[foto] Dobre Miasto

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

[foto] Dobre Miasto

Post autor: Łukasz DM »

Obrazek

Co sądzicie o tym zdjęciu?? Bo mi się bardzo podoba i tak sobie pomyślałem, aby otworzyć taki temat. Chyba, że komuś się to nie podoba. Proszę o jakieś komentarze.

Dzięki z góry i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
CM
Ekspres
Posty: 270
Rejestracja: 05 cze 2005, 15:23
Lokalizacja: Arys-Posen-Bromberg
Kontakt:

Post autor: CM »

Aż się trudno połapać w gąszczu komentarzy...

Zdjęcie wielce nostalgiczne, brakuje do kompletu świetlnego trójkącika jakiejś Suczki czy choćby Fabloczka. Ale jak wiadomo w sezoznie letnim trudno wieczorami czy nocą cokolwiek na torze zobaczyć. Ruch zamiera...

Cuś podobnego, niestety nie mam pod ręką orygianłu - więc tylko miniaturka Obrazek

PS. Proponuję galerię "semaforów na rykowisku" czy jak to nazwiemy. Kiedyś, może już niedługo... nie będzie kształtówek.
Kolejowy elementarz Warmii i Mazur! www.torowiskiem.prv.pl
Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Post autor: Łukasz DM »

Hehe, masz racje-trudno się połapać, nie spodziewałem się, że zdjęcie wywoła tak burzliwą dyskusje.
A poważnie to dzięki za komentarz.

Obrazek

Może to nie związane zbytnio z koleją, ale fajne zdjęcie. Co myślisz o nim??

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Post autor: Łukasz DM »

Nastawnia Dobre Miasto. Widok od strony Olsztyna.

Obrazek
Tu stacja Dobre Miasto!
Awatar użytkownika
CM
Ekspres
Posty: 270
Rejestracja: 05 cze 2005, 15:23
Lokalizacja: Arys-Posen-Bromberg
Kontakt:

Post autor: CM »

Lekki pochył to pewnie efekt stania na brzegu rowku odwadniajającego? Bo chyba nie wielce ryzykownego spożywania etanolowych preparatów na torze? :wink:

Eeech... nastawnie... kiedyś mi się marzył własny dom, w którym zrobiłbym sobie taki wykusz od strony jakiegoś ciągu komunikacyjnego (najlepiej rzadko uczęszczanej linii towarowej 8) ). Wówczas codzienny ceremoniał... herbatka ze zdawką w tle :wink:
Kolejowy elementarz Warmii i Mazur! www.torowiskiem.prv.pl
Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Post autor: Łukasz DM »

10 maj 2007. SA106-015. Pociąg osobowy ROPS 97227 relacji Olsztyn - Braniewo kilometr przed Dobrym Miastem.

http://transport.asi.pwr.wroc.pl/1-25871.html
Tu stacja Dobre Miasto!
Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Post autor: Łukasz DM »

21 września 2007 /urodzinki :grin:/ . SA106-015 jako osobowy relacji Olsztyn - Braniewo mija semafor wjazdowy stacji Dobre Miasto.

http://transport.asi.pwr.wroc.pl/0.1A/tournee.php?p=29836
Tu stacja Dobre Miasto!
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Łukasz DM pisze:21 września 2007 /urodzinki :grin:/ . SA106-015 jako osobowy relacji Olsztyn - Braniewo mija semafor wjazdowy stacji Dobre Miasto.

http://transport.asi.pwr.wroc.pl/0.1A/tournee.php?p=29836
Zdjęcie fajne, szkoda tylko, że w komentarzach udzielasz Kolegom błędnych informacji. Podziwiam również Zibiego, który nie jest w stanie samodzielnie sprawdzić chociażby długości linii kolejowej czy czasu jazdy...

Zastanówcie się, zanim zaczniecie coś pisać. I tu na Forum, i gdzie indziej też.

Pozdrawiam!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Post autor: Łukasz DM »

Zamiast krytykować napisz jak jest naprawde i nas popraw. A nie wymądrzasz się. Sorki, ale najprościej objechac i tyle. Również pozdrawiam.
Tu stacja Dobre Miasto!
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Łukasz DM pisze:Zamiast krytykować napisz jak jest naprawdę i nas popraw. A nie wymądrzasz się. Sorki, ale najprościej objechać i tyle. Również pozdrawiam.
Dlaczego chcesz iść po najmniejszej linii oporu? Dostać gotowe rozwiązanie pod nos i tyle? Jak się samemu do czegoś dojedzie, łatwiej zapada to w pamięć. Łukaszu, z całym szacunkiem, czy Ty w ogóle wiesz, co takiego fotografujesz, czy robisz tylko zdjęcia dla zdjęć? Mieszkasz w Dobrym Mieście, masz jedną linię kolejową pod nosem, a zapytany o prędkość na tej linii odpowiadasz błędnie. To już lepiej w ogóle nic nie pisać, niż pisać bzdury i kogoś innego wprowadzać w błąd. I jeszcze masz do mnie pretensje, że ja się o to czepiam. Jeśli oczekujesz samych pochwał, to musisz się po prostu bardziej postarać. Nie tylko fota jest ważna, ale podpisy też. :) Jeśli zakładasz wątek i chcesz się czymś pochwalić (tu: fotą), to musisz się spodziewać wszelkich konsekwencji i różnych opinii.

Ostatnio na Forum dwukrotnie pojawiały się linki do odpowiednich stron, gdzie można sprawdzić bieżące prędkości drogowe. Wystarczy zajrzeć na http://www.plk-sa.pl/ i sobie poszukać (dział OFERTA), linia Gutkowo - Braniewo też jest tam uwzględniona. No, ale Helmut chyba jednak Cię wyprzedził i "wylukał", co trzeba. Poradził sobie, mimo, że nie mieszka w Dobrym Mieście... To Ty nie możesz, czy Ci się nie chce?

Na marginesie, fajnie by było, gdybyś nas wreszcie odwiedził. Mieszkasz 23 kilometry od Olsztyna, busem dojedziesz pod sam dworzec w niecałe pół godziny. To szybciej, niż ja dojadę autobusem MPK z Dajtek. Poznałbyś nas, rozejrzałbyś się po wieży, wypożyczył książki czy dokumenty. Od razu byłoby inaczej. Zobaczyłbyś, że my (nawet ja!!!) nie gryziemy. :) Bo samo klikanie na Forum i psioczenie, gdy ktoś Ci zwróci uwagę, niewiele da.

Pozdrawiam i zapraszam!

PS: Aha, przepraszam, jeszcze jedno. Zapomniałem o czymś ważnym. Może w kontekście powyższych wiadomości głupio to zabrzmi, ale zupełnie szczerze życzę Ci wszystkiego najlepszego z okazji Urodzin!!! :)
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Sebastian

Post autor: Sebastian »

Niewiele czasu minęło kiedy to szynobus warmińsko-mazurskiego Zakładu Przewozów Regionalnych uczestniczył w wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Klewkach, a już kolejny szynobus zderzył się z Volkswagenem Passatem w Lubominie.
Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Post autor: Łukasz DM »

8 maja 2008. Dobre Miasto. SA106-015 jako osobowy relacji Olsztyn Główny - Braniewo (97223).

8 maja 2008. Dobre Miasto. SA106-015 jeko osobowy relacji Braniewo - Olsztyn Główny (97224) dojeżdża do stacji Dobre Miasto.
Załączniki
R-97223
R-97223
R-97224
R-97224
Tu stacja Dobre Miasto!
Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Post autor: Łukasz DM »

Dawno nie poruszany wątek. A jest co pokazać. 'Terminator', Predator' w Dobrym Mieście :mrgreen:. Sam byłem w szoku jak tego 'terminatora' ujrzałem na stacyjce. Jednym słowem... chyba nie powinno go tu być :roll: Ale co tam :mrgreen:
Załączniki
311-D-04 'PredatoR' :D
311-D-04 'PredatoR' :D
311D-04 'TerminatoR' :D
311D-04 'TerminatoR' :D
Tu stacja Dobre Miasto!
Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Post autor: Łukasz DM »

No i po raz kolejny zawitał do nas Classic Courier. Korzystając z okazji wybrałem się, w drodze na zajęcia, do Cerkiewnika, aby porobić zdjęcia, jedno z nich prezentuje poniżej. Ciągnęła go olsztyńska SU46-004, skład zaś liczył 11 wagonów. Z tego co dało się zauważyć z toczących się wagonów to niestety słaba frekwencja… czyżby Classic Courier nie cieszył się już popularnością? Za kilkanaście minut pociąg dojedzie do Dobrego Miasta, gdzie minie się z pociągiem osobowym relacji Braniewo – Olsztyn Główny (97222), którym pojechałem dalej do szkoły.
SU46-004 z pociągiem Classic Courier RMPS r 55701 relacji Olsztyn Główny – Kaliningrad przejeżdża przez wieś Cerkiewnik:
Załączniki
SU46-004 z 'Classic Courier'
SU46-004 z 'Classic Courier'
Tu stacja Dobre Miasto!
ODPOWIEDZ