Dzisiaj w Dobrym Mieście...

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

nie mam dokładnego rozkładu z godzinami, ale z obserwacji wiem że zdawki są w DM w wtorek i czwartek, około 9 rano. :D
Więc jak chcesz polowac to myśle że ok 8.00 trzba by było być na szlaku.
pzdr
CM

Post autor: CM »

Wtorek czwartek sie zgadza i powinna jechac jeszcze w piatek (w innych godzinach i mniej na haku). Orócz podanych są jeszcze postoje w Gutkowie.

TKMSc 6682 kurs (2),(4) oprócz 3 V, 26 V, 1 XI
Orneta - Olsztyn

14:52 Olsztyn
13:35 DM o
13:15 DM p
12:35 Orneta

TKMSc 6681 kurs (2),(4) oprócz 3 V, 26 V, 1 XI
Olsztyn - Orneta

07:37 Olsztyn
08:45 DM p
09:30 DM o
10:10 Orneta

TKMSc 6695 kurs (5) oprócz 11 XI
Olsztyn Orneta

10:04 Olsztyn
11:40 DM p
12:20 DM o
13:00 Orneta

TKMSc 6696 kurs (5) oprócz 11 XI
Orneta - Olsztyn

16:25 Olsztyn
15:00 DM p
14:35 DM o
13:55 Orneta

Jest jeszcze "hipotetyczna" zdawka Orneta - Pienieżno 10:20-10:48 i powrót 12:00-12:25 jako przedluzenie - moze kursowac w (2) (4) - pewnie jezdzi bardzo rzadko, ale to dopiero ustrzelic go na moscie na Walszy :)

Udanych łowów :)
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

dziś w DM cz.5

Post autor: Przemek »

dzisiaj w Dobrym Mieście mimo świąt można było zobaczyć ok 12.15 jadącego luzem w kierunku na ornete rumuna o numerze bocznym 336 i oczejebnie zelonym, godnym stuningowanego samochodu dresiarza kolorze budy. Dokąd i po co jechał pozostanie prawdopodobnie kolejną niewyjaśnioną tajemnicą PKP...
pzdr
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

dziś w DM cz.6

Post autor: Przemek »

...przyjechała zdawka w postaci SM42-1125 z jednym gbs, pozostawionym na "rampie północnej" . SM pojechała dalej solo w kierunku Ornety...
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

dziś w DM 7 czyli były manewry...

Post autor: Przemek »

...zdawki prowadzonej su 45-078 ze stałą bywalczynią naszej stacji SM 42-1125 jako popych. Obydwie lokomotywy są w ładnym wizualnie stanie. Pociąg składał się z ok 30 próżnych gruszek oraz eanosa i gbs-a.
Po wjechaniu na stację suka odstawiła eanosa na rampe południową ( gdzie będzie załadowany złomem), a gbs na łądownie północną. Następnie wjechała na bocznice elewatora, skąd wyciągneła skład ok 40 pełnych gruszek, a stojąca sobie do tej pory na końcu popychanego wcześniej składu Sm-a wepchała próżne gruszki na teren elewatora po czym zajęła miejsce popychu do pełnych gruch...
Dodam jeszcze że w międzyczasie przejeżdżała wm -ka, więc kierowcy na przejeździe mieli okazje pokląć na ciągłe zamykanie szlabanów jak za dawnych, lepszych czasów (dla kolei w DM), niesłusznego systemu :D
Humor może popsuć tylko widok klikunastu tirów oczekujących w pobliżu na załadunek w zakładach drzewnych i przypomina o tym że mamy "wolność, demokrację, kapitalizm" i 21 wiek :evil:
pzdr
Awatar użytkownika
Piotr Janik
InterCity
Posty: 300
Rejestracja: 29 wrz 2004, 16:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotr Janik »

Petrzask, czas na bloga! Jako "kibic z dala" - raczej (w tej chwili), niż rzeczywisty uczestnik forum, proponuję, byś ciągnął osobny wątek pt. "Dziś w DM", tytuły i numery nadając w temacie wiadomości - będzie spójnie i elegancko a "Kolej dziś" stanie się bardziej przejrzysta.
Żeby nie było, że się czepiam (co na to ADmin?) - przeciwnie: bardzo mi się podoba ta swoista kronika jeszcze żywej stacji i jestem zdecydowanym fanem zarówno Jej samej (z parą Jej prześlicznych nastawni - to prawie, jak para prześlicznych piersi - terefere, wszak jest wiosna etc.) jak i kolejnych edycji cyklu. Czy Koleżeństwo wie, gdzie na codzień stacjonuje tabor, odwiedzający Dobre Miasto i od czego zależy, czy pojawia się jeden z Rumunów, czy Fiat? Pozdro (ze Złego Miasta), P.
Freien Strecken für freien Menschen!
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Piotr Janik pisze:Petrzask, czas na bloga! Jako "kibic z dala" - raczej (w tej chwili), niż rzeczywisty uczestnik forum, proponuję, byś ciągnął osobny wątek pt. "Dziś w DM", tytuły i numery nadając w temacie wiadomości - będzie spójnie i elegancko a "Kolej dziś" stanie się bardziej przejrzysta. Żeby nie było, że się czepiam (co na to ADmin?)
No tak, i wywołano mnie do tablicy... Generalnie nie ingeruję w Wasze wypowiedzi, bo i tak na naszym Forum panuje duży porządek (któregoś tam dnia wszystko posprzątałem, powrzucałem do odpowiednich działów itd.) oraz wysoka kultura słowa. Myślę, że w przypadku przemkowych relacji Piotrek ma rację - ja również sugerowałbym prowadzenie pojedynczego wątku pod tytułem, dajmy na to, "Życie stacji w Dobrym Mieście". Nie ma sensu zakładanie kolejnych nowych tematów, które można prowadzić jako jeden tzw. topic.

Liczę na dalsze dobromiejskie opowieści.

Co do maszyn - wszystko olsztyńskie. SU45/SM42 z Olsztyna, ST43 lawirują między Olsztynem, Braniewem, Elblągiem (pewnie stąd ten "luzak" opisany niedawno przez Przemka). Dobór maszyny do składu? Jak niewielki składzik, puszczamy "łajkę", jak większy - "rumuna", a jeśli nie ma pod ręką, to "fiata"... Chyba tak to działa.

Pozdrawiam smutno tym razem! :(
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Gość

Post autor: Gość »

hej,

uprzejmie donosze że w dm za nastawnią południową na żeberku stoi sobie wagon sypialny(mieszkalny?) "S" kolor pomarańczowy z zielonym pasem, z zanim obok kozła usadowiła się kabina Toi Toi. na sznurku suszą sie skarpetki, i stoi skoda na ostródzkich tablicach...

we wtorek był rumun z gruszkami, wczoraj nie miałem czasu sprawdzić...
pzdr
Przemek nie zalogowany z po0śpiechu
Awatar użytkownika
towarzysz_bartlomiej
Towarowy
Posty: 9
Rejestracja: 05 gru 2004, 11:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

salonka

Post autor: towarzysz_bartlomiej »

jak ma s to jest albo salonka albo służbowy (jak źle mówie to poprawcie), wszystkie sypialne mają na początku "W" a kuszteki "B" (2klasa). Zapewne to wagon służbowy, no chyba że ktoś sobie wynajął i miał postuj to skarpetki posuszył :lol:
Bartek Jasiński
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Przemek pisze:hej,

uprzejmie donosze że w dm za nastawnią południową na żeberku stoi sobie wagon sypialny(mieszkalny?) "S" kolor pomarańczowy z zielonym pasem, z zanim obok kozła usadowiła się kabina Toi Toi. na sznurku suszą sie skarpetki, i stoi skoda na ostródzkich tablicach...

we wtorek był rumun z gruszkami, wczoraj nie miałem czasu sprawdzić...
pzdr
Przemek nie zalogowany z po0śpiechu
Właśnie chciałem napisać o tym wagonie. Widziałem go dziś z okna szynobusu, kiedy, już prawie jak zwykle, wracałem z Gdańska via Tolkmicko & Orneta. Według tablicy oznaczeń S to wagon specjalnego przeznaczenia.Po co postawili ten wagon w Dobrym Mieście - nie wiem. Widziałem za to, że pod elewatorem znów nawał gruszek.

Z Ornety wszystko już zjechało, stacja pusta i senna.

Oprócz tego kilka wrażeń z podróży. Na "nadzalewowej" obserwuję cały czas (REGULARNIE!) potoki podróżnych idealne pod szynobus. Mimo tego, że tylko jedna para pociągów tamtędy kursuje, ludzie cały czas z Elbląga wracają pociągiem. Już w Elblągu wagon jest przynajmniej w 1/4 zapełniony, w Zdroju dosiadają się kolejni podróżni. Sporo osób jeździ do Tolkmicka i Fromborka. Gdyby zwiększyć liczbę połączeń i robić je szynobuskiem, to rentowność tej trasy byłaby zadowalająca. A latem to już w ogóle...

Z kolei pociąg z Braniewa do Olka, odjeżdżający bodajże 16:12, zestawiono DZIŚ z pojedynczego szynobusu, bez wagonu. Efekt - jazda "na sardynkę". Duszno, tłoczno, ciasno. A jeszcze kierownik miał czelność wystawić pewnej kobiecie bilet z dopłatą za wypisanie w pociągu. Pani nie zdążyła kupić biletu w Ornecie, bo między przyjazdem autobusu PKS a odjazdem pociągu czasu było niewiele. Niestety, "urzędas" pozostał niewzruszony.

Podsumowując: tam, gdzie powinien jechać szynobus, jedzie lokomotywa z wagonem, tam gdzie powinien jechać standardowy skład - puszcza się solowego szynobusa. Do tego bezduszni "formaliści i regulaminowcy"...

Jak dla mnie słów brak... :?

Pozdrówka!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Dobre Miasto- zdawka po zdawce

Post autor: Przemek »

zgodnie z sugestaimi kolegów powracam do pomysłu mini kroniki fotograficznej stacji W DM, w postaci jednego wątku. Umozliwi to kolegom z poza warmii poznanie życia stacji, i tegop co na niej bywa.
Na początek zdawka z dnia 29.11.2005. Miłego oglądania :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

i zdawka z wczoraj, niestety tylko jedna fotka bo aparat mi zdechł chwilowo. a szkoda bo składzik był fest, w Marteloskim stylu :D
Obrazek
pozdrawiam,
Przemek Trzaskowski
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Hej!

Przemku, poprawiłem Twoje posty tak, żeby foty się ładnie wczytywały.

Zdjęcia są przeurocze, dobromiejska stacja cały czas fascynuje. I mam do niej duży sentyment, bo należy do mojego dziecięcego trio (Wielbark, Dobre Miasto, Stare Jabłonki). Mama mi opowiadała, że kiedy w wózku prowadzili mnie z Tatą w okolice stacji, to robilem się jakiś żywszy... Proroctwo? Po pięciu latach wyemigrowałem do Olsztyna, ale całe szczęście w Dobrym Mieście została mi liczna rodzinka. Zawsze, kiedy jadę w odwiedziny, jadę pociągiem. Ostatni raz zdarzyło mi się to 1 listopada, a składzik prowadziła SU42-526. :D

Wracając do fot, ta SU46 z gruchami wygląda świetnie! :) Aż żal człowieka bierze, że w olsztyńskiej szopie nie ma choć jednego "gagara", bo świetnie prezentowałby się na dobromiejskiej...

Czekam z niecierpliwością na następne foty. A może eszelonik jakowyś? ;) Powodzenia!

Pozdrówka ciepłe!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

Hej Adamie! dzięki za poprawki i cieszę się że się odezwałeś, w tym tygodniu myślałem co się z Tobą dzieje bo od czasu przeuroczej przemowy o Pesobusach z Martela nie spotkałem się z Twoją aktywnością forumową, ani też nie było Cie w Gdyni przed tygodniem.Nauka? Postaram się teraz regularnie focić i zamieszczać na forum, także naszą Dm-ową infre.

Z lewinistycznym pozdrowieniem!
P :D
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Adami Gagar to by te tory tam dobił i juz nic by nie jeździło a tak to chyba lepiej ST43 można było by posłać:)
mgr inż. Sebastian Marszał
ODPOWIEDZ