Tu stacja Olsztyn!!!

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Stałe miejscówki moje :). ale spalone niebo niezbyt pięknie wygląda,aż bije po oczach :razz: .
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Post autor: Łukasz DM »

Stałe miejscówki moje
Dlaczego nie dodajesz na forum zdjęć. Podziel sie z nami swoimi wyprawami, pokaż swoje miejsca itd :smile:
Tu stacja Dobre Miasto!
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Z innej beczki tak jak prosiłeś :mrgreen: .
Tuż przed Zachodnim. EP07-401 CM Gdynia.
Obrazek

Mościk na ul Towarowej linia na Szczytno.:)
Obrazek
SA106-015:)).
Most tuż za Zachodnim trasa na Elbląg :).
Obrazek

I znów tuż przed Zachodnim moja ulubiona miejscówka:).
Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 sie 2008, 23:39 przez Grzegorz Kowalczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
XxX
Pospieszny
Posty: 166
Rejestracja: 19 lip 2005, 13:01
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: XxX »

dziś ok. 14:30 (w Ostródzie) od Olsztyna jechał luzem ET42-020 z Łodzi
bastard
ZWROTNICZY
Posty: 362
Rejestracja: 06 mar 2007, 20:29

Post autor: bastard »

Grzegorz kk napiał:
Mościk na ul Towarowej linia na Szczytno.:)
Most tóż za Zachodnim trasa na Elbląg .
W tych lokalizacjach nie jest most/mościk - tylko wiadukty.
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

21 lipca:
OK, wiadukt.
ET22 + 2 wagony pomiarowe pojechały w stronę Korsz.

22 lipca:
Sebastian Marszał pisze:Będą "randapować", czyli innymi słowy sezonowe opryski na badziewie rosnące na torach.
Dzisiaj taki skład również przejechał przez Olsztyn około godziny 9:00 i pojechał w kierunku dworca zachodniego.

23 lipca:
ET40 zawitała do Olsztyna (około godz. 8:00-9:00).
Godz. 9:20 - sezonowych oprysków ciąg dalszy :mrgreen: Przyjechały wagoniki i pojechały w stronę Szczytna lub Korsz). :wink:
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Grzegorz Kowalczyk, łącznie zmieniany 4 razy.
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
Sebastian

Post autor: Sebastian »

Witam!

ET40 zawitała do Olsztyna dzisiaj kilka minut po północy,a nie rano!!!Zapewne będzie dzisiaj wieczorem jechała z bruttem do Gdyni przez Elbląg.A wracając do składu opryskującego badziewie na torach,to wracał on wczoraj ok 18 z Iławy do Olsztyna.Miał chyba 5 cystern z substancją do oprysku.Opryskiwał nawet przejeżdżając przez 3 peron olsztyńskiego Dworca Głównego.
gregor
Towarowy
Posty: 24
Rejestracja: 15 lis 2005, 23:22

Post autor: gregor »

Jechała o godzinie 20.20 przez przejazd w Jonkowie ET 40-31. Na haku miała solidne brutto samych węglarek.
Niestety bez foto bo prowadzenie samochodu i robienie zdjęcia to trochę za dużo.
Sebastian

Post autor: Sebastian »

Warty ponad pięć milionów złotych szynobus miał zapewnić pasażerom komfort jazdy. Kłopot w tym, że jedna z pięciu zakupionych przez Urząd Marszałkowski maszyn znów się popsuła. Pasażerowie tłuką się komunikacją zastępczą, a PKP i urzędnicy mówią zgodnie: - Nic się nie stało.
Pierwszy szynobus trafił na Warmię i Mazury w 2002 roku. Ostatni w 2006. Urząd Marszałkowski przymierza się właśnie do zakupu trzech kolejnych. Dwuczłonowych. Ze środków unijnych pójdzie na ten cel 27 milionów złotych. Pytanie: po co, skoro sprzęt jest awaryjny?
Za kupno szynobusów ze środków unijnych odpowiada Urząd Marszałkowski. Wicemarszałek Grzegorz Nowaczyk wylicza: - Dziennie szynobus pokonuje 450 kilometrów. Miesięcznie 13 500. W skali roku ta liczba jest odpowiednio większa. Awaryjność można wyjaśnić w ten sposób. Proszę też nie zapominać o tym, że użytkowanie tego pojazdu jest o 65 proc. tańsze niż normalnego składu. A za tę naprawę nic nie płacimy, bo szynobus jest na gwarancji.
Dlatego Urząd Marszałkowski nie zamierza zrezygnować z kolejnych inwestycji i za 27 milionów złotych chce kupić kolejne szynobusy.


Źródło:WM.PL
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

PLK S.A. IZ w Olsztynie poprawia przejazdy między peronami na dworcu w Olsztynie. Stara niebieska kostka jest zastępowana polbrukiem.
Osobiście uważam, że ten polbruk jest gorszy gdyż w przypadku przymrozków woda na nim zamarza i robi się ślisko, a bruk nie zachowuje się tak gdyż ma naturalna powierzchnie chropowate, oraz bardziej pasuje do Naszych peronów.
mgr inż. Sebastian Marszał
XxX
Pospieszny
Posty: 166
Rejestracja: 19 lip 2005, 13:01
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: XxX »

O 15 w Ostródzie na peronie 3, stał ET21-22+SM42-2570 z CTL
Awatar użytkownika
maczy
Ekspres
Posty: 215
Rejestracja: 21 lis 2007, 18:24

Post autor: maczy »

Grzegorz kk pisze:Tóż przed Zachodnim. EP07-401 CM Gdynia.
Grzegorz kk pisze:Mościk na ul Towarowej linia na Szczytno.:)
Grzegorz kk pisze:Most tóż za Zachodnim trasa na Elbląg :).
Grzegorz kk pisze:I znów tóż przed Zachodnim moja ulubiona miejscówka:).
Nie moja to rola, ale krew mnie zalewa, gdy czytam takie ortograficzne koszmary. Mam nadzieję, że admini zrobią z tym postem porządek. Przy okazji - most, a wiadukt, to dwie różne sprawy, o czym też warto pamiętać.
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Dziś o godzinie 19:21 na tor 7 przy peronie I przyjechał ekskluzywny pociąg Trans-Europ-Express. Pociąg przybył zestawiony z czterech wagonów DB w tym jeden panoramiczny. Wycieczka Niemców przesiadła się do autokarów a wagony przez lokomotywę SM42 zepchnięto na tory postojowe.
Załączniki
DSC06200.JPG
Wagon panoramiczny
Wagon panoramiczny
DSC06198.JPG
DSC06197.JPG
DSC06196.JPG
Tablica kierunkowa
Tablica kierunkowa
DSC06191.JPG
DSC06190.JPG
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Anrep
Pospieszny
Posty: 193
Rejestracja: 03 lis 2005, 20:42

Post autor: Anrep »

Dziś ok. 17.40 w środku towarowego, mieszanego składu wjechał ST44-_ _(numeru nie widziałem) w nowym malowaniu PKP Cargo (granatowy dół z zieloną lub seledynową górą).
Pozdrawiam

PS Mam prośbę do kolegów focistów. Może byście uwiecznili pośpieszny HUTNIK relacji Olsztyn-Racibórz? Pośpiech z piętrowymi wagonami żółto- niebieskimi (tzw. jajecznica) i pojedynczymi "jedynkami"?
Szczególna prośba do kolegów z Nidzicy, gdzie "Hutnik" ma ok.14 mijankę z drugim ..."Hutnikiem".To byłoby piękne zdjęcie do rozpoczęcia wątku tu stacja Nidzica!
ruszyła maszyna po szynach ospale
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Dziś ok. 17.40 w środku towarowego, mieszanego składu wjechał ST44-_ _(numeru nie widziałem) w nowym malowaniu PKP Cargo (granatowy dół z zieloną lub seledynową górą).
o 20:19 właśnie z ET22 ten lok ruszył w strone Korsz.
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
ODPOWIEDZ