zmiany na lepsze

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Radek
InterCity
Posty: 306
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

zmiany na lepsze

Post autor: Radek »

Muszę powiedzieć, że mile zaskoczyło mnie dzisiaj PKP, gdy rano wbiegłem na dworzec w Piernikowie Wschodnim tuż przed odjazdem pociągu i zastałem dłuuugi ogonek przed jedyną czynną kasą. Oczywiście biletu już nie zdążyłem kupić, ale tuż po odjeździe pociągu do kierownika zadzwoniła pani z kasy z informacją, że nie zdążyła sprzedać biletów wszystkim oczekującym pasażerom i żeby w związku z tym nie pobierać żadnych opłat za wystawienie biletu w pociągu. Po drodze mijałem w Jabłonowie (jeszcze) osobowy do Działdowa zestawiony z dwóch złączonych szynobusów. Te szynobusy miały nawet pierszeństwo wyjazdu z Jabłonowa przed osobowym Toruń-Olsztyn. Za to w Iławie 15-to minutowy postój i skomunikowanie z... osobowym Olsztyn-Toruń:-)
Tu stacja Iława, tu stacja Iława Główna...:-)
Tomek
Ekspres
Posty: 248
Rejestracja: 25 wrz 2004, 20:32
Lokalizacja: Pisz/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Tomek »

do kierownika zadzwoniła pani z kasy z informacją, że nie zdążyła sprzedać biletów wszystkim oczekującym pasażerom i żeby w związku z tym nie pobierać żadnych opłat za wystawienie biletu w pociągu
Ooooo. Parę lat temu w Piszu co tydzień w niedzielę przed odjazdem pociągu do Gdyni była taka sytuacja. Niestety zawsze kierownik twiedził "trzeba było przyjść wcześniej" i wypisywał z dopłatą. W rekordowe dni miał robotę aż za Karwicę Mazurską. Niestety nie ma już pociągu do Gdyni bo się NIE OPŁACAŁ a to co jeszcze jeździ nie wiem kogo w tych godzinach ma wozić. Pozdrowienia dla PKP PR w Olsztynie :evil:
Tomek
Ekspres
Posty: 248
Rejestracja: 25 wrz 2004, 20:32
Lokalizacja: Pisz/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Tomek »

P.S.
Nawet moja siostra przesiadła się na autobusy. I ja gdybym musiał jeździć tak jak kiedyś (zależało mi na odjazdach w konkretnych porach dnia) musiałbym korzytać z usług jakiegoś PKS-a.

Pytanie: czym na godzine 8:00 do Olsztyna dojechać z Pisza
Odpowiedź: autobusem

Pytanie czym na 10:00 do Olsztyna dojechać z Pisza
Odpowiedź: autobusem

Pytanie: Po co jechać pierwszym pociągiem z Pisza do Olsztyna
Odpowiedź: Żeby zjeść zapiekankę na dworcu i zaraz wrócić ostatnim pociągiem do Pisza.

Pytanie: czym po 15:00 z Olsztyna pojechać do Pisza
Odpowiedź: autobusem

I wszystko jasne...
ODPOWIEDZ