Aktualności z odcinka Ostrołęka - Chorzele - Wielbark

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

SD70
Towarowy
Posty: 8
Rejestracja: 15 mar 2022, 19:33
Lokalizacja: Washington, DC

Re: Aktualności z odcinka Ostrołęka - Chorzele - Wielbark

Post autor: SD70 »

Na przejeździe kolejowym w Dalanówku koło Płońska samochód ciężarowy wjechał pod VT627. Na miejscu trwa akcja służb ratunkowych. Kabina pojazdu została całkowicie zniszczona.


https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... dalanowek/

Full Screen #1.png
lipski
Osobowy
Posty: 52
Rejestracja: 07 paź 2010, 17:03

Re: Aktualności z odcinka Ostrołęka - Chorzele - Wielbark

Post autor: lipski »

Jestem zaskoczony, że tutaj tak cicho, wobec uruchomienia pociągów Polregio : Chorzele-Olsztyn
Nie będę się tu rozpisywać o szczegółach rozkładu,
https://www.moja-ostroleka.pl/mart/1702 ... cji-dramat
Niestety ale sprawdził się najgorszy scenariusz - Chorzele stały się Hubem przesiadkowym, gdyż granica województwa stała się nieprzekraczalna niczym żelazna kurtyna (tak jak trochę jak kiedyś Iłowo).
Napisałem już pismo za pośrednictwem ePUAP do ministerstwa infrastruktury oraz posłanki Pauliny Matysiak z prośbą o interwencję w tej sprawie
Radek
InterCity
Posty: 306
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

Re: Aktualności z odcinka Ostrołęka - Chorzele - Wielbark

Post autor: Radek »

Rano Regio z Olsztyna do Chorzel przyjezdza przed 9 i stoi i czeka 2 godz., az KM pojedzie do Ostroleki i wroci, troche to bez sensu. Moglby od razu wracac do Olsztyna. Wieczorem Regio z Olsztyna przyjezdza do Chorzel i tez zamiast wracac od razu po skomunikowaniu z KM, stoi ponad godzine, chyba, zeby w Szczytnie sie natknac na Regio z Elku do Olsztyna.
Tu stacja Iława, tu stacja Iława Główna...:-)
Radek
InterCity
Posty: 306
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

Re: Aktualności z odcinka Ostrołęka - Chorzele - Wielbark

Post autor: Radek »

Swoja droga jaki problem, jesli polaczenie jest skomunikowane, dac znac Polregio, ze szynobus KM bedzie zastapiony ZKA, zeby kierownik pociagu przekazal pasazerom?

Na Portalu Pasazera taki komunikat:

Utrudnienia Ostrołęka-Chorzele
Szanowni Państwo,

UTRUDNIENIA: Na odcinku Ostrołęka – Chorzele - Ostrołęka niektóre pociągi mogą być zastąpione autobusami komunikacji zastępczej. Szczegółowe informacje: Warszawa – Czyżew/Tłuszcz - Ostrołęka

Za utrudnienia w imieniu przewoźnika Koleje Mazowieckie sp. z o.o przepraszamy.
Tu stacja Iława, tu stacja Iława Główna...:-)
Radek
InterCity
Posty: 306
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

Re: Aktualności z odcinka Ostrołęka - Chorzele - Wielbark

Post autor: Radek »

W Olsztynie w gablotach wisi informacja KM, za ktore pociagi Chorzele - Ostroleka i kiedy jest ZKA.
Tu stacja Iława, tu stacja Iława Główna...:-)
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Re: Aktualności z odcinka Ostrołęka - Chorzele - Wielbark

Post autor: Adam Dąbrowski »

lipski pisze: 21 gru 2023, 23:34 Jestem zaskoczony, że tutaj tak cicho, wobec uruchomienia pociągów Polregio : Chorzele-Olsztyn
Nie będę się tu rozpisywać o szczegółach rozkładu,
https://www.moja-ostroleka.pl/mart/1702 ... cji-dramat
Niestety ale sprawdził się najgorszy scenariusz - Chorzele stały się Hubem przesiadkowym, gdyż granica województwa stała się nieprzekraczalna niczym żelazna kurtyna (tak jak trochę jak kiedyś Iłowo).
Napisałem już pismo za pośrednictwem ePUAP do ministerstwa infrastruktury oraz posłanki Pauliny Matysiak z prośbą o interwencję w tej sprawie
Ja miałem szczęście i 22 grudnia 2023 r. udało mi się przebyć po szynach trasę: Warszawa Wileńska (o. 11:32, KM 10717), Tłuszcz (12:10/12:16, przesiadka na KM 91587), Ostrołęka (13:32/13:37, przesiadka na KM 19237), Chorzele (14:26/14:35, przesiadka na R 90937), Wielbark (14:51/14:51), Szczytno (15:15/15:21), Olsztyn Główny (16:02/16:12, przesiadka na R 90707), Olsztyn Zachodni (p. 16:16).

Spełniło się tym samym moje wielkie kolejowe marzenie, które "męczyło" mnie od 2001 r. :)

Łączny czas podróży 4 godz. 44 min. (dla porównania autobus pospieszny trasę Olsztyn - Szczytno - Warszawa pokonuje w czasie ok. 4 godz. 30 min.).

Pozytywnie zaskoczyła mnie frekwencja w pociągu 19237 relacji Ostrołęka - Chorzele, obsługiwanym wagonem silnikowym SA135-016. W Ostrołęce na oko 75% miejsc było zajętych, głównie przez młodzież w wieku szkolnym/licealnym. Większość osób wysiadała po drodze, najwięcej w Zabielu Wielkim, Jastrząbce i Parciakach. Kilka osób przesiadło się na pociąg Regio nr 90707 do Olsztyna Głównego, obsłużony spalinowym zespołem trakcyjnym SA133-016. Na odcinku warmińsko-mazurskim już raczej pusto, chociaż w Wielbarku i Szymanach minimalne wymiany podróżnych zaistniały.

Chorzele, 22.12.2023. Przesiadka pomiędzy pociągami Kolei Mazowieckich i POLREGIO.
Chorzele, 22.12.2023. Przesiadka pomiędzy pociągami Kolei Mazowieckich i POLREGIO.

Jeśli chodzi o rozkład jazdy zastępczej komunikacji autobusowej, to jest on dostępny tutaj:
https://www.mazowieckie.com.pl/sites/de ... %20XII.pdf
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
ODPOWIEDZ