Prywatni przewoźnicy na Warmii i Mazurach

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Prywatni przewoźnicy na Warmii i Mazurach

Post autor: Sebastian Marszał »

Postanowiłem zamieścić taki temat gdyż coraz więcej w Naszym rejonie pojawia się prywatnych przewoźników.
W rejonie Olsztyna można ich spotkać obsługujących wahadła do Gutkowa - Nafto-baza PKN Orlen, Łęgajny - Nafto-baza Lotosu oraz nowość Barczewo - z pociągami z kruszywem do budowy drogi.

Lokomotywy jakimi prowadzone są te wahadła to Skody:181,182, SM42, ST43,ST44 w barwach przewoźników Lotos, CTL, Rail Polska.
mgr inż. Sebastian Marszał
tomek17
Towos
Posty: 27
Rejestracja: 04 cze 2008, 20:49
Lokalizacja: iława
Kontakt:

Post autor: tomek17 »

W Iławie można spotkać : CTL , Lotos Kolej ,PTK , PTKiGK Zabrze i PCC Rail Szczakowa.
www.pkpilawa.eev.pl moje forum kolejowe i moja strona o kolei www.et22.c0.pl zapraszam!
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

Jeden z prywatnych przewoźników kursujących na Warmii i Mazurach - Lotos Kolej, zawitał w poprzednim tygodniu do Mrągowa oraz Ełku. W załączeniu, kilka zdjęć z powrotnego kursu Lotosu z Ełku, przez Mikołajki, do Łęgajn.
Załączniki
...skąd po krótkich manewrach i dołączeniu 4 wagonów, udał się do Łęgajn.
...skąd po krótkich manewrach i dołączeniu 4 wagonów, udał się do Łęgajn.
...oraz chwilę po przyjeździe do Mrągowa....
...oraz chwilę po przyjeździe do Mrągowa....
Pociąg na łuku w miejscowości Zełwągi...
Pociąg na łuku w miejscowości Zełwągi...
Lokomotywa SM42-2283 z pociągiem towarowym relacji Ełk Tow. - Lęgajny zbliża się do p.o. w Kosewie.
Lokomotywa SM42-2283 z pociągiem towarowym relacji Ełk Tow. - Lęgajny zbliża się do p.o. w Kosewie.
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

W minioną sobotę, prawdopodobnie pierwszy raz, pojawił się w naszej okolicy Freightliner Polska. W godzinach okołopołudniowych należąca do tego przewoźnika lokomotywa Class66 (66006) poprowadziła, przez Korsze, Giżycko, Ełk, pociąg towarowy, którego stacją docelową był prawdopodobnie Las Suwalski.
Załączniki
66006 z 45-wagonowym składem pociągu towarowego mija bez zatrzymania stację w Starych Juchach.
66006 z 45-wagonowym składem pociągu towarowego mija bez zatrzymania stację w Starych Juchach.
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

No to poszerza się grono prywatnych przewoźników, urozmaici to dominację zielono-pomarańczowych oraz niebieskich pojazdów należących do PKP Cargo :mrgreen: . Ja będąc wczoraj na dworcu Olsztyn Główny widziałem skład Lotosu prowadzony lokomotywą 181 lub 182 oraz SM42.

Jednym słowem aparaty w dłoń i fotografować.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

Wczoraj do Pisza (przez Szczytno) dotarł pierwszy z pociągów z transportem kruszywa do remontów dróg. Brutto przyprowadziły dwie lokomotywy serii 232 należące do East West Railways. Powrót składu zaplanowany został na dzisiaj.
Załączniki
29 kwietnia 2009 r. Pisz. Duet lokomotyw 232 manewruje z próżnymi węglarkami.
29 kwietnia 2009 r. Pisz. Duet lokomotyw 232 manewruje z próżnymi węglarkami.
Awatar użytkownika
darek600141
Pospieszny
Posty: 160
Rejestracja: 21 sty 2007, 15:33
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: darek600141 »

Dzisiaj do Olsztyna zawitał Rumun Lotos
Załączniki
0600da_1010..jpg
Ostatnio zmieniony 22 maja 2009, 19:22 przez darek600141, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrowienia dla klubowiczów WMTMK Olsztyn
Awatar użytkownika
darek600141
Pospieszny
Posty: 160
Rejestracja: 21 sty 2007, 15:33
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: darek600141 »

Dzisiaj do Olsztyna zawitały dwie lokomotywy serii 232 należące do East West Railways.
Załączniki
br232_484_6_br232_411_9...jpg
br232_484_6_br232_411_9..jpg
br232_484_6_br232_411_9.jpg
Pozdrowienia dla klubowiczów WMTMK Olsztyn
XxX
Pospieszny
Posty: 166
Rejestracja: 19 lip 2005, 13:01
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: XxX »

a może tak Arrive wpuścić na szlaki naszego województwa ??
matpan
Towos
Posty: 27
Rejestracja: 11 lut 2009, 13:47
Lokalizacja: Ruciane-Nida
Kontakt:

Post autor: matpan »

8 października do Pisza przyjechały dwie lokomotywy BR232 należące do PCC Rail Szczakowa.
Załączniki
BR 232-066 i BR 232-275
BR 232-066 i BR 232-275
tomaszo
Towos
Posty: 41
Rejestracja: 08 lis 2008, 21:27
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: tomaszo »

pospieszny pisze:jestem na forum a nie na lekcji j.polskiego Moze ktos ma jakies informacje czy sa plany reaktywacji ruchu pasazerskiego na tym odcinku bo na IC nie ma co liczyc po likwidacji lacznika Warmii z Grudziadza chyba ze ponownie wroci na ta trase po 2 latach pospieszny Bory Tucholskie ale nie chce mi sie w to wierzyc
Z powrotem pociągów z Brodnicy do Działdowa to już chyba (póki co) przesądzona sprawa.Dopóki Olsztyński "beton" nie skruszeje to nic z tego aby tu coś jeździło.Z jakiś tydzień temu w "wiecznych" Radoszkach poraz pierwszy w historii zdemontowano rogatki więc dobrze to nie wróży.Następna sprawa to jeżdżący obecnie zamiast pociągu KKS-mam okazję codziennie go mijać jadąc do Brodnicy i wielkiego tłumu w autobuse nie ma więc i on pewnie niedługo przestanie kursować. Chyba,że zdarzy się cud i powrócą tu pociągi na co pewnie wszyscy liczymy :)
Sebastian

Post autor: Sebastian »

tomaszo pisze:Dopóki Olsztyński "beton" nie skruszeje to nic z tego aby tu coś jeździło.
To nie tylko odnosi się do tej linii. Żeby zmienił się sposób postrzegania kolei u nas w regionie, jako przyjaznego środka transportu, trzeba pozbyć się wielu quasi - kolejarzy. To akurat prawda, że im bardziej na wschód Polski tym gorzej z koleją. Wystarczy spojrzeć na ościennie województwa i na sposób w jaki organizują przewozy. Żeby cokolwiek się zmieniło, potrzeba zwolnień w ZPR Olsztyn i pozbycia się sztucznych stanowisk. To także jest formą bezrobocia, ale ukrytego. Pamiętam, jak dziś, rozmowę z dyrektorem marketnigu ZPR Olsztyn. Dałem propozycję skomunikowania szynobusu z Mikołajek z pociągiem osobowym "Motława" do Gdyni Głównej. Skończyło się tylko na rozmowie, której puentą było, chyba jak zawsze - nie da rady.
ODPOWIEDZ