Uwagi użytkowników dotyczące pracy administracji Forum

Uwagi dotyczące Forum dyskusyjnego WMTMK Olsztyn;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Uwagi użytkowników dotyczące pracy administracji Forum

Post autor: Adam Dąbrowski »

Witam!

W związku z kolejną dyskusją na temat mojego kontrowersyjnego postępowania otwieram ten wątek. Dla porządku proszę, aby każdą wiadomość zaczynać od słowa:

SKARGA
POCHWAŁA
WNIOSEK

Proszę śmiało pisać!

Pozdrawiam! :)
Ostatnio zmieniony 17 gru 2016, 20:32 przez Adam Dąbrowski, łącznie zmieniany 4 razy.
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
CM
Ekspres
Posty: 270
Rejestracja: 05 cze 2005, 15:23
Lokalizacja: Arys-Posen-Bromberg
Kontakt:

Post autor: CM »

To polecę cytatem w celu elektrowstrząśnięcia wątku...

Ale wróg w tę noc
jak w inne czyha.
I wam w tę noc
jak we wszystkie - czuwać.

Na horyzoncie - socjal(kole)izm!
Aby szybciej doń dotrzeć,
dołóżmy:
jedni - węgla serdecznego,
drudzy - wierszy.

A wam - nerwy napinać nocami,
oczy wytężać dobrze
i dłonią nieubłaganą
dusić gada dywersji...
Kolejowy elementarz Warmii i Mazur! www.torowiskiem.prv.pl
bastard
ZWROTNICZY
Posty: 362
Rejestracja: 06 mar 2007, 20:29

WNIOSEK

Post autor: bastard »

Jeszcze nie tak dawno dyskutowaliśmy tutaj o REGULAMINIE tego forum. Został on opracowany, zamieszczony na tym forum i przyjęty do wiadomości. I jak wygląda jego przestrzeganie – szczególnie w temacie Ostrołęka - Chorzele- obraz klęski PKP niech świadczą poniższe przykłady z tego tematu:

w116 napisał/a:
Ja widzę tylko jedno rozwiązanie- wstrzyma finansowanie tego dziadostwa z naszych podatków, zaorac tory, a "managierów" na bruk...
w116 napisał/a:
Jeszcze trudniej jest mi pogodzic się z tym, że moje podatki idą na utrzymanie kolei, która nie wozi ludzi i nie przewozi towarów. Ja dobrze wiem, co bym z tym wszystkim zrobił (a zwłaszcza z tą bandą nierobów, która udaje, że tym zarządza)
Adrian napisał/a:
Prawda jest taka, że infrastruktura tworzy cywilizację-proste? nie dla PLK. A to, że PKP to banda nierobów, to żadne odkrycie. Kumpela jest szychą w PKP i podziela tą opinię, kogo się tam przyjmuje do pracy na stanowiska kierownicze-cóż, firma państwowa.
Sebastain (profil usunięty) napisał/a:
Wstyd mi że Polska wychowała inżynierów, którzy w większości szkodą polskiej kolei, jak w przypadku zacytowanym powyżej.
Tutaj pozwolę sobie na małą dygresję. Autor powyższego bardzo się obraził za zwrot którego użył Adam Dąbrowski. Aby to podkreślić (w proteście) wnioskował o usuniecie swojego profilu. Adam Dąbrowski zachował się NA POZIOMIE i przeprosił. Tylko dlaczego Sebastian zapomniał o jednym. Jeżeli sam czuje się obrażony i żąda w tak spektakularny sposób przeprosin, to dlaczego nie przeprosił inżynierów za swój zwrot. Myślę ( jako ten inżynier ) że dziennikarz sądzi że pisze tylko fakty i to go przede wszystkim usprawiedliwia – ale słowo przepraszam już nie mieści się kanonie dziennikarstwa.

TrainzN napisał/a:
Oczywiście, że jak najszybciej należałoby zlikwidować wszelkie państwowe dotacje do dla tej kolejowej bandy marnotrawców publicznych pieniędzy
TrainzN napisał/a:
I dodam, że w środowisku nazwijmy ich 'MK' ciężko w ogóle poruszać takie tematy, bo: po pierwsze kompletnie nie znają się na gospodarce i ekonomii (o polityce nie wspominając) lub - po drugie - są zatwardziałymi socjalistami z przekonania.
TrainzN napisał:
Zresztą ciągle we mnie tkwi nadzieja, że złodziei i marnotrawców pieniędzy podatnika wsadzimy do więzień tam gdzie ich miejsce.
§3 pkt. 2 ww. REGULAMINU mówi:

2. Dyskutuj przede wszystkim merytorycznie, a wszelkie sprawy osobiste załatwiaj w korespondencji prywatnej (PW, e-mail). Pozamerytoryczne publiczne ataki osobiste świadczą jedynie o tym, że brak Ci wiedzy, by dyskutować na odpowiednim poziomie.

Ponieważ zgodnie z życzeniem Moderatorów i Administratorów (zapisanym w Idei REGULAMINU) jest aby:

…nasze Forum wyróżniało się w Internecie profesjonalizmem i brakiem awanturnictwa;

sadzę, że wszystkie stosowane tutaj epitety pod adresem pracowników PKP (i nie tylko) są naruszeniem ww. pkt. REGULAMINU. Ponieważ trwa to dalej i w temacie tym zaczyna być coraz więcej „niewybrednych epitetów” - sadzę że należy skorzystać z § 9 REGULAMINU w stosunku do niektórych autorów postów.

Pisząc tutaj powyższe odnoszę się tylko do słownictwa zawartego w postach a nie do merytorycznej części dyskusji. Do niej ewentualnie się odniosę, ale tylko w przypadku rzeczowej, kulturalnej i spokojnej wypowiedzi – również negatywnej lub krytykującej obecną sytuację w PKP (PLK).
Awatar użytkownika
maczy
Ekspres
Posty: 215
Rejestracja: 21 lis 2007, 18:24

Re: WNIOSEK

Post autor: maczy »

bastard pisze: §3 pkt. 2 ww. REGULAMINU mówi:

2. Dyskutuj przede wszystkim merytorycznie, a wszelkie sprawy osobiste załatwiaj w korespondencji prywatnej (PW, e-mail). Pozamerytoryczne publiczne ataki osobiste świadczą jedynie o tym, że brak Ci wiedzy, by dyskutować na odpowiednim poziomie.

Ponieważ zgodnie z życzeniem Moderatorów i Administratorów (zapisanym w Idei REGULAMINU) jest aby:

…nasze Forum wyróżniało się w Internecie profesjonalizmem i brakiem awanturnictwa;

sadzę, że wszystkie stosowane tutaj epitety pod adresem pracowników PKP (i nie tylko) są naruszeniem ww. pkt. REGULAMINU. Ponieważ trwa to dalej i w temacie tym zaczyna być coraz więcej „niewybrednych epitetów” - sadzę że należy skorzystać z § 9 REGULAMINU w stosunku do niektórych autorów postów.

Pisząc tutaj powyższe odnoszę się tylko do słownictwa zawartego w postach a nie do merytorycznej części dyskusji. Do niej ewentualnie się odniosę, ale tylko w przypadku rzeczowej, kulturalnej i spokojnej wypowiedzi – również negatywnej lub krytykującej obecną sytuację w PKP (PLK).
Rzetelna zabawa w policjanta powinna obejmować obie strony medalu. Tak mi się przynajmniej wydaje. Rozumiem, że stajesz w obronie pracowników związanych z PKP. W porządku. Skoro jednak kładziesz nacisk na słownictwo, to chciałbym poznać Twoje zdanie (a chętnie i administracji) w nagminnym stosowaniu przez wysokiego rangą pracownika PKP obecnego na tym forum sformułowania:
pl.misc.oszołom
Czy aby na pewno dostrzegamy belki w swoich oczach? Hmmm...
mikom
Towarowy
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2009, 17:44
Lokalizacja: Bartoszyce-Olsztyn

Post autor: mikom »

POCHWAŁA

Dziękuję za pomoc z przywróceniem konta :smile:
mikom
Stellwerk

Prosimy nie gryźć nowicjuszy

Post autor: Stellwerk »

Warte przeczytania i zastanowienia się....
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Re: Prosimy nie gryźć nowicjuszy

Post autor: Adam Dąbrowski »

Stellwerk pisze:Warte przeczytania i zastanowienia się....
No i zastanowiłeś się? Jakie wnioski? :wink:
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

Zastanowiłem się jak zobaczyłem jak Ty "pogryzłeś" nowicjusza (pewnie nowicjuszkę) za zamieszczenie jakiegoś tam postu który nie spełniał Wysokich Wymagań J. Eks. Administratora.

Wnioski jakie wyciągnąłem nie dadzą się opisać bez użycia słów powszechnie uznanch za obelżywe.
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Stellwerk pisze:Zastanowiłem się jak zobaczyłem jak Ty "pogryzłeś" nowicjusza (pewnie nowicjuszkę) za zamieszczenie jakiegoś tam postu który nie spełniał Wysokich Wymagań J. Eks. Administratora.
@Stellwerk, odpowiadam Tobie i wszystkim pozostałym użytkowniczkom i użytkownikom tego Forum. Chodzi o następujące wiadomości użytkowniczki @kasia25:
kasia25 pisze:Świetna inicjatywa.
kasia25 pisze:Dobra opcja.
Powyższe wiadomości zostały uznane za "prezentujące ewidentnie niski poziom merytoryczny" zgodnie z §4 p. 3) lit. d) naszego regulaminu, w związku z czym zgodnie z regulaminem za każdą z tych wiadomości zostało przyznane ostrzeżenie. Na chwilę obecną użytkowniczka nadal ma możliwość pełnego korzystania z Forum, oby tylko już w prawidłowy sposób.

Niska ocena merytoryczna wiadomości wynikała z faktu, że:

a) pojawiły się w bardzo przypadkowych wątkach (Typografia parowozowa PKP, Dostępność działów),
b) nie wnosiły nic nowego do wątków, w których się pojawiły,
c) zostały utworzone przez nową użytkowniczkę, o której nic nie wiemy.

Dla administracji nowi użytkownicy rozpoczynający w taki sposób przygodę z forum automatycznie znajdują się na cenzurowanym, choćby z takiego powodu, że brak pewności, czy nie są to po prostu automatyczne roboty (tzw. boty). Główną rolą administracji jest utrzymanie jako-takiego porządku organizacyjnego i merytorycznego na Forum oraz ochrona już zgromadzonych tutaj zasobów (bazy danych) przed ewentualnym zniszczeniem. Dlatego w przyszłości reakcja na podobne wiadomości będzie identyczna, a kolejne wersje regulaminu będą zapewne jeszcze bardziej restrykcyjne w tej kwestii.

Dla nowych użytkowniczek i użytkowników dobra rada, aby w swojej pierwszej wiadomości przywitać się z innymi użytkownikami i napisać kilka słów o sobie. Jest to nie tylko kwestia dobrego obyczaju, ale i szansa dla administracji na poznanie nowego użytkownika i bardziej liberalne traktowanie w przypadku początkowych "niepowodzeń".
Stellwerk pisze:Wnioski jakie wyciągnąłem nie dadzą się opisać bez użycia słów powszechnie uznanch za obelżywe.
Myślę, że zdecydowanie przesadzasz. Uwierz mi @Stellwerk, że usuwanie postów czy przyznawanie ostrzeżeń i banów nie jest przyjemnością dla żadnego z administratorów i moderatorów. Są to czynności nieprzyjemne i dodatkowo zabierające czas. Spróbuj spojrzeć na to nie przez pryzmat emocji, tylko praktycznie.

Jeśli macie dalsze uwagi w zakresie poruszonej sprawy, zachęcam, by zgłaszać je w tym wątku. Możemy dyskutować.

Pozdrawiam serdecznie!

Adam Dąbrowski
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Stellwerk

Administracyjna logika

Post autor: Stellwerk »

Jeśli się usuwa użytkownika za "umieszczenie treści społecznie niewłaściwej i naruszającej zasady dobrego obyczaju", to zdrowy rozsądek nakazywałby usuniecie również tej niewłaściwej i naruszającej wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Re: Administracyjna logika

Post autor: Adam Dąbrowski »

Stellwerk pisze:Jeśli się usuwa użytkownika za "umieszczenie treści społecznie niewłaściwej i naruszającej zasady dobrego obyczaju", to zdrowy rozsądek nakazywałby usuniecie również tej niewłaściwej i naruszającej wypowiedzi.
Po pierwsze - proszę Cię @Stellwerk, żebyś nie zakładał cały czas nowych wątków, tylko kontynuował dyskusję w jednym. Ty również możesz dbać o porządek na Forum.

Po drugie - zupełnie nie rozumiem, o co Ci chodzi. Użytkownik @Gragas został usunięty z Forum za wypowiedź odnoszącą się pożaru lokomotywowni w Olsztynie - a brzmiała ona tak:
Gragas pisze:świetny to był pokaz, naprawdę byłem zachwycony.
Dla mnie sprawa jest jednoznaczna i zamknięta. Co jest niejasne dla Ciebie?

Pozdrawiam,

AD
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Stellwerk

Re: Administracyjna logika

Post autor: Stellwerk »

Adam Dąbrowski pisze:Po pierwsze - proszę Cię @Stellwerk, żebyś nie zakładał cały czas nowych wątków, tylko kontynuował dyskusję w jednym. Ty również możesz dbać o porządek na Forum.
Wiesz co? Załóż sobie bloga, to będziesz zakładał nowe wątki tylko wtedy kiedy TY SAM zechcesz, i będziesz miał idealny porządek.

Forum jest ledwo żywe, średnio 1-2 posty na tydzień, a jak się pojawi jest nowy wątek to jest tupanie nogami.

Miłej zabawy.
Stellwerk
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Re: Administracyjna logika

Post autor: Adam Dąbrowski »

Stellwerk pisze:Wiesz co? Załóż sobie bloga, to będziesz zakładał nowe wątki tylko wtedy kiedy TY SAM zechcesz, i będziesz miał idealny porządek.
Ja jednak odwrócę wypowiedź. Sugeruję, żebyś to raczej Ty skupił się na blogu i zarządzał nim tak, jak się Tobie podoba. Tutaj jest Forum WMTMK Olsztyn i tutaj obowiązują nas wszystkich wspólne zasady, w tym dbałość o porządek wątków. Wraz z pozostałymi członkami administracji będziemy tego pilnować.

Niedawno założyłeś wątek "Prosimy nie gryźć nowicjuszy" (czyli niniejszy). I bardzo dobrze, warto czasem porozmawiać również o sprawach formalnych. Odniosłem się TUTAJ zatem do Twoich uwag i prosiłem, aby ewentualną dyskusję TUTAJ kontynuować. Ale gdzieżby znowu... Ty dziś z premedytacją założyłeś kolejny bliźniaczy wątek, bo tak Ci się akurat podobało, i jeszcze masz pretensje, że zwróciłem Ci na to uwagę. A kto potem musi sprzątać cały ten bajzel? Administracja, nikt inny! :sad: I zabiera nam to czas, który wolelibyśmy spożytkować na przyjemniejsze i bardziej konstruktywne zadania. Tylko że Tobie - z jakiegoś nieznanego mi powodu - ciężko tę prostą rzecz zrozumieć.
Stellwerk pisze:Forum jest ledwo żywe, średnio 1-2 posty na tydzień, a jak się pojawi jest nowy wątek to jest tupanie nogami.
Jeżeli pojawi się nowy sensowny wątek, to wszyscy się cieszymy. Bo nie o ilość tu idzie, ale o jakość.

Kolego @Stellwerk, ogólnie swoimi wypowiedziami sam sobie wystawiasz wizytówkę. Nie wiem, czym Ci tak podpadła administracja, a w szczególności ja, że tak często stawiasz się w roli "obrońcy ludu" i bez głębszej refleksji podważasz nasze (a głównie moje) działania. Nie wiem też, czemu tak chętnie krytykujesz rzeczywistość, a nie próbujesz zaproponować jakichś konstruktywnych rozwiązań, które pomogłyby np. zaktywizować Forum. Uwierz mi tylko w jedną rzecz: Forum na pewno nie rozkręci się ponownie dzięki trollom lub spamerom.

Swoją "tyradę" zakończę jednym z moich ulubionych cytatów z filmu "07 zgłoś się!":
- Dziwicie się, że ludzie was nie lubią...
- A my nie jesteśmy od lubienia. Może liczymy na odrobinę szacunku, ale to też chyba nieliczni.
To było co prawda o Milicji Obywatelskiej, ale do administracji niszowego Forum też może pasować. :wink:

Pozdrawiam,

ADmin
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Stellwerk

Jak się wypisać?

Post autor: Stellwerk »

Jak sie wypisać z tego prywatnego folwarku Adama Dąbrowskiego? To znaczy mogę szczerze napisać co myślę o administracji tego forum, i wtedy zostanę z hukiem wyrzucony na zbity pysk, ale wolałbym załatwić to w sposób bardziej cywilizowany.

BTW, wypisywanie sie z forum nie ma nic wspólnego z gryzieniem nowicjuszy. Ale nie założyłem osobnego wątku, bo jak ktos ma problemy, to nie należy go drażnić.
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Re: Jak się wypisać?

Post autor: Adam Dąbrowski »

Stellwerk pisze:Jak sie wypisać z tego prywatnego folwarku Adama Dąbrowskiego?
Wiesz @Stellwerk, chyba pierwszy raz od powstania tego Forum (a zatem po 12 latach...) ktoś mi coś takiego zarzuca. Mimo wszystko uważam, że mój udział w tworzeniu przepastnego archiwum wiedzy i materiałów dostępnych tutaj był zbyt skromny, aby Twoje twierdzenie się broniło. A bycie ADminem... no cóż, nie jest to akurat moja wymarzona funkcja. Traktuję ją raczej jako powinność, bo zwyczajnie trzeba przypilnować tego, co już udało się tu zbudować.

Co do usunięcia profilu - patrz Regulamin, §3, p. 5). Napisz wiadomość do wybranego administratora (tzn. do Pawła lub do mnie) z prośbą o usunięcie profilu, a my oczywiście postąpimy zgodnie z Twoją wolą.
Stellwerk pisze:To znaczy mogę szczerze napisać co myślę o administracji tego forum, i wtedy zostanę z hukiem wyrzucony na zbity pysk, ale wolałbym załatwić to w sposób bardziej cywilizowany.
Nikt nigdy nie był i nie będzie wyrzucony z tego Forum za szczere wyrażenie swojego zdania. Chodzi tylko o to, by robić to w sposób kulturalny i zgodny z regulaminem. Jeżeli nie umiesz pisać "szczerze" w taki sposób, no to cóż...
Stellwerk pisze:BTW, wypisywanie sie z forum nie ma nic wspólnego z gryzieniem nowicjuszy. Ale nie założyłem osobnego wątku, bo jak ktos ma problemy, to nie należy go drażnić.
Już to kiedyś pisałem: z Tobą czy bez Ciebie - Forum będzie funkcjonować. Tak samo poradziłoby sobie również beze mnie, bo istnieje grono wspaniałych osób, którym ciągle zależy na tym, aby dalej jakoś ta zabawa się toczyła (świadczy o tym m. in. liczba udostępnianych materiałów archiwalnych). Nie wiem więc, co ma na celu cała ta Twoja manifestacja i rozmydlanie tematu. Rób, co uważasz za stosowne, i tyle. A przede wszystkim nabierz dystansu, którego moim skromnym zdaniem bardzo Ci brakuje.

Pozdrawiam,

Adam
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
ODPOWIEDZ