Remont Linii 207 odc. Gardeja - Rogóźno Pom

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Anrep
Pospieszny
Posty: 193
Rejestracja: 03 lis 2005, 20:42

Post autor: Anrep »

Czy masz możliwość zrobienia jakiegoś zdjęcia z prac na tym odcinku?
ruszyła maszyna po szynach ospale
Awatar użytkownika
maczy
Ekspres
Posty: 215
Rejestracja: 21 lis 2007, 18:24

Post autor: maczy »

Anrep pisze:Czy masz możliwość zrobienia jakiegoś zdjęcia z prac na tym odcinku?
Spróbuję. Sęk w tym, że nie zawsze zdążam. Ekipa zwija się dość szybko, bo dni są bardzo krótkie, a ja też pracuję;). W międzyczasie było kilka dni przerwy z uwagi na atak zimy. Z dobrze poinformowanego źródła wiem jednak, że dziś prace będą wznowione.
Awatar użytkownika
maczy
Ekspres
Posty: 215
Rejestracja: 21 lis 2007, 18:24

Post autor: maczy »

maczy pisze:W międzyczasie było kilka dni przerwy z uwagi na atak zimy. Z dobrze poinformowanego źródła wiem jednak, że dziś prace będą wznowione.
Małe sprostowanie na postawie informacji z ostatniej chwili - wznowienie prac zostało odroczone do przyszłego tygodnia. Co za tym idzie - zdjęć chwilowo nie będzie.

Przy okazji udało mi się ustalić, że nie zostały jeszcze również ukończone prace na odcinku Grudziądz Owczarki - Gardeja. Byłem niemal przekonany, że remont tam został ukończony na przełomie zimy i wiosny. Okazuje się, że nie, a przyczyną tego stanu rzeczy było niedofinansowanie inwestycji.

Tym bardziej rażą KŁAMSTWA rzecznika prasowego PLK S.A. powtarzane potem nieświadomie przez wprowadzonych w błąd przedstawicieli samorządu Województwa Pomorskiego, które były tu cytowane wcześniej.
tomek kwn

Post autor: tomek kwn »

http://rail.phototrans.eu/autobusy.php?s=14&nr=23003 pracować pracować panowie
moze wkoncu rusza pociagi na Grudziadz juz mowie ze 1 pojade:)
Awatar użytkownika
ArTuR
Przyspieszony
Posty: 79
Rejestracja: 18 wrz 2005, 23:32
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: ArTuR »

Zdjęcia zrobione rankiem 6 grudnia na szlaku Grudziądz-Grudziądz Owczarki. Wyremontowany jest około kilometr obowiązywania 30.
Załączniki
Wjazd do Owczarek od strony Grudziądza. Na śrubach różowe oznaczenia podkładów do wymiany. Na widocznym słupku jest kilometr 62,4 , a w oddali widać wygaszoną tarcze ostrzegawczą.
Wjazd do Owczarek od strony Grudziądza. Na śrubach różowe oznaczenia podkładów do wymiany. Na widocznym słupku jest kilometr 62,4 , a w oddali widać wygaszoną tarcze ostrzegawczą.
Tutaj wyremontowany odcinek, kilometr 61,9. Zużyte podkłady wymienia się na drewniane. Widok w strone Owczarek.
Tutaj wyremontowany odcinek, kilometr 61,9. Zużyte podkłady wymienia się na drewniane. Widok w strone Owczarek.
Awatar użytkownika
maczy
Ekspres
Posty: 215
Rejestracja: 21 lis 2007, 18:24

Post autor: maczy »

ArTuR pisze:Zdjęcia zrobione rankiem 6 grudnia na szlaku Grudziądz-Grudziądz Owczarki. Wyremontowany jest około kilometr obowiązywania 30.
Dwa dni wcześniej w tym miejscu między godz. 15 a 16 buszowała SM42 ze składem wagonów z tłuczniem. Link do zdjęcia podesłał już Tomek. Oznaczenia śrub były robione w dwóch etapach, różnymi kolorami farby. Oprócz różowej (a w zasadzie różowawej) użyto też farby białej. Niestety nie wszystkie zaznaczone podkłady wymieniono. Część z nich została już przysypana świeżym tłuczniem, stąd nie widać ich nieciekawego stanu. Z kolei tarcza (jak i całość USRK) jest wyłączona z uwagi na brak planowanego ruchu do Owczarek w tym dniu. Stacja jest uruchamiana tylko w dni kursowania pociągu zdawczego.
tomek kwn

Post autor: tomek kwn »

Jestem ciekawy czy znajdzie się kasa na „komsetyke” toru za, Rogóźnem w stronę Gardei bo już szynobusy zwalniają do 30km/h
tomek kwn

Post autor: tomek kwn »

czy ktos wie co beda robic z torem miedzy chelmza a kornatowem??
nowmir
Osobowy
Posty: 70
Rejestracja: 24 paź 2006, 08:31
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: nowmir »

O kilku dni trwa modernizacja stacji Gardeja. Z tego co mi wiadomo mają wymienić podkłady, zlikwidować jeden z torów dodatkowych, a pozostałe przywrócić do ruchu.
Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

nowmir pisze:...trwa modernizacja stacji Gardeja.
Modernizacja :shock:
Toż to najzwyklejsza, wręcz "murzyńska", wymiana podkładów z drewna na beton.
"Technologia" robót taka, bo pieniądze wojskowe, a nie kolejowe.
L.L.
tomek kwn

Post autor: tomek kwn »

Panie Leszku można wiedzieć jaki zakres robót na stacji Gardeja jest??
Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

tomek kwn pisze:...jaki zakres robót na stacji Gardeja jest??
Przecież napisałem powyżej:
wymiana podkładów z drewna na beton
L.L.
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

Leszek Lewiński pisze:
tomek kwn pisze:...jaki zakres robót na stacji Gardeja jest??
Przecież napisałem powyżej:
wymiana podkładów z drewna na beton
podkłady to odzysk z E65?
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

Bernard pisze:podkłady to odzysk z E65?
Być może, ale nie z IZ Gdynia, bo to S49, a u nas odzyskujemy UIC60.
"Materiał wykonawcy" jak się to mówi.
L.L.
ODPOWIEDZ