Prasa o zawieszeniu pasażerów na linii Pisz-Ełk

Książki, filmy, dokumenty, zabytkowe eksponaty;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Tomek
Ekspres
Posty: 248
Rejestracja: 25 wrz 2004, 20:32
Lokalizacja: Pisz/Olsztyn
Kontakt:

Prasa o zawieszeniu pasażerów na linii Pisz-Ełk

Post autor: Tomek »

Artykuł z piskie prasy lokalnej tuż po zawieszeniu przewozów pasażerskich. Jakiż optymistyczny. Z tego co wiem to firma KAZEK obecnie dyktuje ceny na trasie Pisz - Biała - Ełk. A czy jeździ do Olsztyna - tego nie wiem. Ale chyba nie.

http://zso1.olsztyn.pl/kmk/doforum/auto ... pociag.gif
CM

Post autor: CM »

Do Olsztyna jeździ Gietek busikami przez Orzysz. A na odcinku Pisz-Ełk jest tyle samo kursów ile było w latach 80, bo nie można liczyć autobusów prywaciarzy jadących "na wymiatanie" pasażerów 10 minut przed kursowym PKS!!! Nic nowego! Autobusy też jeżdżą puste!
Tomek
Ekspres
Posty: 248
Rejestracja: 25 wrz 2004, 20:32
Lokalizacja: Pisz/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Do Olsztyna jeździ Gietek busikami przez Orzysz.
Ale chyba nie z Pisza. Bo wszyscy co znam jeżdża Trans-kom-PKS-em z Pisza via Szczytno.
A czy pamiętasz, że wojnę cenową na Pisz - Ełk rozpoczął PKS Suwałki (jak jeszcze było suwalskie). Wprowadził przejazdy ulgowe jak na kolei tylko w autobusach relacji Pisz - Biała - Ełk. Lecz kto mieczem wojuje.....
CM

Post autor: CM »

Gitek jeździ dokładnie z Pisza, przez Orzysz, Mrągowo na Olsztyn i z powrotem (chyba ze dwie pary busów :) ) - rano jadą do Olsztyna, wieczorem wracają. Gietek nie walczy z Trans-Kom-em - a jego zaleta to najpóźniejsze połączenia z Orzysza na Pisz (19-21). Jeździłem w tym roku - w sumie to erzatz dawnej kolei Pisz-Orzysz ;)

ZTCW Trans-Kom jest najdroższym przewoźnikiem w rejonie pozbawionym praktycznie innych środków komunikacji. To sie nazywa "przejęcie ruchu kolejowego" :(
Awatar użytkownika
-Bartek-
Towarowy
Posty: 23
Rejestracja: 22 mar 2006, 14:33

Post autor: -Bartek- »

Ciekawe czy kiedyś powrócą osobowe :?:
Referee
Ekspres
Posty: 211
Rejestracja: 03 lip 2007, 21:10
Lokalizacja: Wasilków

Post autor: Referee »

Remont torów może (ale nie musi) przyczynić się do reaktywacji połączeń. Wszystko będzie zależało od dobrej woli Urzędu Marszałkowskiego i PKP PR.
Awatar użytkownika
daniel
Pospieszny
Posty: 104
Rejestracja: 15 kwie 2006, 20:46
Lokalizacja: Iława/Poznań

Post autor: daniel »

Referee pisze:Remont torów może (ale nie musi) przyczynić się do reaktywacji połączeń. Wszystko będzie zależało od dobrej woli Urzędu Marszałkowskiego i PKP PR.
a ta nie zawsze jest, jak np. w przypadku linii Działdowo - Brodnica
Referee
Ekspres
Posty: 211
Rejestracja: 03 lip 2007, 21:10
Lokalizacja: Wasilków

Post autor: Referee »

O ile realne jest przywrócenie pociągów pasażerskich na odcinku Szczytno-Pisz o tyle powrót składów na Pisz-Ełk wg. mnie będzie trudniejsze, co nie znaczy, że niemożliwa. Dobrym przykładem jest reaktywacja połączeń Ełk-Olecko i Eł-Suwałki. Oby i w tym przypadku było podobnie.
ODPOWIEDZ