Filmowanie jeżdżących pociągów

Książki, filmy, dokumenty, zabytkowe eksponaty;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Grashk
Towarowy
Posty: 4
Rejestracja: 18 sty 2013, 14:08
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Filmowanie jeżdżących pociągów

Post autor: Grashk »

Witajcie,

wśród fascynatów kolejnictwa, istnieje grupa osób które pasjonują się filmowaniem przejazdów pociągów. Osobiście do takich się zaliczam :) Na portalach typu YouTube istnieją kanały poświęcone takim filmom np. TUTAJ . Mnie zainteresował 2 godzinny film prezentujący najładniejsze odcinki na trasie D29-201 i D29-215 (tzw "Cab Ride", link do filmu TUTAJ ) . Interesuje mnie zrealizowanie podobnego filmu prezentującego piękno linii kolejowych w naszym województwie. Chodzi mi głównie o malowniczo położoną wśród jezior linię Korsze - Ełk. Chciałbym zapytać czy na forum są osoby interesujące się filmowaniem kolejnictwa? Oraz czy ktoś z Was byłby w stanie udzielić mi pomocy przy realizacji wspomnianego filmu? Dysponuję kamerami i studiem montażowym. Jedyne czego potrzeba to pozwolenia i dobra wola osób, które mogłyby ułatwić mi nagranie materiału.

Pozdrawiam,
Paweł
TrainzN
Pospieszny
Posty: 101
Rejestracja: 13 wrz 2008, 11:43
Lokalizacja: Mława

Post autor: TrainzN »

'Cabwiev' z odcinka Krosze - Ełk jest już nagrany dostępny tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=EotzT2uMizs
najlepsze kolejowe klimaty są na Warmii i Mazurach!
Grashk
Towarowy
Posty: 4
Rejestracja: 18 sty 2013, 14:08
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Grashk »

To miło :) W proponowanym przeze mnie projekcie mam na myśli realizację z dwóch kamer: pierwsza kamera ustabilizowana (podobnie jak we wskazanym przez Pana materiale), druga operowana ręcznie, pokazująca okolicę wzdłuż lini. Kamery profesjonalne, nie typu GoPro. Całość następnie zmontowana i udźwiękowiona. Materiał wideo ewentualnie poddany dodatkowej stabilizacji (film z linku drga co sprawia, że obraz jest mniej ostry). W projekcie chcę położyć nacisk na piękno krajobrazu otaczającego tę trasę.
ODPOWIEDZ