Co z kolejnym szynobusem dla ZPR Olsztyn?

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Co z kolejnym szynobusem dla ZPR Olsztyn?

Post autor: Adam Dąbrowski »

Hej!

Ostatnio pojawił się pogłoski, że 15 grudnia 2006 ma pojawić się w Olsztynie kolejny samorządowy autobus szynowy PESY dla Warmińsko-Mazurskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Czy coś wiadomo na ten temat? Jakiej serii ma to być pojazd?

Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

Według pogłosek ma to być SA106.
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

Podobno na początku obecnego tygodnia do Olsztyna dotarł kolejny szynobus - SA106-015.

Nie znalazłem jeszcze żadnych informacji prasowych potwierdzających ten fakt, zdjęć również nie posiadam.
Awatar użytkownika
Maro
Przyspieszony
Posty: 86
Rejestracja: 02 cze 2006, 15:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Maro »

Miałem szczęście zobaczyć nowy szynobus :D Wyjeżdżając wczoraj z Głównego w kierunku Zachodniego zobaczyłem najpierw manewrującą SU46 a następnie manewrujący szynobus z "okrągłymi obwódkami na światła" z przodu. Szybko spojrzałem na numer: SA106-015.
Niestety zdjęć również nie posiadam z powodu nagłego ujrzenia tegoż szynobusu :)
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

Maro, możesz określić godzinę spotkania SA106-015? Jak przedstawiać może się obieg nowego szynobusu? Czy spotkać go będzie można na trasach, gdzie do tej pory eksploatowane były inne szynobusy czy też pojedzie w inne miejsca...

Wizualnie, oczywiście pomijając charakterystyczne dla naszego województwa malowanie, "015" przypomina SA106-013:
http://stud.pam.szczecin.pl/~wizard/det ... ge_id=4505
Awatar użytkownika
Maro
Przyspieszony
Posty: 86
Rejestracja: 02 cze 2006, 15:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Maro »

SA106-015 manewrował sobie dnia 28 grudnia o godzinie 8.20 przy Głównym na torze w kierunku Gutkowa. Wizualnie wygląda rzeczywiście tak samo jak SA106-013 :) Chyba PESA zmieniła światła w nowym wydaniu szynobusów SA106 :D
Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Post autor: Łukasz DM »

Nowy szynobus - SA106-015 jechał dziś przedpołudniowym pociągiem do Braniewa. Ogólnie ‘stare – nowe’ szynobusy nie podobają mi się, ale jak dziś zobaczyłem SA 106-015 to coś w nim jest. Chyba, z tego co zauważyłem, to ma tylko jakby ‘stuningowane’ reflektory – oczywiście jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny. Malowanie – standardowe. Aparatu przy sobie nie miałem, może się wybiorę jak będzie wracać do Olsztyna to go sfoce. Pozdrawiam!
Tu stacja Dobre Miasto!
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

Wczoraj odbyło się uroczyste przekazanie nowego warmińsko-mazurskiego szynobusu - SA106-015... który woził już pasażerów od ponad miesiąca...

Informacja na stronie TVP3 Olsztyn
i Radia Olsztyna
ODPOWIEDZ