Dzisiaj w Dobrym Mieście...

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Przemek pisze:Hej Adamie! dzięki za poprawki i cieszę się że się odezwałeś, w tym tygodniu myślałem co się z Tobą dzieje bo od czasu przeuroczej przemowy o Pesobusach z Martela nie spotkałem się z Twoją aktywnością forumową, ani też nie było Cie w Gdyni przed tygodniem.Nauka? Postaram się teraz regularnie focić i zamieszczać na forum, także naszą Dm-ową infre.

Z lewinistycznym pozdrowieniem!
P :D
Wiem, wiem, ostatnio jestem mało aktywny, ale po prostu dużo jest roboty na PG, zwłaszcza teraz, gdy termin goni termin. Co do Gdyni: ostatnio ciągle się jakoś wymijam z terminami spotkań PTMKŻ i jest mi wręcz głupio. Tydzień temu akurat wracałem do Olsztyna, bo wcześniej nie było mnie tam przez bodajże cztery tygodnie i już wręcz błagali mnie, żebym wrócił. :D Skorzystałem chociaż z okazji i pojechałem przez Tolkmicko, Braniewo i Dobre Miasto, a w sobotę wpadłem do WTI. Na Trako też byłem napalony, zwłaszcza, że wtedy miałem jeszcze sporo luzu. I masz babo placek: na dzień przed targami umierałem z bolącym gardłem i gorączką, następnego dnia latałem do NFZ załatwiać formalności, potem lekarz, badania i tyle miałem Trako. Mogłem sobie tylko foty obejrzeć. :evil:

Co do Dobrego Miasta. Seba, aż tak źle z tą linią nie jest... :) Chociaż fakt faktem, że dla nawierzchni korzystniejsy jest "rumun". I często się tam pojawia. A na marginesie: powodzenia na egzaminie! Napisz, kiedy będę już mógł mówić do Ciebie: Panie Mechaniku!!!

Z lewinistycznym pozdrowieniem!

PS: Mogę się za to pochwalić, że z projektu łuku kolejowego (pierwsze liznięcie politechnicznej inżynierii kolejowej) zarobiłem 5,5 (czyli studencką "szóstkę") ;) Pierwsza na PG, oby nie ostatnia. Niestety, z innymi przedmiotami tak wesoło już nie jest. :lol:
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

jeszcze jedna fotka z czwartkowej zdawki, dedykuje ją dla Bodka :D
Obrazek
pozdrawiam,
Przemek Trzaskowski
Bodek
Pospieszny
Posty: 129
Rejestracja: 12 lip 2005, 14:57
Lokalizacja: Gdynia / Szczecin

Post autor: Bodek »

Przemek pisze:jeszcze jedna fotka z czwartkowej zdawki, dedykuje ją dla Bodka :D
Wielkie dzięki Przemo!
:)
Widzę, że tam niezłe brutta chodzą! Czy te pociągi kończą bieg w DM, czy może jadą dalej w kierunku Braniewa. Ta druga opcja byćmoże pozwoliłkaby na ładną fotke w okolicy Cerkiewnika. Miodzio by był widoczek!
USAMORZĄDOWIĆ regionalne linie kolejowe!!!
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=62563#62563
Pozdrowienia z Pomorza!
B. Jędrzejewski
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

Hej Bodzio! te pożądne brutta chodzą tylko do Dobrego Miasta, ale fotki w oklicach Cerkiewnika mozna zrobić , bo Cerkiewnik leży w stronę Olsztyna!
Do takiego brutta czasami dają popych SM 42. Dalej w kierunku Braniewa jeżdżą już małe składy jak na pierwszych fotkach, przeważnie jakieś gbs. Wyjątkiem są eszelony z czołgami, ale na te trudno trafić. Jutro wtorek, więc może będą nowe fotki.

pzdr
pozdrawiam,
Przemek Trzaskowski
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

w tym tygodniu we wtorek zdawka była wyjatkowo ciekawa, melancholijno, jesienna :) W czwartek nie mogłem być na stacji więc dokumentacji brak. Miłego oglądania:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pozdrawiam,
Przemek Trzaskowski
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

czemu to takie ciemne? w aparacie wygląda normalnie :?
Awatar użytkownika
lyck
InterCity
Posty: 340
Rejestracja: 15 paź 2004, 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lyck »

Przemku, o ile to możliwe, obfotografuj tą nastawnię ze wszystkich stron przy lepszej pogodzie. Najlepiej tak, by każda ściana miała też zdjęcie na wprost. To dość unikalna nastawnia...

pozdrawiam
lyck
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

czołem,

jasne że jest to możliwe, postaram się to zrobić jak tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą. Cały czas utrzymuje się niestety ciemna, pochmurna pogoda, uniemozliwiająca zrobienie poprawnych zdjęć :?

pzdr
pozdrawiam,
Przemek Trzaskowski
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

z przyczyn zawodowych, nie mogłem pilnować zdawek, ale dziś udało mi się zrobić dla Lycka fotki nastawni dysponującej :D .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pozdrawiam,
Przemek Trzaskowski
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Bardzo ładne fotki :)
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
lyck
InterCity
Posty: 340
Rejestracja: 15 paź 2004, 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lyck »

Śliczne zdjęcia - dzięki :)
Oryginalna stolarka jakże inna od współczesnych okien. Ten "wykusz" to prawdziwa perełka... Troszkę szkoda że tył przebudowano przy okazji likwidując półokrągłe(?) okna (te większe)... Ogólnie bardzo wdzięczna konstrukcja. Podobna nastawnia ale z trapezowym a nie trójkątnym "wykuszem" istnieje chyba jeszcze w Węgorzewie. Ale już w znacznie gorszym stanie...

pozdrawiam
lyck
Przemek
Ekspres
Posty: 218
Rejestracja: 02 paź 2004, 09:55
Lokalizacja: Dobre Miasto

Post autor: Przemek »

Bardzo proszę :D
wydaje mi się że nieco podobna nastawnia jest w Pienieżnie, ale może to tylko wrażenie wynikające z podobnego koloru elewacji?
pozdrawiam,
Przemek Trzaskowski
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

"Śliczne zdjęcia - dzięki :)
Podobna nastawnia ale z trapezowym a nie trójkątnym "wykuszem" istnieje chyba jeszcze w Węgorzewie. Ale już w znacznie gorszym stanie..."


My z kolegą Arkiem w wakacje na zaproszenie Miłosników z Warszawy musieliśmy niestety przeczekac wichurę i ulewę w tej nastawni.Drzewa łamały się jak zapałki ale Stary Pruski obiekt inzynieryjny przetrwał i tą wichurę :)
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Post autor: Łukasz DM »

We wtorek miałem ogromne szczęście obserwować manewry SU46 - 004 i jeszcze jednego SU.. (?) na stacji Dobre Miasto! Pociąg rozstawił skład towarowy, złożony ze ok 10 wagonów (nie znam nazw, ale były to wagony odkrywte, chyba piaskarki, oraz ok 5 cystern). Zostały one ustawione tuż przed przejściem kolejowym z ulicą Fabryczną (nie wiem w jakim celu). Mniejszy skład (4 piaskarki) został ustawione przy rampie za szopą (najprawdopodobniej, jak sie domyślam do załadowania złomu z pobliskiego skupu).
Pierwszy raz widziałem coś takiego na stacji Dobre Miasto. Często spaceruje wzdłóż torów, często ide zobaczyć przejeżdżający pociąg relacji Olsztyn - Braniewo. Ale wczoraj niemogłem uwierzyć. To było coś wspaniałego.
Na koniec dwa SU połączyły się i staneły przy peronie 1 na stacji - wspaniały widok! (żałuje tylko iż nie posiadam aparatu
Jeśli ktoś wie, ktoś ma coś interesującego na temat mojego miasta i kolei w Dobrym Mieście prosze o kontkat lub umieszczenie tego na tym forum.
kwasny1410
Towarowy
Posty: 15
Rejestracja: 15 mar 2006, 11:09
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kwasny1410 »

Taka ciekawostka z 3ds maxa :)



Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ