mini-fotoreportaż pod przewrotnym tytułem: "Syf"

Książki, filmy, dokumenty, zabytkowe eksponaty;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Piotr Janik
InterCity
Posty: 300
Rejestracja: 29 wrz 2004, 16:14
Lokalizacja: Warszawa

mini-fotoreportaż pod przewrotnym tytułem: "Syf"

Post autor: Piotr Janik »

Odkopywaliśmy miasto Pompeje...
Obrazek
...jak się odkrywa spodziewane lądy...
Obrazek
W miarę kopania miejski cień narastał...
Obrazek
...jakbyśmy wszyscy wracali do domu...
Obrazek
"To ruiny, ruiny, ruiny, ręce wasze - w śmierci po łokcie!" -
Obrazek
- mówią nam, gdy czyścimy z gliny połamane w ziemi paznokcie.
Obrazek
A my - w miskach sprzed lat trzech tysięcy, jak co rano - jemy ryż na śniadanie...
Obrazek
...i twierdzimy z uporem dziecięcym, że nie śmierć to
A ZMARTWYCHWSTANIE
Obrazek

wszystkie cytaty: śp.JK - chyba nie mk, chociaż, kto wie...
Freien Strecken für freien Menschen!
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Okazuje się, że syf jest pojęciem bardzo, bardzo względnym. Dobrze, że tam byłeś i co lepsze - obroniłeś. Jeśli został jakiś stos - w naszych rękach jego los...

Pozdrawiam i gratuluję wspaniałej relacji z równoległego wątku.
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
CM
Ekspres
Posty: 270
Rejestracja: 05 cze 2005, 15:23
Lokalizacja: Arys-Posen-Bromberg
Kontakt:

Post autor: CM »

Ojojoj, Piotrek - nie sądziłem że tyle tego upolujesz. KMK powinno pomyśleć o jakichś okolicznościowych odznaczeniach - czy choćby dyplomach uznania!
Proponuję wysłać klubową drezynę (żeby "pakowność była większa niż wątły plecaczek") po wszelkich takich miejscach...
Będzie tego coraz więcej - ruszył proceder sprzedaży niszczejących dworców! Na Mazurach - zwłaszcza w poblizu jezior - pójdą jak chrupiące bułeczki...
Awatar użytkownika
Piotr Janik
InterCity
Posty: 300
Rejestracja: 29 wrz 2004, 16:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotr Janik »

Cześć. Spędziłem cztery dni na Słodkiej Warmii, w tym kilkanaście godzin tuż poza Jej granicami - w Korszach. Nie mogę przestać jeździć do Korsz, nie mogę, niestety, jeździć zbyt często. Lokomotywownia wydaje ostatnie tchnienie i ostatnie skarby materialne, namawiam przeto PT Kolegów na wizyty w Korszach. Miejscowi złodzieje (głównie złodzieje złomu) dokonują kolejnych włamań i demontażu coraz to nowszych fragmentów infrastruktury, oczywiście lekceważąc odsłaniane w ten sposób zasoby archiwaliów. Zresztą piwnica w biurowcu, gdzie runęły regały archiwum zakładowego, też jeszcze nie jest wyeksploatowana. Oprócz pewnej ilości srjp i wos (głównie z lat 80-tych) w ostatni łikend były do wzięcia katalogi wagonów (Poznań, 1960, format A3), barwne plansze A0 podzespołów gagarina z angielskim opisem, stare przepisy sygnalizacji - także na arkuszach A0, IV tom dokumentacji ganza (z węgierskimi fotami fabrycznymi), fragmenty dziennika zdarzeń za 1979 i kilka innych mentalnych gadżetów. Najlepsze z nich (książki, księgi, formularze parowozów i księgi kotłowe - Ty2, Ok1, Tr 203) były niestety w najgorszym stanie i rozsypywały się w rękach (co też trza mieć na uwadze). Owszem, najchętniej uczyniłbym Kolegom zarzut z braku reakcji na mój post sprzed roku:http://www.anduril.linuxpl.com/kmk/view ... hlight=#44, zamiast tego jednak napiszę: jeszcze nie jest za późno. Mozna free wzbogacić bibliotekę a przy okazji pokłonić się umierającemu Węzłowi. Korsze były są i będą - wielkie!

PS. Dla kolegów z Wawki: mój kumpel - "antykwariusz" z giełdy staroci na Kole będzie wystawiał część znalezisk przy dużym, zielonym VW. Bez tego pojazdu i jego Kierowcy podróż i eksploracja byłaby niemożliwa.
Mam zdjęcia z Szyman (i czapkę dyżurnej :D ), Jezioran, Łankiejm, Reszla, zdjęcia szopy w Sątopach, kilka interesujących informacji... Nie mam tylko czasu. Pozdrawiam! P.
Freien Strecken für freien Menschen!
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Piotr Janik pisze:Mam zdjęcia z Szyman (i czapkę dyżurnej :D)
Piotrek, a parę słów więcej na ten temat? To dla mnie rzecz jasna kwestia interesująca wielce...

Pozdro!

PS1: Nie ukrywam, że byłbym zainteresowany nabyciem mimo, żem nie Warszawiak...
PS2: Dzięki za odpowiedź!!! :)
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Ryflak
Towarowy
Posty: 16
Rejestracja: 05 maja 2005, 19:46
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Ryflak »

PS. Dla kolegów z Wawki: mój kumpel - "antykwariusz" z giełdy staroci na Kole będzie wystawiał część znalezisk przy dużym, zielonym VW. Bez tego pojazdu i jego Kierowcy podróż i eksploracja byłaby niemożliwa.

A możesz nam powiedzieć co twój Kolega z giełdy staroci na Kole będzie wystawiał ?

Mnie najbardziej interesowałyby: księgi kotłowe - Ty2, Ok1, Tr203, katalogi wagonów (Poznań, 1960, format A3), IV tom dokumentacji Ganza (z węgierskimi fotami fabrycznymi), itd.
ODPOWIEDZ