Tu stacja Olsztyn!!!

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Maro
Przyspieszony
Posty: 86
Rejestracja: 02 cze 2006, 15:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Maro »

Po prostu nie zrobiłem zdjęcia drugiej jednostki składu do Bydgoszczy :wink: , więc nie mam numerów. Nie komentuje natomiast sprawności naszych tablic informacyjnych :smile: . Wczoraj, gdy przewijały się nazwy miejscowości widziałem jeszcze BERLIN :roll: :!:
Sebastian

Post autor: Sebastian »

Z dniem 1 lutego 2007r nastąpi pierwsza korekta rozkładu jazdy.Czy coś wiadomo na temat ewentualnych poprawek i jakich linii mogą dotyczyć ?
Ostatnio zmieniony 30 sty 2007, 08:20 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

Ot, taka "ciekawostka" odnośnie odświeżonego malowania SU42-503. Tu coś poprawiono, tam wręcz przeciwnie ;-).
Załączniki
Literówka
Literówka
Awatar użytkownika
Anrep
Pospieszny
Posty: 193
Rejestracja: 03 lis 2005, 20:42

EP09-017 i inne atrakcje

Post autor: Anrep »

Witam!
Zima w Olsztynie. Śnieg na torowisku, okazja do nowych zdjęć.
Rano. Dzięki śniegowi, nawet EN-57 może wygladać interesująco, było też kilka "lekko zmrożonych" lokomotyw.

Wieczór. Dziś w Olsztynie pojawił się lok EP09-017, ciągnący "Mazury" do Warszawy Zachodniej (pewnie je też przyprowadził). Nie świadczy to, że na szlaku do stolicy poprawiła się szybkość, ta jest stabilnie...niska :wink:
Lokomotywa ma ładne "stare" malowanie, od razu widać, że to coś lepszego. Tutejsze "kibelki" takich gości nie mają raczej okazji poznać :razz:
Zainteresowanie "czerwoną damą" było tak duże, że na peronie kręciło się chyba więcej MK niż pasażerów. :lol: (Dla nich te zdjęcia dedykuję).

Pozdrowiam

PS.
Ot, taka "ciekawostka" odnośnie odświeżonego malowania SU42-503. Tu coś poprawiono, tam wręcz przeciwnie .
Co do napisów na SU42-503, pogratulować spostrzegawczości. Pawle, może po skasowaniu dojazdu do Rucianego-Nidy będziesz mógł się "na przeczekanie" zatrudnić na kolei w charakterze korektora. Wynajdziesz kilka takich "kruczków" i 10 lutego znowu znaczną śmigać loki do Pisza? :wink:
Załączniki
Takie zestawienia widać może na Warszawie Wschodniej, tutaj to ...ho ho ho.
Takie zestawienia widać może na Warszawie Wschodniej, tutaj to ...ho ho ho.
Czerwona piękność od tyłu.
Czerwona piękność od tyłu.
Pada śnieg...
Pada śnieg...
Witamy w Olsztynie!
Witamy w Olsztynie!
EP07-340
EP07-340
Ośnieżony "kibelek" jedzie do Elbląga, drugi do Działdowa.
Ośnieżony "kibelek" jedzie do Elbląga, drugi do Działdowa.
ruszyła maszyna po szynach ospale
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Re: EP09-017 i inne atrakcje

Post autor: Paweł Wagner »

Anrep pisze:Dziś w Olsztynie pojawił się lok EP09-017, ciągnący "Mazury" do Warszawy Zachodniej (pewnie je też przyprowadził).
Stawiałbym, iż przyprowadził TLK Pojezierze, co zresztą potwierdził kol. sdre.
XxX
Pospieszny
Posty: 166
Rejestracja: 19 lip 2005, 13:01
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: XxX »

Też sie wczoraj zaciekawiłem tą Epoką ;).
Wczoraj w dwie strony "Śniardwy" były ciągnietę przez ET22-970, a dziś pociag ten składał się już (uwaga, uwaga) z 2xEN57.
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: EP09-017 i inne atrakcje

Post autor: Sebastian Marszał »

Anrep pisze:Witam!
Dziś w Olsztynie pojawił się lok EP09-017, ciągnący "Mazury" do Warszawy Zachodniej (pewnie je też przyprowadził).
Nie ona przyprowadziła pociąg TLK Pojezierze i wynika to tylko z tego, że na stacji Warszawa Wschodnia nie było lokomotywy EU/EP07 aby na szlaku Działdowo - Olsztyn prowadzić skład z prędkością szlakową - ET22 ma dopuszczalną 50km/h.Dodatkowo było to możliwe dzięki temu iż pociąg TLK oraz sobotnie Mazury obsługują maszyniści z Warszawy. To chyba wyjaśniłem co robiła EP09 w Olsztynie :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 29 sty 2007, 10:47 przez Sebastian Marszał, łącznie zmieniany 1 raz.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Anrep
Pospieszny
Posty: 193
Rejestracja: 03 lis 2005, 20:42

Post autor: Anrep »

Witam!

Dziś ok. 7.30 z Olsztyna Głównego w stronę Olsztyna Zachodniego jechał "Rumun" czyli 060Da-2410 (ST-43) koloru żółtego z firmy "Lotos Kolej" ciągnąc całe stado cystern DEC.
Kolor żółty już przybrudzony, ale widoczny :wink: .
Poprzednio lok jeździł w firmie "Szczakowa SA".
Fotka jest tutaj:
http://www.fotokolej.pl/details.php?ima ... 6ae8b9db8b

Pozdrawiam
ruszyła maszyna po szynach ospale
Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Post autor: Łukasz DM »

A czy ta epoka to tak jednorazowo zawitała do Olsztyna??
Tu stacja Dobre Miasto!
Sebastian

Post autor: Sebastian »

Łukasz DM pisze:A czy ta epoka to tak jednorazowo zawitała do Olsztyna??
W którąś z najbliższych sobót z pociągiem nr 51104 "MAZURY" rel.Olsztyn Gł-Warszawa Zach. pojedzie EP05 z lokomotywowni Wa-wa Olszynka Grochowska.Tego newsa "przechwyciłem" jak w Olsztynie w sobotę 27.01 gościła EP09 prowadzona przez mechanika z w/w lokomotywowni.
Awatar użytkownika
krzysztoforek
Ekspres
Posty: 215
Rejestracja: 22 maja 2006, 14:04
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: krzysztoforek »

Mam nadzieję Koledzy,że zamieścicie zdjęcia "Czecha" jak się pojawi w Olsztynie.Pozdrawiam!! :wink:
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Sebastian pisze:W którąś z najbliższych sobót z pociągiem nr 51104 "MAZURY" rel.Olsztyn Gł-Warszawa Zach. pojedzie EP05 z lokomotywowni Wa-wa Olszynka Grochowska.Tego newsa "przechwyciłem" jak w Olsztynie w sobotę 27.01 gościła EP09 prowadzona przez mechanika z w/w lokomotywowni.
Drobne sprostowanie nie pojedzie tylko może się tak zdarzyć, że przyjedzie ale nie jest to pewne w 100% więc Panowie nie podniecajcie się tak, że będzie w którąś z sobót. To też pewna informacja bo z rozmowy tylko jakieś 10 minut później gdzie przy okazji kolega MG dostał reprymendę za dotykanie gniazda sprzęgu ogrzewania.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Dziś rano byłem na dworcu bo wyjeżdżałem do Radomia i szok niema dużych tablic Przyjazdy i Odjazdy a Tomek odbierał kogoś o 21 to mówił, że jakieś małe powiesili
mgr inż. Sebastian Marszał
gregor
Towarowy
Posty: 24
Rejestracja: 15 lis 2005, 23:22

Post autor: gregor »

Dzisiaj około 16.30 będąc służbowo koło Zatorzanki zobaczyłem jak na rozjeździe zatrzymała się EU07 - 128 ( z prostokątnymi reflektorami) . Mechanik obchodził ją wokoło, coś sprawdzał. Potem zgasił oświetlenie manewrowe i zapalił sygnały końca pociągu( w czasie manewrów).
Zauważyłem że jeden z pantografów wyglądał dosyć dziwnie poskładany, jakby coś się w nim złamało.
Może coś wiecie dokładniej bo ja nie mogłem dłużej czekać, wzywała praca.
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

A czy przypadkiem EU07-128 nie miała jednego pantografu koloru żółtego ??
mgr inż. Sebastian Marszał
ODPOWIEDZ