Olsztyn/Gutkowo

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Olsztyn/Gutkowo

Post autor: Łukasz DM »

Ostatnimi czasy na tej nie dużej stacyjce dość sporo się dzieje. Między innymi dzieki obecności bocznicy ORLENU. W związku z tym pomyślałem sobie, że warto założyć oddzielny temacik odnośnie tej stacji.

Dziś dorzucam dwa zdjęcia:
1) 401Da-422 wytacza beczki z ORLENU na tory towarowe stacji Gutkowo.

2) SM42-1111 z pociagiem towarowym w kierinku Morąga (nic więcej na temat tego kursu nie wiem).
Załączniki
401Da-422
401Da-422
SM42-1111
SM42-1111
Tu stacja Dobre Miasto!
kujaw22
Towos
Posty: 36
Rejestracja: 05 mar 2008, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kujaw22 »

Nie wiedziałem gdzie umiescić ten post, ale tu chyba pasuje.
A więc przed stacja gutkowo pociąg "Biebrza" uderzył w ciężąrówkę ze żwirem (chyba niektórzy mają jeszcze złe wspomnienia związane z takim tematem - gdzie parę lat temu w podobnym zdarzeniu zginął maszynista). Według relacji maszynisty - lokomotywa EU07 339 do kasacji, maszyniście nic się nie stało na szczęście.
Czy kiedyś doczekamy czasów gdy przejazdy będą w końcu bezpieczne? Zresztą czy kierowcy kiedyś zaczną myśleć ze w starciu z pociągiem nei mają szans? (kierowca Tira mówił ponoć, że widział ze nadjeżdza pociąg...)
Sebastian

Post autor: Sebastian »

O wypadku piszą media:

WM.PL

TVN 24

Kiedy słyszę z ust pracownika straży pożarnej,że pociąg zderzyl się z pociągiem osobowym...to przepraszam,pan ten powinien pomyśleć o zmianie zawodu.A w dodatku reporterzy TVN 24 powtarzają te same bzdury.Również "Gazeta Olsztyńska" pisze o pociągu osobowym.Kiedy oni wreszcie nauczą się rzetelnie informować społeczeństwo.Strażak dał plamę,dziennikarz też.Najbardziej komiczne jest to,że "Biebrzą" jechała "wtyczka" TVN24,która nastepnie poinformowała reporterów,którzy przybyli na miejsce wypadku.Szkoda,że ta "wtyczka" nie wie jakim jechała pociągiem,czy osobowym,czy pospiesznym.Najbardziej porażająca jest fraza:" W piątek rano na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Jonkowie koło Olsztyna ciężarówka zderzyła się z pociągiem osobowym.":mrgreen:
Awatar użytkownika
Janek
Przyspieszony
Posty: 94
Rejestracja: 16 kwie 2005, 09:59
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Janek »

To jest jeszcze pikuś. Najbardziej wkurza mnie jak Ci "reporterzy" piszą (mówią) , że pociąg zderzył się z samochodem :twisted: Wychodzi na to , że pociągi czasami w celach krwiożerczych wyjeżdżają na ulice, aby staranować jakiś pojazd na szosie. Wystarczyłoby napisać (powiedzieć) to samo zgodnie z prawdą - samochód wjechał pod pociąg. Skutek tego zdarzenia ten sam, ale wina widoczna nawet dla laika który to czyta.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Anrep
Pospieszny
Posty: 193
Rejestracja: 03 lis 2005, 20:42

Post autor: Anrep »

Witam!
Przejazd przez tory za Gutkowem, zjazd do Jonkowa jest bardzo niebezpieczny. Niby ma światła, ale jadąc w stronę Jonkowa widzi się w kierunku Morąga tylko rząd słupów. Tutaj znak-lusto ułatwiłby sprawę.
ruszyła maszyna po szynach ospale
zbig34
Towos
Posty: 29
Rejestracja: 27 cze 2008, 15:30

Patrioty w Moragu

Post autor: zbig34 »

A czy ktoś widział ten skład w Morągu -http://www.pkp-cargo.pl/PKP_CARGO_dosta ... 8,j,1.html
Valec75
Towarowy
Posty: 21
Rejestracja: 22 sty 2010, 13:21

Post autor: Valec75 »

Na pewno nie jest to skład ze zdjęcia zamieszczonego obok zlinkowanego powyżej artykułu, kilka zdjęć z Morąga jest tutaj:
http://www.starowka.unl.pl/joomla/index ... =9#joomimg
Awatar użytkownika
maczy
Ekspres
Posty: 215
Rejestracja: 21 lis 2007, 18:24

Post autor: maczy »

Wiem, że to niemal jak marzenie ściętej głowy, ale... czy znana jest trasa, jaką pokonał ten pociąg na terenie Polski?
zbig34
Towos
Posty: 29
Rejestracja: 27 cze 2008, 15:30

Trasa pociągu.

Post autor: zbig34 »

Z informacji PKP Cargo wynika, że transport przekroczył przejście graniczne w Kunowicach, czyli wg. mnie trasa pociągu w Polsce to Rzepin - Poznań Franowo - Inowrocław - Toruń - Iława - Olsztyn - Morąg. Poza tym też mam pytanie - jaki typ loka przeciągnął transport na odcinku Olsztyn - Morąg, bo podobno jest zakaz wjazdu na tym odcinku dla ET22.
ODPOWIEDZ