Powrót TLK do Olecka?

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Łukasz W.
Towos
Posty: 25
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:21
Lokalizacja: Olecko/Olsztyn

Powrót TLK do Olecka?

Post autor: Łukasz W. »

Chyba zanosi się na powrót TLK do Olecka. PKP IC ogłosiło przetarg na zakup dziesięciu lokomotyw spalinowych. W dokumencie wymienione zostały trasy, które będą nimi obsługiwane: http://intercity.pl/pl/dokumenty/przeta ... %81OWY.pdf
Czy ktoś kompetentny mógłby potwierdzić, lub zaprzeczyć?
w116
Towos
Posty: 43
Rejestracja: 22 sie 2009, 12:34

Post autor: w116 »

Jestem niekompetentnym realistą: może puszczą ze 3 razy do roku jakiś pośpiech sezonowy. I to by było na tyle, Gagariny ze składami towarowymi ostatecznie pogrzebią ten odcinek, szczególnie od Suwałk do Olecka.
Awatar użytkownika
Sebastian Marszał
ZWROTNICZY
Posty: 637
Rejestracja: 30 paź 2004, 21:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Sebastian Marszał »

Te lokomotywy będą obsługiwały odcinki Białystok - Suwałki - Granica Państwa, Ełk- Korsze
mgr inż. Sebastian Marszał
Łukasz W.
Towos
Posty: 25
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:21
Lokalizacja: Olecko/Olsztyn

Post autor: Łukasz W. »

W takim razie dlaczego w dokumencie wymieniono odcinek Ełk-Olecko-Suwałki?
w116
Towos
Posty: 43
Rejestracja: 22 sie 2009, 12:34

Post autor: w116 »

Łukasz, to smutne ale w kwestii połączenia kolejowego Olecko zostało wyzerowane.

Zamiast dworca masz sklep z kiblami, zamiast pociągu kilka PKSów dziennie. Trzeba się z tym pogodzić.

A szkoda, bo kolej to kawał historii tego regionu.
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

w116 pisze:zamiast pociągu kilka PKSów dziennie
Jeśli jest dokładnie tak jak napisałes (zamiast jednego pociągu kilka autobusów dziennie) to nie widze powodu do ogłaszania żałoby.
w116
Towos
Posty: 43
Rejestracja: 22 sie 2009, 12:34

Post autor: w116 »

Pociągów były 3 pary, autobusów jest chyba też tyle (nie wiem jak w weekendy). Różnica subtelna- szynobusem w 25 min dojeżdżało się do Ełku, za to sypiącym się, syfiastym PKSem jedzie się godzinę. Nie wiem ile jest teraz PKSów bo mnie to nie interesuje, w każdym bądź razie skoro do Wielbarka szynobus wozi powietrze to do Olecka mógłby wozić pasażerów. W sumie taka powinna być chyba jego prawidłowa funkcja, nieprawdaż?
ODPOWIEDZ