Tu stacja Olsztyn!!!

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Maro
Przyspieszony
Posty: 86
Rejestracja: 02 cze 2006, 15:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Maro »

Tydzień temu, w sobotę do Olsztyn zawitała wrocławska, zmodernizowana EP07-1010. Zdjęcie tgo loka z Mamrami.
Załączniki
EP07-1010.jpg
Awatar użytkownika
Maro
Przyspieszony
Posty: 86
Rejestracja: 02 cze 2006, 15:32
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Maro »

Dzisiaj wracałem z Iławy pociągiem osobowym z Bydgoszczy, w Olsztynie planowo o 12:56. Dzięki informacjom z forum, domyślałem się, że będzie to zmodernizowana jednostka EN57-20XX, zwana U-Bootem. Rzeczywiście, stojąc (wyjątkowo) na 3 peronie stacji Iława Główna ujrzałem na czele jednostkę EN57-2067, a za nią EN57-2066 do której wsiadłem. Kilka zdjęć z podróży i po niej zamieszczam tutaj:
Załączniki
przod.jpg
EN57-2067.jpg
wnetrze.jpg
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Ostatnio na skanerku nasłuchowym czyt.(skaner częstotliwości radiowych) u kolegi byłem i rzeczywiście słuchaliśmy tego typu komentarze ojej a kto ci dał tego ubota.) a co to za ubot ?? co oni sławek ci dali, bój się boga. :shock: :wink: . Mieciu a ty patrzyłeś co jej tam pozmieniali ??, no właśnie ide do szafy popatrze co dali w tym ubocie :grin: :mrgreen:
Pozdro.

PS:Jeśli znów powróce do nasłuchu i zbiore pieniążki na skaner nasłuchowy znowu, to chętnie przyniose na wieże na spotkania jeśli ktoś by był zainteresowany.
Pozdrawiam.

PS2.Nasłuch to świetna rzecz szczególnie kolei. :cool: :cool: :cool: :cool:
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
Sebastian

Post autor: Sebastian »

O wielkim szczęściu może mówić kobieta, która w sobotę miała wypadek na przejeździe kolejowym w Tołkinach. Pociąg pospieszny Mamry relacji Ełk-Wrocław prowadzony przez SU45-101 uderzył w jej samochód od strony kierowcy i ciągnął pojazd około 150 m po nasypie kolejowym.
Kobieta sama opuściła pojazd. Z obrażeniami głowy zabrano ją do szpitala powiatowego. Droga była całkowicie zablokowana przez stojący pociąg. Na szczęście nikomu nic się nie stało.Fotki tutaj
Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

O wielkim szczęściu może mówić kobieta, która w sobotę miała wypadek na przejeździe kolejowym w Tołkinach.
A propos lokomotywy, która brał udział w owym wypadku. Wygląda na to, że nie doznała większych uszkodzeń, gdyż jeszcze tego samego dnia wróciła do Ełku, prowadząc... pociąg MAMRY w przeciwnej relacji.
Załączniki
Lokomotywa SU45-101 z pociągiem pospiesznym MAMRY, nr 65106 relacji Wrocław Gł. - Ełk mija wzgórze przy Krzyżu Św. Brunona w Giżycku. W tle jezioro Niegocin, a na nim jedna z ostatnich w tym sezonie żaglówek.
Lokomotywa SU45-101 z pociągiem pospiesznym MAMRY, nr 65106 relacji Wrocław Gł. - Ełk mija wzgórze przy Krzyżu Św. Brunona w Giżycku. W tle jezioro Niegocin, a na nim jedna z ostatnich w tym sezonie żaglówek.
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Świetne fotki zapewne nocne robiłeś za pomocą statywu, :wink: bo inaczej się nie da raczej.
PS:Czasem rzuc jakąś informacje na gadu na temat takich cacek :cool: .
Pozdro.
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
Awatar użytkownika
darek600141
Pospieszny
Posty: 160
Rejestracja: 21 sty 2007, 15:33
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: darek600141 »

EN57-2067 i EN57-2066 były dzisiaj w Olsztynie,ale nie miałem aparatu był zrobił kilka fotek :twisted:
Pozdrowienia dla klubowiczów WMTMK Olsztyn
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Kolego, codziennie przyjeżdza EN57-2066 i 2070 (cały czas) dzisiaj także była i będzie przybywac do nas do końca października. Od mechanika się dowiedziałem że przyjeżdza nawet bardzo rano, około 9-może 10 i normalnie 12:56 i odjazd 14:30.

PS: O której godzince byłeś? Wchodziłeś na peron czy tylko z daleka zauważyłeś :mrgreen: .
Pozdro.
Załączniki
EN57-20XX
EN57-20XX
Ostatnio zmieniony 22 paź 2007, 15:19 przez Grzegorz Kowalczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
Awatar użytkownika
Anrep
Pospieszny
Posty: 193
Rejestracja: 03 lis 2005, 20:42

Post autor: Anrep »

Witam!

Dziś około 7.30 z Olsztyna Głównego w stronę Olsztyna Zachodniego jechał skład z cystenami na czele z żółtym M-62 -1077 (numer mogłem przekręcić) w barwach Lotosu.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 18 paź 2007, 14:37 przez Anrep, łącznie zmieniany 1 raz.
ruszyła maszyna po szynach ospale
Sebastian

Post autor: Sebastian »

Witam!!!

Kilka dni temu widziałem w Gutkowie SM42 (numeru niestety nie pamiętam) z wagonem do pomiaru parametrów technicznych trakcji elektrycznej.Skąd mógł być ten wagon?
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Czy on jakoś kilka dni temu nie witał w Olsztynie? także widziałem ten wagon do pomiarów i z Warszawy był. Nie wiem czy rozmawiamy o tym samym. :wink: .
Pozdro.
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Post autor: Łukasz DM »

Ja go z kolei widziałem w poniedziałek (ok 20:00), jak SM42 przetaczała go przez perony na głównym. Zrobiłem nawet fotki dwie, ale mizernej jakości. A wagon chyba był z Sopotu.
Tu stacja Dobre Miasto!
Sebastian

Post autor: Sebastian »

Witam!

To o czym wspomniałeś Grzegorzu to była drezyna pomiarowa z IG Warszawa.Ona też miała ze sobą wagon.Natomiast ten wagon co ja widziałem posiadał pantograf.Najprawdopodobniej dokonywał on testów trakcji elektrycznej na linii Olsztyn-Bogaczewo.
Leszek Lewiński
EuroCity
Posty: 425
Rejestracja: 24 wrz 2004, 20:13
Lokalizacja: Reda

Post autor: Leszek Lewiński »

Sebastian pisze:...dokonywał on testów trakcji elektrycznej
To nie testy lecz rutynowe pomiary diagnostyczne sieci trakcyjne wykonywane przez EZ na zlecenie PLK.
L.L.
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

A jak tam "telewizory vel EUROKible" ciągle przybywają z Bydgoszczy?
mgr inż. Sebastian Marszał
ODPOWIEDZ