Tu stacja Olsztyn!!!

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Paweł Wagner
EuroCity
Posty: 455
Rejestracja: 16 maja 2005, 22:45
Kontakt:

Post autor: Paweł Wagner »

Wszystko jasne, dzięki.
Awatar użytkownika
Piotr Janik
InterCity
Posty: 300
Rejestracja: 29 wrz 2004, 16:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotr Janik »

Pawel_RN pisze:Wszystko jasne, dzięki.
Zazdroszczę Ci, Pawle i cieszę się, że nie muszę dopytywać Seby - jeszcze słabo radzę sobie z inżynierską narracją.
Czy lokomotywa, widoczna na końcu składu przetoczyła te dwa wagony - bez sprzęgania? Jak rozpoznać (na tym zdjęciu) że „nie jest dopięta”?
Dla mnie nie jest też jasne, co oznacza I okręg manewrowy – czy obejmuje on tylko pasażerską część stacji?

Można założyć – bo widać niewiele - że autor zdjęcia nie popełnił błędu i że lok na końcu składu to faktycznie nie SM42 – czy to stała praktyka, że SU42 wykorzystuje się do manewrów?
"Tu stacja Olsztyn!!!" :wink: :arrow: Czy ktoś wie - i może zeznać z korzyścią dla wątku - jak w Olsztynie wygląda podział z punktu widzenia pracy manewrowej - ile jest tych okręgów/rejonów - i jak są rozgraniczone?
Freien Strecken für freien Menschen!
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Piotr Janik pisze:Wszystko jasne, dzięki.
Dla mnie nie jest też jasne, co oznacza I okręg manewrowy – czy obejmuje on tylko pasażerską część stacji?
"Tu stacja Olsztyn!!!" :wink: :arrow: Czy ktoś wie - i może zeznać z korzyścią dla wątku - jak w Olsztynie wygląda podział z punktu widzenia pracy manewrowej - ile jest tych okręgów/rejonów - i jak są rozgraniczone?
Witam.
Postaram się chociaż troszeczke pomóc z wyjaśnieniem prawdopodobnie ktoś lepiej wytłumaczy niż ja no ale cóż :wink: .
"1 okręg" Z tego co mi wiadomo to jest na pewno za sprawą manewrówki zaczynając,
1).1 okręg prawdopodobnie chodziło o 1 rezerwa :wink: (SM42 zabiera wagony EZT itp,itd na myjke.
2). (Depo elektryczne "drużyna manewrowa" Manewrują pod szopą czasem odbierają jakieś loki lub EZT od maszynistów u których np: kończy się czas pracy. Ewentualnie wyjeżdzają w trase. (też zdarza się)
3.Depo spalinowe (drużyna manewrowa) tak jak powyżej tylko spalinówki:).
4. co do 4 punktu pewny nie jestem możliwe że ktoś będzie wiedział lepiej ode mnie :cool: 2 rzerwa także na SM42 też jakieś manewry bo widuje :cool: .

PS:To tyle bazuje się na tym co słyszałem przez skaner nasłuchowy na czestotliwościach manewrowych. :wink: .
Pozdrawiam.
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
Awatar użytkownika
Łukasz DM
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 04 kwie 2006, 14:52
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

Post autor: Łukasz DM »

14.05.2007. ST43-275 (jakaś naprawa rewizyjan? Ktoś wie coś więcej na ten temat?)
Obrazek
Tu stacja Dobre Miasto!
Sebastian

Post autor: Sebastian »

Cztery osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko, gdy rano na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Stawigudzie koło Olsztyna samochód ciężarowy wjechał pod nadjeżdżający pociąg pospieszny "WARMIA" relacji Olsztyn - Kraków na wysokości osiedla Nowa Stawiguda.W wyniku zderzenia wykoleiły się dwa wagony i lokomotywa.Wśród rannych jest kierowca ciężarówki. Jedna ciężko ranna osoba została przetransportowana helikopterem do szpitala. Z pociągu ewakuowano ok. 50 osób.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2007, 11:37 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
XxX
Pospieszny
Posty: 166
Rejestracja: 19 lip 2005, 13:01
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: XxX »

Sebastian

Post autor: Sebastian »

Czy ktoś wie może w jakim stanie jest maszynista?Lokomotywa z tego co wiem była krakowska tylko nie wiem czy wagony były olsztyńskie,czy krakowskie?Wyglądało to strasznie.Wagony to tylko teraz na szrot,choć nie wszystkie.Tylko co będzie z lokiem?Myślę,że jakoś przetransportują ją do Olsztyna.Rozbita lokomotywa to EP07-107.
bastard
ZWROTNICZY
Posty: 362
Rejestracja: 06 mar 2007, 20:29

Post autor: bastard »

Wagony były olsztyńskie i "pójdą" do kasacji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że lokomotywa również będzie skasowana.
Sebastian

Post autor: Sebastian »

Wczoraj w wielu stacjach telewizyjnych poruszano sprawę tego wypadku.Niekiedy padały bardzo komiczne stwierdzenia typu:

1.Pociąg ekspresowy :grin: rel.Olsztyn-Kraków

2.Wypadek miał miejsce na wysokości miejscowości Stawigudowo :mrgreen:
Rafał
Towarowy
Posty: 8
Rejestracja: 14 paź 2004, 10:40
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Rafał »

Lokomotywa ma zostać przetransportowana na platformach (odzielnie wózki i pudło) do hali elektrowozowni w Olsztynie :wink: Jutro bede wiedział troche wiecej
Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Sebastian pisze:Wczoraj w wielu stacjach telewizyjnych poruszano sprawę tego wypadku.Niekiedy padały bardzo komiczne stwierdzenia typu:

1.Pociąg ekspresowy :grin: rel.Olsztyn-Kraków

:mrgreen:
żeby tylko raz mówili że pociąg expresowy tak jak napisałeś raz że osobowy potem się mylili się z policzeniem ile wagonów się wykoleiło. Aj wogóle takie zamieszanie było że hej:/ :roll: .
Pozdrawiam.


PS:To już wiem do kąd wyjeżdzały w środe rano jednostki straży pożarnej :roll: .
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Sebastian pisze:Czy ktoś wie może w jakim stanie jest maszynista?Lokomotywa z tego co wiem była krakowska tylko nie wiem czy wagony były olsztyńskie,czy krakowskie?Wyglądało to strasznie.Wagony to tylko teraz na szrot,choć nie wszystkie.Tylko co będzie z lokiem?Myślę,że jakoś przetransportują ją do Olsztyna.Rozbita lokomotywa to EP07-107.
Witam.
jeśli chodzi o wagony to myśle że na pewno z większości przybędzie materiału na żyletki :cry: , a jeśli chodzi o maszyniste z tego co się dowiedziałem(nieoficjalnie) nic poważnego mu się nie stało.Ale EP07 i wagony wyglądały strasznie .
Pozdrawiam.
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
Awatar użytkownika
Anrep
Pospieszny
Posty: 193
Rejestracja: 03 lis 2005, 20:42

Post autor: Anrep »

Witam!

Czy ktoś robił zdjęcia z naprawy toru i trakcji?

Pozdrawiam

Ps. Pociąg wyglądał strasznie, cieszę się że wszyscy są żywi. Ja preferuję jazdę w pierwszym wagonie za lokomotywą :???: Myślałem, że jest to bardziej bezpieczne.
ruszyła maszyna po szynach ospale
kwasny1410
Towarowy
Posty: 15
Rejestracja: 15 mar 2006, 11:09
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kwasny1410 »

W drugim wagonie tego pociągu siedział mój znajomy. Pokazywał mi na telefonie widok z okna po wypadku, otóż widać było tylko spód lokomotywy......... Mówił, że usłyszał uderzenie a potem zastanawiał sie tylko kiedy to się skończy i jak się skończy. Zapierał się rękami i nogami i w ogóle wiele by tu opowiadać o jego opowieściach.

PS. Ja też lubię posłuchać wentylatorów oporowych przy ruszaniu i też teraz się zastanawiam czy to bezpieczne....
Awatar użytkownika
Grzegorz Kowalczyk
Pospieszny
Posty: 192
Rejestracja: 11 lut 2007, 15:50
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Grzegorz Kowalczyk »

Rafał pisze:Lokomotywa ma zostać przetransportowana na platformach (odzielnie wózki i pudło) do hali elektrowozowni w Olsztynie :wink: Jutro bede wiedział troche wiecej
Witam.
Nie zostanie przetransportowana ponieważ nieoficjalnie się dowiedziałem że EP07 i wagony zostaną pocięte na miejscu.
Pozdrawiam.
pozdrowienia dla wszystkich miłośników kolei. :-)
Pozdrawiam Grzegorz Kowalczyk !:).
ODPOWIEDZ