15:45
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Łukasz Jamroz »

Czy ona nie stoi w miejscu peronów/budynku dworca SKMu?
badworm
Towos
Posty: 26
Rejestracja: 13 lip 2007, 15:54

Post autor: badworm »

Dokładnie, w tym miejscu obecnie mieści się dworzec podmiejski SKM, o ile skarpa przy której się on znajduje nie została przesunięta w kierunku ul. Dworcowej.
Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

badworm pisze:Dokładnie...
Chyba nie za bardzo dokładnie.
Modernizując peron nr 1 rozebrano resztki fundamentów tej nastawni, które widoczne były jeszcze pół roku temu.
L.L.
renekk
Towos
Posty: 27
Rejestracja: 19 sty 2007, 00:38

Post autor: renekk »

Dokładnie było tak jak pisze LL. Na miejscu tej nastawni w 1953 roku został wybudowany peron i tory SKM. W pierwszej kolejności jeden tor i jedna krawędź (był to chyba tor 502) i w tym przejściowym okresie pociągi SKM kursowały do Gdyni Głównej wahadłowo po jednym torze. Nastawnia jeszcze wtedy stała. W następnym etapie nastawnię rozebrano i wybudowano drugi tor i drugą krawędź peronową.
Bodek
Pospieszny
Posty: 129
Rejestracja: 12 lip 2005, 14:57
Lokalizacja: Gdynia / Szczecin

Post autor: Bodek »

Dzięki za szczegółowe informacje.
Poza opisaną nastawnią widać też, że lokalizację zmienił wiadukt w ciągu 10 Lutego / Podjazd.
Ze zdjęcia i kilku innych fotek wynika, że pierwotnie zbudowany był on dokładnie na przedłużeniu 10 Lutego, a dziś wjazd pod wiadukt wymaga lekkiego odbicia w lewo (w stronę Gdańska).
Czy zmiana ta nastąpiła również podczas budowy linii SKM?
USAMORZĄDOWIĆ regionalne linie kolejowe!!!
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=62563#62563
Pozdrowienia z Pomorza!
B. Jędrzejewski
Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

Bodek pisze:Czy zmiana ta nastąpiła również podczas budowy linii SKM?
Nie. Zmiana ta nastąpiła podczas ... budowy wiaduktu, bo wcześniej go tam NIE BYŁO.
L.L.
Awatar użytkownika
lyck
InterCity
Posty: 340
Rejestracja: 15 paź 2004, 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lyck »

Kiedyś znalazłem takie nietypowe zdjęcie z Gdyni:

Obrazek

Jego nietypowość wynika też z pisowni nazwy na tablicy: Gotenhaven. Pisownia z "v" obowiązywała za wczesnej okupacji - przed 26 października 1939 r. Od tej daty Gdynię oficjalnie przechrzczono na Gotenhafen czyli w wolnym tłumaczeniu "port Gotów". Goci byli wędrownym plemieniem germańskim zamieszkującym m.in. wybrzeża Bałtyku. (ich resztki jeszcze 250 lat temu trwały na Krymie) Dla hitlerowców był to argument za niemieckością okolicy i stąd zapewne pomysł by nie wracać do pruskiej nazwy Gdingen tylko nadać nową - bardziej nośną propagandowo, szczególnie że Gdingen była drobną wioską rybacką a Gdynia dużym miastem portowym. Prócz miejsca niewiele je łączyło. Do nowej nazwy dopasowano też herb miasta - na nowym widniała łódź przypominająca statek Wikingów (w tym linku są też projekty odrzucone, niektóre kuriozalne).

Dawny maleńki dworzec Gdingen z czasu przed 1923 r. widać na tej fotce:

Obrazek

Warto przeczytać opis tego zdjęcia:
http://nasza-klasa.pl/profile/15981266/gallery/85
Link działa, ale dopiero po zalogowaniu.

Jakieś 40 lat młodsze jest poniższe zdjęcie:

Obrazek

Nie znam Gdyni na tyle by rozpoznać miejsce (google nie zna "domu pilota"), ale za to widoczny w części parowóz jest wystarczająco charakterystyczny by go nazwać. To tendrzak serii TKw2 czyli dawny pruski T16¹ Jeszcze ma podgrzewacz wody Knorra (poziomy cylinder nad kotłem po prawej), co sugeruje lata 50-te. Cylindryczny podgrzewacz + pompa tłokowa Knorra były podstawowym wyposażeniem większości parowozów poniemieckich. Pompa tłoczyła wodę wstępnie podgrzaną w podgrzewaczu, który budową i funkcją przypominał domowy bojler. Blachy kotłowe bardzo nie lubią zimnej wody (wywołuje naprężenia i przyśpiesza zużycie kotła), więc zanim pompa wtłoczyła wodę do kotła, trzeba było ją podgrzać. W warunkach powojennej PKP szybko zniechęcono się do awaryjnych pomp tłokowych. Prawdopodobnie brakowało do nich części zamiennych (taki sam problem mieli też na kolejach enerdowskich DR). Wymieniano więc pompy tłokowe na inżektory, które też są rodzajem pompy. Inżektor (przed wojną zwany przeważnie smoczkiem) ma tą zaletę, że sam z siebie podgrzewa tłoczoną wodę (styka się ona bezpośrednio z gorącą parą), a więc oddzielny podgrzewacz jest przy nim zbędny. Podłużne cylindry sukcesywnie znikały z kotłów poniemieckich maszyn. Poza tym inżektor jest prostszy od pompy tłokowej i nie ma części ruchomych (prócz regulacji) - rzadko się psuje. TKw2 to nie był parowóz kojarzony z Gdynią, już raczej z ruchem na bocznicach śląskich kopalni. Ale wygląda, że maszyny tej serii miały spore pole do popisu na portowych torach. Istnieje starsze(?) zdjęcie z pokrewnym parowozem TKw1 przy nabrzeżu:

Obrazek
renekk
Towos
Posty: 27
Rejestracja: 19 sty 2007, 00:38

Post autor: renekk »

lyck pisze:Nie znam Gdyni na tyle by rozpoznać miejsce
To jest przejazd na obecnej ulicy Chrzanowskiego, a w głębi widać charakterystyczny budynek Urzędu Morskiego. Od tytułowej Gdyni Głównej ładnych parę kilometrów...
renekk
Towos
Posty: 27
Rejestracja: 19 sty 2007, 00:38

Post autor: renekk »

Leszek Lewiński pisze:
Bodek pisze:Czy zmiana ta nastąpiła również podczas budowy linii SKM?
Nie. Zmiana ta nastąpiła podczas ... budowy wiaduktu, bo wcześniej go tam NIE BYŁO.
Wcześniej, tzn. przed 1925 rokiem. W tym roku powstał wiadukt jednoprzęsłowy, zniszczony w 1945 roku i odbudowany w obecnej dwuprzęsłowej postaci.
Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

renekk pisze:Wcześniej, tzn. przed 1925 rokiem.
Renekk jest jak zwykle jest precyzyjny :)
Oczywiście o tej dacie myślałem.
L.L.
Awatar użytkownika
feyg
Ekspres
Posty: 247
Rejestracja: 18 gru 2006, 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: feyg »

lyck pisze:Kiedyś znalazłem takie nietypowe zdjęcie z Gdyni:
Pewnie :arrow: stąd

To zdjęcie pojawiło się w wątku o moście w Opaleniu:
Obrazek
Załączniki
Widok od strony peronów
Widok od strony peronów
Panorama Gdyni ze starym dworcem
Panorama Gdyni ze starym dworcem
ksiezyc
Przyspieszony
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2008, 12:52
Lokalizacja: Ciecierzyn
Kontakt:

Post autor: ksiezyc »

A ja stąd wygrzebałem informacje o katastrofie kolejowej w Gdyni dnia 19.01.1931
Jakość skanów w większości fatalna, ale coś da się wyczytać.

Pozdrawiam serdecznie i katastroficznie.

ksiezyc_nad_gieesem ...
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie podejrzewałem, że na świecie jest tak wielu idiotów (C) Stanislaw Lem (1921-2006)
Awatar użytkownika
feyg
Ekspres
Posty: 247
Rejestracja: 18 gru 2006, 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: feyg »

Jeszcze małe powiększenie (lepszego skanu nie mam)
Załączniki
Gdynia dworzec parowóz 1938.jpg
Awatar użytkownika
feyg
Ekspres
Posty: 247
Rejestracja: 18 gru 2006, 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: feyg »

renekk pisze:Dokładnie było tak jak pisze LL. Na miejscu tej nastawni w 1953 roku został wybudowany peron i tory SKM. W pierwszej kolejności jeden tor i jedna krawędź (był to chyba tor 502) i w tym przejściowym okresie pociągi SKM kursowały do Gdyni Głównej wahadłowo po jednym torze. Nastawnia jeszcze wtedy stała. W następnym etapie nastawnię rozebrano i wybudowano drugi tor i drugą krawędź peronową.
Wydaje mi się że nastawnia została rozebrana przynajmniej 10 lat później niż około 1954 roku. To zdjęcie pochodzi ze zbiorów Pracowni Urbanistycznej Wydziału Architektury PMRN w Gdyni (obecnie w APG Gdańsk) i zostało wykonane w połowie lat 60-tych.
Załączniki
Stacja2.jpg
ODPOWIEDZ