MOTŁAWA I ŁYNA

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

M.Marecki
Towarowy
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2009, 21:18
Lokalizacja: Białystok

MOTŁAWA I ŁYNA

Post autor: M.Marecki »

Mam pytanie do kolegów z Warmii.
Na jakim taborze jeżdżą "Motława" i "Łyna", czy są to pociągi PR, jaka tam obowiązuje taryfa i czy macie może jakieś fotki tych składów.
___
Z pozdrowieniami
www.kolejowepodlasie.pl
ANEMIK
Towos
Posty: 34
Rejestracja: 22 gru 2007, 19:45
Lokalizacja: INNSBRUCK HAUPT.

Post autor: ANEMIK »

Są to pociągi PR. Zestawione są z jednostek EN57 z pierwszą klasą, czasem się zdarzają nawet plastiki w drugiej klasie. Taryfa w nich obowiązuje jako osobowa.
IC ONDRASZEK
tomek17
Towos
Posty: 27
Rejestracja: 04 cze 2008, 20:49
Lokalizacja: iława
Kontakt:

Post autor: tomek17 »

Ponoć Motława i Łyna ma być przekazana PKP IC. Będzie ona jeździć w składzie : 4- 6 wagonów 2 klasy. Nie są to dane potwierdzone (ale prawdopodobne).
www.pkpilawa.eev.pl moje forum kolejowe i moja strona o kolei www.et22.c0.pl zapraszam!
Awatar użytkownika
Maro
Przyspieszony
Posty: 86
Rejestracja: 02 cze 2006, 15:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Maro »

Jakoś wątpię w to, by PR-y oddały tak dochodowe pociągi, poza tym musiałby zostać zmieniony rozkład: w pięć minut w Iławie nie da się zmienić lokomotywy (dokładniej kierunku jazdy, czyli w tym wypadku lokomotywa musiałaby objechać skład).
Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

Maro pisze:...by PR-y oddały tak dochodowe pociągi...
Oooo :!:
Jakaś nowość - coś przegapiłem? Są pociągi osobowe dochodowe - tzn. "bezdotacyjne" ???
L.L.
Łukasz Jamroz
Pospieszny
Posty: 161
Rejestracja: 11 gru 2007, 15:45
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Łukasz Jamroz »

Maro pisze:Jakoś wątpię w to, by PR-y oddały tak dochodowe pociągi, poza tym musiałby zostać zmieniony rozkład: w pięć minut w Iławie nie da się zmienić lokomotywy (dokładniej kierunku jazdy, czyli w tym wypadku lokomotywa musiałaby objechać skład).
One już jeździły jako pospieszne, dwa czy trzy lata temu. Dochodowe pewnie nie są, ale za to strasznie obłożone, przynajmniej na odcinku Malbork - Gdańsk, tutaj śmiało by się 3 jednostki zapełniły (tak jak na porannym kursie z Elbląga)
Bodek
Pospieszny
Posty: 129
Rejestracja: 12 lip 2005, 14:57
Lokalizacja: Gdynia / Szczecin

Post autor: Bodek »

Leszek Lewiński pisze:Oooo :!:
Jakaś nowość - coś przegapiłem? Są pociągi osobowe dochodowe - tzn. "bezdotacyjne" ???
Są!
Przy czym nie wiem, czy dotyczy to tych tytułowych.
USAMORZĄDOWIĆ regionalne linie kolejowe!!!
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=62563#62563
Pozdrowienia z Pomorza!
B. Jędrzejewski
XxX
Pospieszny
Posty: 166
Rejestracja: 19 lip 2005, 13:01
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: XxX »

Na moje oko to powinni troche zmienić kursowanie ŁYNY. Z Olsztyna powinna wyjeźdżać tak by była w Gdyni około 10. Do Olsztyna powrót na 21.

Dodatkowo to ŁYNA od Olsztyna do Iławy zatrzymuje się na wszystkich stacjach, a MOTŁAWA tylko w Ostródzie i Starych Jabłonkach.
kujaw22
Towos
Posty: 36
Rejestracja: 05 mar 2008, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kujaw22 »

XxX pisze:Na moje oko to powinni troche zmienić kursowanie ŁYNY. Z Olsztyna powinna wyjeźdżać tak by była w Gdyni około 10. Do Olsztyna powrót na 21.
Jakbyś się przyjrzał dokładnie to mniej więcej o tych samych godzinach jest pospieszny "Bryza" (z Olsztyna odj. 6:29 - Gdynia przyj. 9:43 oraz powrót Gdynia odj. 17:09, Olsztyn przyj. 20:21). Tak więc zmiana godzin jazdy raczej byłaby mało opłacalna dla obłożenia "Bryzy".
XxX
Pospieszny
Posty: 166
Rejestracja: 19 lip 2005, 13:01
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: XxX »

kujaw22 pisze:
XxX pisze:Na moje oko to powinni troche zmienić kursowanie ŁYNY. Z Olsztyna powinna wyjeźdżać tak by była w Gdyni około 10. Do Olsztyna powrót na 21.
Jakbyś się przyjrzał dokładnie to mniej więcej o tych samych godzinach jest pospieszny "Bryza" (z Olsztyna odj. 6:29 - Gdynia przyj. 9:43 oraz powrót Gdynia odj. 17:09, Olsztyn przyj. 20:21). Tak więc zmiana godzin jazdy raczej byłaby mało opłacalna dla obłożenia "Bryzy".
Tyle że Łyna i Motława to połączenia z których korzystają mieszkańcy Ostródy, Iławy, Susza, Prabut. Pojedziesz do 3miasta Łyną i masz 30 minut na załatwienie spraw bo jedzie powrotny bezpośredni do w/w miast. A tak trzeba kombinować z przesiadkami.
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

No tak tylko jest jeszcze jeden problem Łynę i Motławę obsługuje maszynista z PR Olsztyn a jak wiadomo czas pracy to 12h. Ponad to pytanie czy IC dopuści przewoźnika bo z tym obecnie różnie bywa.
mgr inż. Sebastian Marszał
ODPOWIEDZ