dworzec w gołdapi

Historia dróg żelaznych;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

tymek90
Towarowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2009, 11:54

dworzec w gołdapi

Post autor: tymek90 »

Znalazłem niedawno informacje, że na dworcu w gołdapi było przejście podziemne. Czy ktoś potrafiłby ją potwierdzić? Przyznaję, że ta informacja bardzo mnie zaskoczyła, bo na żadnych przedwojennych fotach takiego przejscia nie znalazłem.
Awatar użytkownika
lyck
InterCity
Posty: 340
Rejestracja: 15 paź 2004, 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: dworzec w gołdapi

Post autor: lyck »

tymek90 pisze:Znalazłem niedawno informacje, że na dworcu w gołdapi było przejście podziemne. Czy ktoś potrafiłby ją potwierdzić? Przyznaję, że ta informacja bardzo mnie zaskoczyła, bo na żadnych przedwojennych fotach takiego przejscia nie znalazłem.
Jest to mało prawdopodobne. Na planie z 1917 r. nie ma tunelu i przejście jest w tym samym miejscu co dziś czyli na wyjściu z budynku dworca. Co prawda w latach ok. 1916-18 zbudowano nowy dworzec (istnieje do dziś, poprzedni spalili Rosjanie w 1915 r.), ale nie wydaje się prawdopodobnym, że w czasie wojny ktoś budował jeszcze tunel. Późniejsza budowa kosztownego przejścia pod ziemią nie jest wykluczona, ale zostałyby po nim wyraźne ślady typu zakryte schody, zasypany prostokąt na peronie itp. Takich śladów raczej brak.
ODPOWIEDZ