Instrukcje różne

Uporządkowany zbiór dokumentów archiwalnych dotyczących transportu kolejowego;

Moderator: bastard

fastcracker
Pospieszny
Posty: 116
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:59
Lokalizacja: koło łodzi

Instrukcje różne

Post autor: fastcracker »

Instrukcja Et 1 dla dyspozytora zasilania 1996
Instrukcja Et 2 utrzymania sieci trakcyjnej 1997

Instrukcja Ir-3 2005 Edytowalna
Instrukcja Pr-4 2010 o użytkowaniu urządzeń radiołączności
Instrukcja Pt-4 2007 Ocena zestawów kołowych
Instrukcja Pt-5 2008 o utrzymaniu pojazdów trakcyjnych
Instrukcja Pw-3 2006 o ogrzewaniu taboru pasażerskiego
Instrukcja Ia-5 2005 o przygotowaniu zawodowym PKP PLK (nieaktualna )
Program szkolenia dyżurnych ruchu (ZGROZA)
Instrukcja Pw-5 2008 o hamulcach kolejowych

Ze względu na tematykę działu oraz wątpliwości związane z publikacją materiałów aktualnych, będących własnością spółek kolejowych, po uzgodnieniu z Autorem wiadomości (i szanując Jego dobre intencje) pozostawiłem do ściągnięcia jedynie dwie pierwsze instrukcje: Et-1 oraz Et-2. Prośba do wszystkich Forowiczów, aby w przyszłości w działach archiwalnych zamieszczać wyłącznie materiały archiwalne, nieobowiązujące w chwili publikacji wiadomości. Prośba również o niepublikowanie na Forum materiałów dostępnych na stronach spółek kolejowych (a do takich należy wiele instrukcji, zestawień, planów i schematów itd.), a co najwyżej podawanie w wiadomościach bezpośrednich odnośników (linków).

Pozdr.

AD
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2013, 08:41 przez fastcracker, łącznie zmieniany 3 razy.
bastard
ZWROTNICZY
Posty: 362
Rejestracja: 06 mar 2007, 20:29

Post autor: bastard »

Niestety, ale uzytkownik fastcracker zamieścił instrukcje niezgodnie z zasadami tego działu.
Instrukcja Ir-3 z 2005 r. jest instrukcją obowiązującą i:
1. Nie spełnia tematyki działu – tutaj powinny być zamieszczane tylko dokumenty (w tym i instrukcje) archiwalne. Instrukcja ta jest dostępna na stronie PLK.
2. Czy fastcracker ma zgodę na publikacje aktualnie obowiązujących instrukcji przez PLK ? Jeżeli nie to instrukcje tą należy usunąć.
Proponuje również sprawdzić i inne instrukcje – wydane po 2000 roku. Jeżeli są aktualne i nie ma zgody na ich wystawienie to należy je również usunąć.
I na koniec rada. Spora część obowiązujących (aktualnych) instrukcji jest zamieszczana na stronach danej Spółki. W temacie wiadomości można podać link do strony, gdzie są zamieszczone. Oczywiście wiadomość o tych instrukcjach należy zamieszczać we właściwym dziale tj. Kolej dziś.
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Witam,

podpisuję się pod uwagą @bastarda. Prośba do @fastcrackera o weryfikację zamieszczonego materiału. Myślę, że najstarsze instrukcje, z lat 90-tych, można już w tym momencie uznać za archiwalne. Co do pozostałych - rzeczywiście są wątpliwości.

Pozdrawiam,

AD
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
fastcracker
Pospieszny
Posty: 116
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:59
Lokalizacja: koło łodzi

Post autor: fastcracker »

Instrukcje pochodzą ze zbiorów własnych i nie są materiałami poufnymi Wersja Ir-3 z moich zbiorów jest edytowalna natomiast wersja na stronie PKP PLK nie . Co do zgody to drobnym druczkiem pisze że jest zabronione jest publikowanie W CELACH KOMERCYJNYCH bez zgody PKP PLK. Ze względu na niekomercyjny charakter forum uzyskanie zgody nie jest konieczne. Nie mogę dać gwarancji że prezentowane instrukcje są aktualne . Zatem ich wykorzystanie w pracy zawodowej, naukowej, dziennikarskiej odbywa się na wyłączne ryzyko osoby korzystającej. Na stronach internetowych PR i PKP ENERGETYKA nie ma instrukcji w ogóle. Uniemożliwia to ustalenie czy zamieszczone przeze Mnie instrukcje są aktualne czy archiwalne. natomiast instrukcje PKP IC
są pod adresami
http://coders.cba.pl/icinfo/?page_id=140
http://www.roboyama.webd.pl/ic.html
bastard
ZWROTNICZY
Posty: 362
Rejestracja: 06 mar 2007, 20:29

Post autor: bastard »

Niestety, ale nie masz racji.
Na stronie PLK są zamieszczone instrukcje w formacie PDF z możliwością podglądu lub wydruku. Nie ma zamieszczonych wersji edytowalnych. Takie nie są rozpowszechniane. W związku z tym ponawiam pytania:
Czy masz zgodę PLK na publikowanie takiej wersji (edytowalnej) aktualnej instrukcji ?
Czy wersje tą zdobyłeś w sposób legalny, skoro piszesz że pochodzi z twoich własnych zbiorów ?
Jeżeli na oba pytania odpowiesz tak, to cofam zastrzeżenia.
I druga sprawa. Sprawdzenie aktualności instrukcji jest proste. Sprawdzamy na stronie danej Spółki lub piszemy maila do Spółki z zapytaniem. I nie ma problemu.

fastcracker napisał/a:
Nie mogę dać gwarancji że prezentowane instrukcje są aktualne . Zatem ich wykorzystanie w pracy zawodowej, naukowej, dziennikarskiej odbywa się na wyłączne ryzyko osoby korzystającej.
Skoro instrukcje zamieszczasz w dziale Archiwalna dokumentacja, to już tym innej osobie sugerujesz, że jest to dokument archiwalny i wbrew pozorom możesz też ponosić odpowiedzialność.
A nazwa działu mówi wyraźnie – Archiwalna dokumentacja. I tego się trzymajmy. Nie publikujmy tutaj materiałów aktualnych.
fastcracker
Pospieszny
Posty: 116
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:59
Lokalizacja: koło łodzi

Post autor: fastcracker »

Osoba która mi udostępniła tą instrukcje na pytanie czy jest to materiał poufny ? odpowiedziała nie. i skończyłem dyskusję na ten temat. Dobranoc
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

fastcracker pisze:i skończyłem dyskusję na ten temat
Ale ja nie skończyłem. :wink:

Prośba o przeczytanie wiadomości i odpowiedź na PW. Piszę tu o tym dlatego, że jeszcze nie działają powiadomienia e-mail i łatwo przegapić wiadomość. Mam nadzieję, że niedługo problem z powiadomieniami zostanie zażegnany.

Pozdr.

AD
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
ksiezyc
Przyspieszony
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2008, 12:52
Lokalizacja: Ciecierzyn
Kontakt:

Re: Instrukcje różne

Post autor: ksiezyc »

Dzień dobry,

na chwilę obecną przeskanowałem około 400 różnych instrukcji czyli jak mi się wydaje około 30% co zostało w latach 1945-2000 wydane.
Jak wklepię w tabelki to przeskanowałem to się ewentualnie pochwalę, o ile będzie kogoś to interesowało.

Bądźcie zdrowi.

Jarek
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie podejrzewałem, że na świecie jest tak wielu idiotów (C) Stanislaw Lem (1921-2006)
fastcracker
Pospieszny
Posty: 116
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:59
Lokalizacja: koło łodzi

Re: Instrukcje różne

Post autor: fastcracker »

Kawał dobrej roboty.
ksiezyc
Przyspieszony
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2008, 12:52
Lokalizacja: Ciecierzyn
Kontakt:

Re: Instrukcje różne

Post autor: ksiezyc »

https://www.bazakolejowa.pl/index.php?dzial=biblioteka
Na chwilę obecną wrzuciłem pierwsze 114 przepisów. Sukcesywnie będę dorzucał resztę plus wszystkie kwity, które leżą u mnie na dysku. Wszystkiego jest prawie "zero-siedem" TB i w zasadzie codziennie rośnie.
Kwity są w stanie takim jakim są. Nie mam już czasu żeby je kadrować, prostować, wycinać moich brudnych paluchów.

Bądźcie zdrowi.

Jarek
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie podejrzewałem, że na świecie jest tak wielu idiotów (C) Stanislaw Lem (1921-2006)
ODPOWIEDZ