Tu stacja Olsztyn!!!

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
daniel
Pospieszny
Posty: 104
Rejestracja: 15 kwie 2006, 20:46
Lokalizacja: Iława/Poznań

Post autor: daniel »

darek600141 pisze:Wczoraj Komunikacja Zastępcza nie dojechała do Braniewa,ponieważ zabrakło paliwa i pasażerów zabrał Radex(konkurencja).
To jest żenada i kpina ze strony przewoźnika, brak słów! Normalnie mi się to w głowie nie mieści :shock: Nie dość, że proponuje się ludziom autobus, czyli zupełne przeciwieństwo pociągu, swego rodzaju jego konkurencję, to jeszcze nie dojeżdża on do celu, bo paliwa zabraknie. Gdyby w taki sposób postępowały szanujące się firmy transportowe, to by na przysłowiowe waciki nie zarobiły. Potem nie ma się co dziwić, że na trasach typu Olsztyn - Braniewo maleją potoki podróżnych.
Zastanawiam się, jak długo jeszcze podróżni będą robieni w balona :?:
ET22-1008
Towarowy
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2009, 23:36
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: ET22-1008 »

Teraz wychodzi na to iż za autobusem powinna jechać obwoźna stacja benzynowa. Ale pomysł autobusu jest kosmiczny skoro można puścić skład wagonowy. Ale największym absurdem jest to że ZPR Olsztyn woli póścić autobus "z dziurawym bakiem" niż Skład klasyczny. Eh szkoda iż W każdym zakładzie działa zasada oszczędności za wszelką cene. Ale żeby cena ich usług spadła to abytnio nie mają pomysłu.

Jak się patrzy na kolei to chce się wyjechać gdzie kolwiek aby nie słyszeć co roku w grudniu iż dane pociągi zostaną zlikwidowane.
Awatar użytkownika
darek600141
Pospieszny
Posty: 160
Rejestracja: 21 sty 2007, 15:33
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: darek600141 »

Prędzej ZPR Olsztyn straci pasażerów z trasy Olsztyn Gł.-Braniewo-Olsztyn Gł. niż oszczędzi na tej trasie.
Pozdrowienia dla klubowiczów WMTMK Olsztyn
Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

darek600141 pisze:Prędzej ZPR Olsztyn straci pasażerów z trasy Olsztyn Gł.-Braniewo-Olsztyn Gł. niż oszczędzi na tej trasie.
"Prędzej w morzu wyschnie woda, niż tu u nas będzie zgoda" - to taki cytat ze znago klasyka w ramach rekompensaty za powyższą wypowiedź, której sensu za cholerę nie mogę zrozumieć...
L.L.
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Masz rację pomyliłem prędkości Bastard zasugerowałem się pociągiem zdawczym. Jest wiele absurdów ale cóż my możemy zrobić. A niestety trzeba naprawić po wypadku pojazd oraz zrobić przegląd innych gdyż to jest wymagane.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Witam.
Zasłyszane na radiu o 17 z powodu zapalenia się wagonu został wypięty od składu na dworcu głównym.
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
Awatar użytkownika
Anrep
Pospieszny
Posty: 193
Rejestracja: 03 lis 2005, 20:42

Post autor: Anrep »

Dziś (ok. 14 ?)w Olsztynie gościł skład ciągnięty rzez nową, srebrną spalinówkę: lokomotywę 311D prywatnego przewoźnika PCC Rail. Nie widziałem numeru, zdjęcia nie zrobiłem.
Może ktoś ją upolował?

Link do zdjęcia:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... 080510.jpg
ruszyła maszyna po szynach ospale
Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Post autor: Łukasz DM »

311D-04 obecnie znajduje się na stacji w Dobrym Mieście.
Tu stacja Dobre Miasto!
Awatar użytkownika
Anrep
Pospieszny
Posty: 193
Rejestracja: 03 lis 2005, 20:42

Post autor: Anrep »

Dziś ok. 9.50 i przejechał 311D-04 (?-nie widziałem numeru) przejechał mostem kolejowym nad Łyną, jadąc z węglarkami w stronę Olsztyna Zachodniego.
ruszyła maszyna po szynach ospale
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Witam.
Dzisiaj przelotem o godzinie , 16:54 ze składem towarowym na przelocie w Olsztynie przejechały 2 lokomotywy "w ukrotnieniu" w pomarańczowym malowaniu lokomotywa STK i jako druga lokomotywa "lotosu". Niestety numerów nie dojrzałem z takiej odległości.
Pozdrawiam.
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
XxX
Pospieszny
Posty: 166
Rejestracja: 19 lip 2005, 13:01
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: XxX »

widze że ucieli skurczybyki kolejny pociąg. 18:47 do Torunia Głównego !!. teraz pomiędzy Olsztynem a Iławą jest 5 godzin przerwy w kursowaniu pociągów. super !! XXI wiek.

od 13:24 do 15:44 są 4 pociągi a potem do 20:00 nic !!
Radek
InterCity
Posty: 306
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

Post autor: Radek »

Chyba jednak jeździ dalej ten pociąg.
Tu stacja Iława, tu stacja Iława Główna...:-)
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Jak patrzyłeś w internecie to może nie jeździć bo podobnie jest z Kormoranem, że nie kursuje a kursuje, natomiast wstawili, że jeździ Hutnika-ma nadal relację skróconą do Warszawy Wschodniej.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
daniel
Pospieszny
Posty: 104
Rejestracja: 15 kwie 2006, 20:46
Lokalizacja: Iława/Poznań

Post autor: daniel »

Radek pisze:Chyba jednak jeździ dalej ten pociąg.
Hafas jak na razie go nie wykazuje, wobec czego między Iławą, a Toruniem jest przerwa od 15.55 aż do 7.20.
Jednak na tej stronie jest podana jest informacja, że kursuje z czasową zmianą. Tak więc wypadałoby to wpisać tam, gdzie zagląda najwięcej osób.
Ehhh i jak w takich sytuacjach ma wyglądać frekwencja????
XxX
Pospieszny
Posty: 166
Rejestracja: 19 lip 2005, 13:01
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: XxX »

w Olsztynie w kasie powiedziano mi że jeździ normalnie. tylko ja (i większość podróżujących) nie ma czasu za każdym razem iść do informacji i się dopytać o godzine odjazdu.

takie informacje powinny być wpowadzane na bieżąco do internetowego rozkładu jak i na rozkładach na hali.

ale im się nie chce.
ODPOWIEDZ