Tu stacja Olsztyn!!!

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Piętrusy jeżdżą ale głównie z pościgami wojskowymi i tak ostatnio z środę jechał z dwuczłonowym Bhp przez stacje Olsztyn Gł.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2008, 13:19 przez Sebastian Marszał, łącznie zmieniany 1 raz.
mgr inż. Sebastian Marszał
Łukasz Jamroz
Pospieszny
Posty: 161
Rejestracja: 11 gru 2007, 15:45
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Łukasz Jamroz »

W piątek w Gdyni widziałem pól bipę na końcu składu który się podstawiał chyba w perony (widziany z SKMki jadącej do Słupska).
Awatar użytkownika
jerboc
Towos
Posty: 25
Rejestracja: 01 maja 2008, 19:15
Lokalizacja: NIDZICA

MAZURY

Post autor: jerboc »

Kończący się długi weekend zaowocował dużą ilością pasażerów w dniu dzisiejszym w popołudniowym pociągu MAZURY do Warszawy. Godzinę wcześniej leciało TLK Pojezierze (EU07-415) ale nie było takiej frekwencji pasażerów co w MAZURACH .
Załączniki
1
1
2
2
juro
Awatar użytkownika
darek600141
Pospieszny
Posty: 160
Rejestracja: 21 sty 2007, 15:33
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Bomba w pociągu

Post autor: darek600141 »

W czwartek na olsztyńskim dworcu wybuchła bomba. Od razu ewakuowano rannych z pociągu. Udzielono im pierwszej pomocy.





Na szczęście były to ćwiczenia pod kryptonimem "Łyna 2008", w których wzięli udział strażacy, policjanci, antyterroryści i służby medyczne. Organizatorem był Wydział Zarządzania Kryzysowego Miasta Olsztyn.



http://gazetaolsztynska.wm.pl/Bomba-w-pociagu,45701
Pozdrowienia dla klubowiczów WMTMK Olsztyn
Awatar użytkownika
darek600141
Pospieszny
Posty: 160
Rejestracja: 21 sty 2007, 15:33
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: darek600141 »

Olsztyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w piątek (09.05) rano na przejeździe kolejowym w Jonkowie. 28-letni mężczyzna prawdopodobnie popełnił samobójstwo.


http://ww3.wm.pl/Policjant-popelnil-samobojstwo,45777
Pozdrowienia dla klubowiczów WMTMK Olsztyn
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

przetasowania wagonów inaczej mówiąc paranoja na kolei

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Witam.
Witam.
Dzisiaj zawitałem na stacje i co zobaczyłem dość bardzo ciekawą sytuacje z pociągiem 9625 do Szczytna. Ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem 2 wagony 1-szej klasy myślałem że to pomyłka ale jednak szybko się zorientowałem że jednak nie jest to pomyłka a przy wejściu do wagony widniała w oknie kartka z napisem KL.2 :mrgreen: , ot taka mała paranoja na PKP . :wink: Przepraszam za jakość z komórkowego aparatu ale nie wziełem dzisiaj aparatu.
Załączniki
PKP 1-sza klasa jako druga :)
PKP 1-sza klasa jako druga :)
SU42+ 2X 1-sza klasa :)<br />a karteczki oznajmiały że jest to klasa 2 :).
SU42+ 2X 1-sza klasa :)
a karteczki oznajmiały że jest to klasa 2 :).
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
kujaw22
Towos
Posty: 36
Rejestracja: 05 mar 2008, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kujaw22 »

W związku z przetasowaniami w spółkach PKP Zakład Taboru w Olsztynie "stracił" 14 lokomotyw - 12 na rzecz Przewozów Regionalnych i 2 na rzecz Intercity. Czy wie ktoś jakie to lokomotywy?
Kwestia czasu jak za lokomotywami pójdą maszyniści - czyli czy będzie to koniec Zakładu Taboru w Olsztynie, który zatrudnia 800 osób?
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Witam.
Dzisiaj się działy dość ciekawe rzeczy na początek z rana zawitał ciekawy skład składający się z (wagonu pomiarowego W-wa?)i "Bdhpumn" w barwach coś jak jednostki "KM" mają


-O 13:31 pojechał skład w kierunku Korsz SU46+(ciemne wagony jakieś coś jak są na imprezach kolejowych "ala retro" takie eksluzywne chyba około 10 sztuk ale żadnego pociągu nie ma o 13:31 w strone Korsz dlatego zastanawiam się co to było.Nawet nie zdążyłem uruchomić aparatu.
Załączniki
wagon pomiarowy
wagon pomiarowy
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
ANEMIK
Towos
Posty: 34
Rejestracja: 22 gru 2007, 19:45
Lokalizacja: INNSBRUCK HAUPT.

Post autor: ANEMIK »

W Olsztynie dziś był Classic Courier.I pojechał do Mrągowa i po godzinie 16 ma wrócić na wagonownie do Olsztyna.
IC ONDRASZEK
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

Grzegorz kk pisze:O 13:31 pojechał skład w kierunku Korsz SU46+(ciemne wagony jakieś coś jak są na imprezach kolejowych "ala retro"
Jak wyżej napisał już Anemik, był to faktycznie sonderzug Classic Courier. Pociąg, zestawiony z 6 wagonów, do Mrągowa pociągnęła lok. SU45-175. Wieczorem postaram się wkleić w odpowiednim temacie zdjęcia z jego przejazdu.
Łukasz Jamroz
Pospieszny
Posty: 161
Rejestracja: 11 gru 2007, 15:45
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Łukasz Jamroz »

Piętrus nowej generacji zawitał do Olsztyna na testy?
Ostatnio zmieniony 08 cze 2008, 13:20 przez Łukasz Jamroz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Z racji iż linia kolejowa Działdowo - Olsztyn jest linią o trudnym profilu i sporej ilości łuków to właśnie na niej CNTK przeprowadza próby pojazdów i tak jest właśnie z wagonem piętrowym produkcji Bombardiera, który będzie kursował w pociągach "push and pull" między innymi na trasie Warszawa - Radom. Pytanie jeszcze kiedy będą mieli odpowiednie do tych składów lokomotywy i czy też będą testowane na linii Działdowo - Olsztyn.
mgr inż. Sebastian Marszał
Awatar użytkownika
Romo
Towos
Posty: 38
Rejestracja: 03 maja 2008, 23:01
Lokalizacja: Murowana Goślina

Post autor: Romo »

Grzegorz kk pisze:Witam.
Dzisiaj się działy dość ciekawe rzeczy na początek z rana zawitał ciekawy skład składający się z (wagonu pomiarowego W-wa?)i "Bdhpumn" w barwach coś jak jednostki "KM" mają


-O 13:31 pojechał skład w kierunku Korsz SU46+(ciemne wagony jakieś coś jak są na imprezach kolejowych "ala retro" takie eksluzywne chyba około 10 sztuk ale żadnego pociągu nie ma o 13:31 w strone Korsz dlatego zastanawiam się co to było.Nawet nie zdążyłem uruchomić aparatu.
Na tej fotce przed tym składem z piętrusem KM i pomiarowym stoi za drzewem ukryta jakaś "świnka"? Jeśli mnie oczy nie mylą. Jeśli można to jaki ma numer i z czym się pojawiła w Olsztynie?
Roman Boczkowski
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Witam.
Na tej fotce przed tym składem z piętrusem KM i pomiarowym stoi za drzewem ukryta jakaś "świnka"? Jeśli mnie oczy nie mylą. Jeśli można to jaki ma numer i z czym się pojawiła w Olsztynie?
To nie Świnka tylko EU07- 336 lub 516 z tego co mi wiadomo żadna "świnka" nie przyjechała a raczej dobry mam wzrok:).

Z pierwszej ręki wiadomości wagon pomiarowy jest na wysokości Ciechanowa. :mrgreen:
Fotki z przyjazdu "Courier Classic".
Załączniki
courier class
courier class
Courier
Courier
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Post autor: Łukasz DM »

30 maja 2008. Olsztyn Główny.Dzień dziecka na kolei. Kolejno stoją:
WM-15P006, SM42-1142, EP07-1034, dwa wagony: Ady i Bh oraz EN57-725.
Załączniki
WM-15P006
WM-15P006
Tu stacja Dobre Miasto!
ODPOWIEDZ