Aktualności z odcinka Ostrołęka - Chorzele - Wielbark

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

w116 pisze:Nie ma żadnych przesłanek pozwalających przypuszczać, że z Ostrołęki do Wielbarka kiedykolwiek ruszy pociąg.
Otóż takie przesłanki istnieją. :smile: Ale oczywiście - pewności nie ma żadnej.

Pozdrawiam,

AD
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
helmutt1
Osobowy
Posty: 70
Rejestracja: 08 lis 2009, 12:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Post autor: helmutt1 »

Przejeżdżałem ostatnio przez przejazd w Szymanach. Wyglądało to tak jakby remont był zrobiony do przejazdu a w stronę stacji tory były pozapadane. Czy za Szymanami w stronę Wielbarka było coś robione? Czy na tym przejeździe remont się kończy?
Awatar użytkownika
Hubi
Osobowy
Posty: 68
Rejestracja: 02 maja 2011, 09:16
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: Hubi »

Do Wielbarka była przeprowadzona rewitalizacja przez Sweedwod na wiosnę ubiegłego roku. Do Szyman trasa przeszła remont w ramach RPO w tym roku. Dodatkowo będą budowane nowe tory do terminala na lotnisku.

https://www.youtube.com/watch?v=CbVV8nIcmQE
shaggy
Towarowy
Posty: 13
Rejestracja: 13 sie 2009, 19:59

Parciaki

Post autor: shaggy »

Nie wiem czy wiecie, ale właśnie otworzony został oddział muzeum kolejnictwa w Parciakach. Do zwiedzania są obie nastawnia, a także wnętrze dworca kolejowego. Wewnątrz do obejrzenia wiele oryginalnych dokumentów z lat 90.

http://galeria.stacjekolejowe.pl/catego ... cat_id=647
http://galeria.stacjekolejowe.pl/catego ... cat_id=652
lipski
Osobowy
Posty: 52
Rejestracja: 07 paź 2010, 17:03

Post autor: lipski »

Prawdziwe perełki ;).
Nie chcę być złym prorokiem, ale chyba tylko jakaś wojna, jest w stanie przywrócić ruch na tej linii...
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

No no, gratuluję eksploracji. :smile: Widzę, że nawet R-14 się znalazła. Ech, co to się nie działo kiedyś na tej linii... :wink:
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Cześć!

Na platformie zamówień publicznych PKP PLK S.A. pojawiło się ogłoszenie o postępowaniu "Budowa oraz przyłączenie do linii kolejowej nr 035 Ostrołęka - Szczytno bocznicy kolejowej w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej podstrefa Chorzele". Dostępny jest również SIWZ. Szczegóły tutaj.

Pozdrawiam!

AD
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
nowy
Towarowy
Posty: 7
Rejestracja: 27 lut 2012, 19:04

Post autor: nowy »

Witam. Przejeżdżałem ostatnio przez Wielbark i chyba zaczęło coś się dziać na 35 w stronę Chorzel (czyszczenie torowiska z drzew, drzewek i krzaków ). Czyżby pierwsze efekty specjalnej strefy ekonomicznej a może w zanadrzu planowe otwarcie lotniska w Szymanach. Ciekawe czy pociągną do samej Ostrołęki? Nie mniej fajnie, że coś zaczyna się ruszać. Gdyby tak przy okazji ogarnęli też linię na Nidzicę. Może się doczekamy. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
laczor
Pospieszny
Posty: 109
Rejestracja: 19 sty 2011, 20:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: laczor »

Chyba chodzi o tą pierwszą sprawę. Wjazd do strefy ekonomicznej ma być właśnie od strony Wielbarka.
Remont linii od Ostrołęki do granicy województw leży w gestii woj. mazowieckiego, ale z tego co donosiły jakiś czas temu media to takie przedsięwzięcie ma się odbyć :) Natomiast jeśli chodzi o lotnisko, to odcinek Olsztyn - Szymany jest już zrobiony.
cyniux
Towarowy
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2010, 20:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: cyniux »

Awatar użytkownika
SP45-166
Przyspieszony
Posty: 97
Rejestracja: 21 wrz 2005, 12:37
Lokalizacja: WARSZAWA URSUS
Kontakt:

Post autor: SP45-166 »

laczor pisze:Chyba chodzi o tą pierwszą sprawę. Wjazd do strefy ekonomicznej ma być właśnie od strony Wielbarka.
Remont linii od Ostrołęki do granicy województw leży w gestii woj. mazowieckiego, ale z tego co donosiły jakiś czas temu media to takie przedsięwzięcie ma się odbyć :) Natomiast jeśli chodzi o lotnisko, to odcinek Olsztyn - Szymany jest już zrobiony.
Modernizacja linii D29-35 na odcinku Chorzele-Ostrołęka jest wpisana do programu RPO województwa mazowieckiego na lata 2014-2020 na liście podstawowej. Tak więc na 99% dojdzie do przywrócenia ruchu pociągów. A w praktyce? Jak zobaczę wbitą pierwszą łopatę w ziemię to uwierzę. Inna inszość że linię tą zamknęły głównie problemy techniczno eksploatacyjne (fatalny stan torów, utrzymywanie serii SU45 i wagonowni pasażerskiej w Ostrołęce dla dwóch pociągów na dobę) a nie niska frekwencja.
Ponadto ta linia ma spory potencjał ruchu towarowego (np wywóz zrębków z Ikei w Wielbarku do EC Ostrołęka która takim właśnie bio paliwem zasila jeden z bloków).
NASIELSK-SIERPC FOREVER!!!
MAZOWSZE Pozdrawia!!!!!
MICHDRU85
Towos
Posty: 41
Rejestracja: 31 paź 2010, 19:49
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków

Post autor: MICHDRU85 »

Czy nastawnia w Grabowie k/ Ostroleki jest w dalszym ciagu ,,zabita''???
Chodzi mi o te nastawnie przy przejezdzie kolejowym przecinajacym trase do Warszawy. Wczoraj jechalem od str. Warszawy i staralem sie w ciemnosciach cos dostrzec. Mialem wrazenie ze 2 lub 3 okna nie sa zabite. Rzucilem tez okiem na tory i wydawac by sie moglo ze cos tam przejechalo. Bylo co prawda ciemno dobrze po godz. 18 jechaly tez inne auta wiec moglo mi sie wydawac ;) Moze ktos to potwierdzic lub zdementowac? Dzieki :)
allensteiner
Towarowy
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2016, 10:34
Lokalizacja: Warmia

Aktualności z odcinka Chorzele-Wielbark

Post autor: allensteiner »

Witam wszystkich. Ostatnio (29.01) przejeżdżając przez powyżej opisywany przejazd w Grabowie widziałem na bocznym torze skład ok.30 eaos-ów ze stonką.Widok niespotykany od wielu,wielu lat bo dawniej wpadały tu stonki z dwoma czy trzema wagonami, ale nie z trzydziestoma pudłami na haku. Zastanawiałem się czy ma to związek z budową bocznicy do SSE w Chorzelach i dowozem tłucznia czy z czymś innym. Bo chyba dojazd do Chorzel z tej strony raczej nie jest możliwy ze względu na stan toru. Widziałem to ok.16.00 skład stał gotowy do odjazdu na Ostrołękę. Może ktoś więcej coś powie na ten temat.
Awatar użytkownika
laczor
Pospieszny
Posty: 109
Rejestracja: 19 sty 2011, 20:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: laczor »

To bardzo ciekawe co piszesz. Wygląda na to że to byłby pierwszy skład w Grabowie od grudnia 2013.
Ja natomiast jechałem tamtym przejazdem ostatnio 3go stycznia to nastawnia była zabita i nie było widać żadnych śladów "życia".
Dojazd do Chorzel z tej strony jest niemożliwy z powodu ubytków w torowisku. TDŻ za czasów swojej świetności odkrzaczyło ten szlak, ale z tego co pamiętam to do uzupełnienia skradzionych elementów torowiska w końcu nie doszło.
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1139
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Jakiś czas temu zasłyszałem, że chyba właśnie od początku 2016 r. ruch pociągów towarowych na odcinku Ostrołęka - Grabowo ma być przywrócony. Wygląda na to, że do tego doszło. Prośba o info do osób lepiej obeznanych z tematem.

Dojazd do Chorzel po istniejącej nawierzchni (pomijając nawet jej ubytki) raczej nie wchodziłby w grę, a już szczególne w przypadku ciężkich wahadeł. Póki co dojazd do strefy jest zaplanowany od strony Wielbarka.
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
ODPOWIEDZ