Tu stacja Olsztyn!!!

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Sebastian pisze:Przeglądając mapę Olsztyna zaciekawiła mnie jedna rzecz.Chodzi mianowicie o pewną można powiedzieć 'łącznicę' w Olsztynie.Biegnie ona wzdłuż Marii Zientary Malewskiej,następnie przecina tory na Korsze,idzie łukiem wzdłuż jeziora Track.Póżniej krzyżuje się z Lubelską i dochodzi do linii kolejowej do Szczytna.Jakie ma ona znaczenie?Czy to jakaś bocznica?
Witaj,
Prawdpopodobnie jakaś bocznica lub jakieś tory nieużytkowane acz kolwiek ręki nie dam uciąc. :mrgreen:
Pozdrawiam.
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
Awatar użytkownika
Maro
Przyspieszony
Posty: 86
Rejestracja: 02 cze 2006, 15:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Maro »

Jest to używana często bocznica do Michelina kilka zdjęć z Tracka:
Załączniki
Bocznica na Tracku.
Bocznica na Tracku.
Most nad torami Poznań Wschód- Skandawa.
Most nad torami Poznań Wschód- Skandawa.
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Maro pisze:Jest to używana często bocznica do Michelina kilka zdjęć z Tracka:
Witam.
Nawet nie wiedziałem że bocznicy używają do michelina :roll: .
Pozdrawiam,
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
Awatar użytkownika
Maro
Przyspieszony
Posty: 86
Rejestracja: 02 cze 2006, 15:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Maro »

W sobotę rano wybieramy się zobaczyć (i zrobić zdjęcia :wink: ) tę bocznicę w okolicach Michelina. Jest tam most nad, lub pod torami do Szczytna i zwrotnica z pętli Trackiej do Michelina. Mamy nadzieję na chociaż na jakąś SM-42 :smile: . Zdjęcia w sobotę :wink:
XxX
Pospieszny
Posty: 166
Rejestracja: 19 lip 2005, 13:01
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: XxX »

a ja mam pytanie. może ktoś będzie wiedział jakiej relacji jest towarowy z samochodami na platformach ? już widziałem go kilka razy w Ostródzie jak jechał w strone Olsztyna. ostatnio to było w poniedziałek w okolicach godziny 12.
Sebastian

Post autor: Sebastian »

Dzisiaj rano ok 7:30 'LUDMIŁA' BR 232 ciągnęła z głównego skład cystern w kierunku Iławy.
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Witam dziś przyjechałem do Olsztyna Jadwigą a około 16:30 byłem załatwić sprawy i oczywiście nie zabrałem aparatu :( a stał bardzo ciekawy skład - SU46-030 dwa wagony 2 klasy B ileś (nie umiem powiedzieć ile dokładnie) wagonów platform z czołgami, starami, wozami wsparcia technicznego a na końcu była jeszcze SM42. Skład pewnie pojechał do Braniewa tylko nie wiem którędy czy przez Dobre Miasto (tam oczekuje go Przemek) lub przez Morąg i może się taka zdarzyć że w Bogaczewie zmienią czoło i Ostbahnem do Braniewa.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
darek600141
Pospieszny
Posty: 160
Rejestracja: 21 sty 2007, 15:33
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: darek600141 »

Też widziałem te wagony z czołgami,w czasie ferii jechałem do Braniewa i stoiły w Dobrym Mieście :grin:
Pozdrowienia dla klubowiczów WMTMK Olsztyn
XxX
Pospieszny
Posty: 166
Rejestracja: 19 lip 2005, 13:01
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: XxX »

ja mam filmik na komórce z tymi wojskowymi :) nie powiem sporo podróżnych zaciekawił ten skład. równie dobrze mógł jechać do samego Morąga.
Awatar użytkownika
krzysztoforek
Ekspres
Posty: 215
Rejestracja: 22 maja 2006, 14:04
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: krzysztoforek »

To zwykły eszelon na poligon lub z poligonu(dla nie wtajemniczonych ćwiczenia wojskowe poza miastem). :mrgreen: U was mało tego jeżdzi u mnie przez Szczecin cała masa,nawet z wojskami Nato na poligon Drawski. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Maro
Przyspieszony
Posty: 86
Rejestracja: 02 cze 2006, 15:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Maro »

Byliśmy koło Michelina, cała bocznica ogrodzona, udało nam się zobaczyć drezynkę na moście.
Załączniki
Szynobus relacji Olsztyn - Szczytno.
Szynobus relacji Olsztyn - Szczytno.
drezyna.jpg
Most nad torami do Szczytna.
Most nad torami do Szczytna.
kwasny1410
Towarowy
Posty: 15
Rejestracja: 15 mar 2006, 11:09
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kwasny1410 »

Widziałem projekt budowanej aktualnie fabryki Michelin, którą widać na zdjęciach powyżej. Od tej bocznicy będzie biegł tor prowadzący na teren owej fabryki. Kawałek za tymi mostami, w stronę tracka, będzie zwrotnica, a dalej tor będzie się jeszcze rozgałęział na dwa, ale to już za ogrodzeniem. Przebiegał będzie mniej więcej przez środek terenu fabryki, prostopadle do bocznicy i gdzieś tam się zakończy :)
Ostatnio zmieniony 15 mar 2007, 16:30 przez kwasny1410, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maro
Przyspieszony
Posty: 86
Rejestracja: 02 cze 2006, 15:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Maro »

kwasny1410 pisze:Od tej bocznicy będzie biegł tor prowadzący na teren owej fabryki.
Dzięki za informację :smile: . Widzieliśmy jak na ten tor wjeżdżała koparka, mogąca poruszać się na drodze i na torach :wink: . Na mojej mapie Olsztyna toru tego jeszcze nie ma.
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Transport samochodów fotka(panorama):):)

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Witam.
Dzisiaj zauważyłem transport samochodów po południu załączam fotki:)
[img=http://img70.imageshack.us/img70/6144/pic0154qh2.th.jpg]
[img=http://img181.imageshack.us/img181/3615/pic0156hc8.th.jpg]
Pozdrawiam.
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
kwasny1410
Towarowy
Posty: 15
Rejestracja: 15 mar 2006, 11:09
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kwasny1410 »

Maro pisze:
kwasny1410 pisze:Od tej bocznicy będzie biegł tor prowadzący na teren owej fabryki.
Dzięki za informację :smile: . Widzieliśmy jak na ten tor wjeżdżała koparka, mogąca poruszać się na drodze i na torach :wink: . Na mojej mapie Olsztyna toru tego jeszcze nie ma.
Bo tor dopiero BĘDZIE - fabryka jeszcze się buduje :)
ODPOWIEDZ