Aktualności z odcinka Olsztyn - Szczytno - Wielbark

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
Sławomir Raflewski
Ekspres
Posty: 213
Rejestracja: 06 paź 2010, 21:37
Lokalizacja: Marcinkowo/Olsztyn

Stacja Marcinkowo po modernizacji

Post autor: Sławomir Raflewski »

Tak wygląda stacja Marcinkowo po modernizacji z tego co mi wiadomo do końca marca 2013r ma być jeszcze postawiona wiata na peronie
Załączniki
Widok w kierunku Szczytna
Widok w kierunku Szczytna
Widok w kierunku Olsztyna
Widok w kierunku Olsztyna
Widok ma peron oraz nastawnię
Widok ma peron oraz nastawnię
Grudziądz miastem bez połączeń dalekobieżnych
pcela
Towarowy
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2011, 03:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pcela »

Zdjęcia ze Szczytna. robione niestety komórka. Na razie najnowsze.
Załączniki
Peron 2. w Szczytnie
Peron 2. w Szczytnie
Peron 2. w Szczytnie
Peron 2. w Szczytnie
Peron 2. w Szczytnie
Peron 2. w Szczytnie
Peron 2. w Szczytnie
Peron 2. w Szczytnie
Peron 2. w Szczytnie
Peron 2. w Szczytnie
Zmodernizowany przejazd przy ul. Warszawskiej / Skłodowskiej
Zmodernizowany przejazd przy ul. Warszawskiej / Skłodowskiej
Widok z tymczasowego przejścia dla pieszych w stronę Olsztyna
Widok z tymczasowego przejścia dla pieszych w stronę Olsztyna
Widok z tymczasowego przejścia dla pieszych w stronę dworca (Ełku)
Widok z tymczasowego przejścia dla pieszych w stronę dworca (Ełku)
Widok z końca peronu 1. w stronę Olsztyna
Widok z końca peronu 1. w stronę Olsztyna
Peron nr 1.
Peron nr 1.
Tory miedzy peronem 1 a 2
Tory miedzy peronem 1 a 2
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Hubi
Osobowy
Posty: 68
Rejestracja: 02 maja 2011, 09:16
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: Hubi »

Taki rozkład wisi na stacji w Wielbarku. Na nim widnieją 3 pary pociągów.

Obrazek
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

szukając połączeń za pomocą internetu przez stronę sitkolu :

"niestety nie znaleziono żadnego połączenia. Możliwe, że dla wybranej daty stacja/przystanek początkowy lub stacja/przystanek docelowy nie są obsługiwane w ogóle lub nie przy pomocy wybranych środków komunikacji (niektóre stacje/przystanki mogą np. nie być wykorzystywane w weekendy). Możliwe też, że dla danego okresu brakuje rozkładu jazdy dla miejskich środków transportu."
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Hubi pisze:Taki rozkład wisi na stacji w Wielbarku. Na nim widnieją 3 pary pociągów.
Bo tak miało być. Chyba po prostu jeszcze tego nie zmieniono (a przy okazji potencjalnych podróżnych wprowadza się w błąd). W każdym razie wszystkie rozkłady internetowe (PR, Sitkol, Telekom, PLK) niestety podają dwie pary - bez późnowieczornej.
Bernard pisze:szukając połączeń za pomocą internetu przez stronę sitkolu :

"niestety nie znaleziono żadnego połączenia. Możliwe, że dla wybranej daty stacja/przystanek początkowy lub stacja/przystanek docelowy nie są obsługiwane w ogóle lub nie przy pomocy wybranych środków komunikacji (niektóre stacje/przystanki mogą np. nie być wykorzystywane w weekendy). Możliwe też, że dla danego okresu brakuje rozkładu jazdy dla miejskich środków transportu."
Benek, nie wpisałeś 13-tki w roku. :smile:

Pozdr.

AD
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Witajcie!

Przed chwilą uzyskałem informację z PR, że pociągi do Wielbarka będą kursowały już 1 stycznia, pomimo faktu, że jest to dzień wolny od pracy i przez długi czas rozkłady jazdy nie wykazywały żadnych kursów tego dnia. Informację tę potwierdzają aktualne rozkłady jazdy na stronach PKP S.A. i Sitkol, taką informację uzyskałem również na telefonicznej informacji kolejowej. Ponadto wszystko wskazuje na to, że pociągi będą kursowały również w soboty. Co ciekawe, para pociągów z 1 stycznia oraz pociągi sobotnie oznaczone są innymi numerami, niż pozostałe kursujące.

Chaos informacyjny dotyczący reaktywacji ruchu pasażerskiego na linii nr 35 jest niesamowity. :shock:

Pozdrawiam,

Adam
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Karol
Towos
Posty: 31
Rejestracja: 21 lis 2011, 16:44
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: Karol »

Po 11 latach przerwy pojechałem do Wielbarka i z powrotem pierwszym rozkładowym pociągiem.

Frekwencja w szynobusie to ja Maszynista i Konduktor.
Torowisko jest w bardzo dobrym stanie do samego Wielbarka prędkość rozkładowa to 60 km/h
szynobus sunie gładko i przyjemnie, w końcu na tym szlaku przed zawieszeniem ruchu było 80km/h . Mam nadzieje że po zakończeniu rewitalizacji będzie szlakowa do Szyman 110km/h i dalej do Wielbarka 80km/h
Załączniki
1
1
2
2
3
3
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Karol pisze:Po 11 latach przerwy pojechałem do Wielbarka i z powrotem pierwszym rozkładowym pociągiem.
Bardzo miło widzieć te zdjęcia. :smile: A więc SA106-009 półtorej roku temu pojechał promocyjnie, a teraz powitał linię. Czekamy jeszcze na towarki, a ja od jutra zaczynam swoje wielbarskie "triduum". :cool:
Karol pisze:Mam nadzieje że po zakończeniu rewitalizacji będzie szlakowa do Szyman 110km/h i dalej do Wielbarka 80km/h
I oby nie skończyło się tylko na Wielbarku.

Dobrego Roku! :smile:

Adam
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
w116
Towos
Posty: 43
Rejestracja: 22 sie 2009, 12:34

wspaniale

Post autor: w116 »

Wszystko cudnie, zrewitalizowali Wielbark, w tym samym czasie pozamiatali Olecko. Różnica jest taka, że tam oprócz maszynisty i konduktora jeździli jeszcze pasażerowie.

Olecko zostało zrewitalizowane bodajże w 2006, nadzieje były ogromne- teraz jest już pozamiatane. Wielbarkowi daję rok, najdalej dwa
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Re: wspaniale

Post autor: Adam Dąbrowski »

w116 pisze:Wszystko cudnie, zrewitalizowali Wielbark, w tym samym czasie pozamiatali Olecko. Różnica jest taka, że tam oprócz maszynisty i konduktora jeździli jeszcze pasażerowie.
W Wielbarku odwyk od kolei trwał ponad 11 lat. To okres zatrważający i dlatego dzisiaj to połączenie wydaje się egzotyczne. Trudno się spodziewać, że od razu będą waliły tam tłumy pasażerów. Myślę, że wielu mieszkańców Wielbarka nie ma jeszcze pojęcia, że wracają pociągi. Tak czy owak - pierwsze dni (albo i tygodnie) na pewno będą niemiarodajne. Warto jednak podkreślić, że już dzisiaj - oprócz miłośników kolei - pojawili się zwykli pasażerowie. Jakaś para podjechała ze Szczytna do Jesionowca (to wiem z relacji), bodaj trzy osoby jechały z Siódmaka do Szczytna (to widziałem). Malutko, ale szczerze mówiąc... spodziewałem się mniej. Nie wiem, jak było rano... :smile:
w116 pisze:Wielbarkowi daję rok, najdalej dwa
Mam nadzieję, że się mylisz. Dużo zależy od tego, jak połączenia przyjmą się wśród pracowników Swedwood i czy skłonią ich do rezygnacji z zespołowych dojazdów samochodami. A to nie jest łatwe zadanie. Pamiętajmy przy tym, że niedługo prędkość przynajmniej na odcinku Szymany - Szczytno (i dalej do Olsztyna) wzrośnie i czasy jazdy będą atrakcyjne.
w116 pisze:Olecko zostało zrewitalizowane bodajże w 2006, nadzieje były ogromne- teraz jest już pozamiatane.
Niestety, w tym przypadku, jak i innych (Elbląg - Braniewo) widać brak jakiejkolwiek strategii komunikacyjnej ze strony organizatora przewozów. Decyzje o zawieszeniach i reaktywacjach przypominają trochę "miotanie się" bez ładu i składu. Tu zawiesimy, tam odwiesimy, potem tu odwiesimy, a tam zawiesimy... :neutral: Ciężko zbudować sensowną ofertę w oparciu o dwie czy trzy pary pociągów. No, chyba że jest konkretny zakład przemysłowy zainteresowany ich uruchomieniem na ustalonych zasadach (i tu przykład wielbarski).

Pozdrawiam,

Adam
Załączniki
Pociąg 96223 relacji Wielbark - Szczytno wjeżdża na przystanek osobowy Szymany
Pociąg 96223 relacji Wielbark - Szczytno wjeżdża na przystanek osobowy Szymany
Pociąg 96224 relacji Szczytno - Wielbark wyjechał z przystanku Siódmak i zmierza w stronę Szyman.
Pociąg 96224 relacji Szczytno - Wielbark wyjechał z przystanku Siódmak i zmierza w stronę Szyman.
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
grubymarcin
Towarowy
Posty: 6
Rejestracja: 21 sie 2012, 22:21
Lokalizacja: Szczytno / Gdańsk

Post autor: grubymarcin »

Relaca Wielbark - Szczytno a na wyswietlaczu Olsztyn ?? czyzby byly one skomunikowane ??
lipski
Osobowy
Posty: 52
Rejestracja: 07 paź 2010, 17:03

Post autor: lipski »

Czy To oby na pewno Szymany?
A co do tego czasu, czy pracownicy zechca- może by i chcieli, ale jak kupią miesięczny, a wypadnie nocka to juz dojechać nie ma jak
Bernard
High-speed
Posty: 701
Rejestracja: 02 paź 2004, 10:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Bernard »

W Dzienniku Gazecie Prawnej z 02.01.2013 jest artykuł zatytułowany "Pociągi ruszyły po torach odnowionych przez Ikeę". Oprócz informacji od kiedy został wznowiony ruch (01.01.13) można dowiedzieć się o kosztach inwestycji: Ikea wyłożyła na naprawę linii 150 tyś zł, a 80 tyś zł w materiałach dostarczyła PLK (czyli patrząc po kosztach zakres robót musiał być znikomy). Ponadto opisany jest rozkład jazdy oraz wielkość dofinansowania rocznego do obsługi linii przez PR-400 tyś zł od Urzędu Marszałkowskiego.
"Uwaga Grupa! Kierunek wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja!"
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

grubymarcin pisze:Relaca Wielbark - Szczytno a na wyswietlaczu Olsztyn ?? czyzby byly one skomunikowane ??
To błąd. Ten pociąg skończył bieg w Szczytnie. Na jednym obiegu jest jak dotąd robione popołudniowe połączenie Olsztyn - Szczytno - Wielbark oraz (chyba) poranne Wielbark - Szczytno - Olsztyn. Ale w rozkładzie jazdy wszystkie te pociągi figurują jako oddzielne.
lipski pisze:Czy To oby na pewno Szymany? A co do tego czasu, czy pracownicy zechca- może by i chcieli, ale jak kupią miesięczny, a wypadnie nocka to juz dojechać nie ma jak.
Tak, to na pewno Szymany. :smile: Trochę się zmieniły, no nie? :wink: Co do braku trzeciej pary - wszyscy gromią tę decyzję i coraz wyraźniej widać, że bardzo niekorzystnie wpływa ona na odbiór oferty przewozowej. Słychać już głosy wątpliwości, co będzie po 9 lutym. Lada dzień w pociągach Regio ma rozpocząć się liczenie podróżnych.
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
lipski
Osobowy
Posty: 52
Rejestracja: 07 paź 2010, 17:03

Post autor: lipski »

Jak już tak się rozmachneli z tym remontem, to mogli dogadać się z Przasnyszem i dociagnac linie do Chorzel, stamtąd też wielu ludzi dojezdza do Ikei, bardzo nawet do Szczytna czy Olsztyna.
ODPOWIEDZ