Parowóz "w paski" na tczewskim węźle...

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

adinet
Towos
Posty: 40
Rejestracja: 28 gru 2011, 21:45
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Post autor: adinet »

Zbigniew Łęgowski pisze:Co z tym parowozem w paski, czy nie w paski? Stoi już? :smile:
Wczoraj przejechałem samochodem obok węzła - tor pod parowóz stoi pusty jak stał...
Pozdrawiam.Adam.
http://www.adamflorin.pl/
adinet
Towos
Posty: 40
Rejestracja: 28 gru 2011, 21:45
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Post autor: adinet »

Sprawy "Zebry" CIĄG DALSZY
Baaardzo mnie cieszy te 130 tys. zł na remont :mrgreen: Mało który kolejowy zabytek w PL może liczyć na taką kasę.
Martwi mnie jednak, że w kwestii malowania zabytkowego parowozu prezydent nadal woli radzić się plastyków aniżeli kolejarzy :evil:
Pozdrawiam.Adam.
http://www.adamflorin.pl/
Awatar użytkownika
Darek
Przyspieszony
Posty: 78
Rejestracja: 28 cze 2009, 11:02
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Darek »

Tczew słynie z tego że komuna nadal ma się tam doskonale, durne pomysły władz, ściganie MK przez policję za robienie zdjęć "obiektów strategicznych !!", niedopuszczanie turystów do parowozu Oi2 stojącego na terenie lokomotywowni a tak zawzięcie opisywanego w przewodnikach jako "atrakcja turystyczna ".
Muzeum kolejowe miało być( z prawdziwego zdarzenia :lol: ) w Tczewie, kościerskie zbiory już szykowane były do wywiezienia nach Tczew , pomysł upadł i słusznie bo znów parowozy można by było ogladać w przewodniku turystycznym a nie w muzeum.
Mam nadzieje że kolejna głupota zakończy się fiaskiem .
adinet
Towos
Posty: 40
Rejestracja: 28 gru 2011, 21:45
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Post autor: adinet »

W odpowiedzi na kolejny apel otrzymałem dziś od p. v-ce prezydenta maila takiej oto treści:
Pierwszym i podstawowym celem renowacji parowozu jest jego uratowanie od złomowania. Kolor to rzecz wtórna.
Do podstawowych kolorów zawsze można wrócić.
Na dzień dzisiejszy:
· ratujemy parowóz
· promujemy miasto, kolej i pamięć Ciechowskiego

Pozdrawiam
Adam Burczyk
Zastępca Prezydenta Miasta Tczewa
Nie mam pojęcia jak taka "zebra" ma promować miasto, a tym bardziej kolej... Jeżeli natomiast chodzi o "ratowanie od złomowania" to po cholerę w ogóle ściągano ją z Chojnic, gdzie stała sobie spokojnie jako pomnik przy szopie :?:
Niestety tak to jest, jak planuje się coś bez sprawdzenia :???:
Darek pisze:(...)niedopuszczanie turystów do parowozu Oi2 stojącego na terenie lokomotywowni(...)
Z Ojejką jest ten problem, że stoi na terenie zakładu. Niemniej jak byłem tam w zeszłym tygodniu (przed południem) brama była szeroko otwarta, a portiernia zamknięta na 4 spusty i nikt nawet nie pytał czego chcę i po co tam przyszedłem :razz:
Pozdrawiam.Adam.
http://www.adamflorin.pl/
adinet
Towos
Posty: 40
Rejestracja: 28 gru 2011, 21:45
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Post autor: adinet »

KLIK
Tym razem nie będę już komentował, bo nie ma po co... :sad:
Pozdrawiam.Adam.
http://www.adamflorin.pl/
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

dzięki sprężonemu powietrzu będzie też „gwizdać” (co godzinę między 6.00 a 21.00).
Oczywiście okolicznie mieszkańcy będą zachwyceni... Ale to nic, postawi się śliczny ekran akustyczny, też w paski, i dopiero będzie ślicznie!
Awatar użytkownika
SP45-166
Przyspieszony
Posty: 97
Rejestracja: 21 wrz 2005, 12:37
Lokalizacja: WARSZAWA URSUS
Kontakt:

Post autor: SP45-166 »

adinet pisze:W odpowiedzi na kolejny apel otrzymałem dziś od p. v-ce prezydenta maila takiej oto treści:
Pierwszym i podstawowym celem renowacji parowozu jest jego uratowanie od złomowania. Kolor to rzecz wtórna.
Do podstawowych kolorów zawsze można wrócić.
Na dzień dzisiejszy:
· ratujemy parowóz
· promujemy miasto, kolej i pamięć Ciechowskiego

Pozdrawiam
Adam Burczyk
Zastępca Prezydenta Miasta Tczewa
Nie mam pojęcia jak taka "zebra" ma promować miasto, a tym bardziej kolej... Jeżeli natomiast chodzi o "ratowanie od złomowania" to po cholerę w ogóle ściągano ją z Chojnic, gdzie stała sobie spokojnie jako pomnik przy szopie :?:
Niestety tak to jest, jak planuje się coś bez sprawdzenia :???:
Interesujesz się trochę muzyką? Czy Twój świat zaczyna się i kończy się wyłącznie na byciu MiKolem?
Biało Czarne pasy to barwy zespołu Republika, którego frontmanem był Grzegorz Ciechowski, wspaniały Polski Artysta (artysta naprawdę przez duże A) urodzony właśnie w Tczewie. Wyobraź sobie że wiele osób zada sobie dzięki tym paskom trud podejścia do tabliczki by przeczytać dlaczego parowóz jest w takie paski, a nie jest kolejnym nieco pordzewiałym czarno-zielonym pomnikiem TKt48-ileśtam...
Ja np dopiero dzięki tej sprawie dowiedziałem się że Ciechowski urodził się w Tczewie, zawsze wiedziałem jeno tyle że to zespół "Toruński".

Wyobraź sobie że:
-w Polsce wciąż istnieje 34 z 191 wyprodukowanych TKt48
-29 z nich ma status pomnika/eksponatu, 2 są czynne (!), i mamy 3 wraki
-w zasadzie na każdej większej polskiej stacji stoi pomnik którejś serii parowozów

Całkiem słusznie pan prezydent odpisał Ci że malaturę można zmienić zawsze, bowiem parowóz nie został w żaden sposób zniszczony czy zdekompletowany. Oczywiście dla "prawdziwych MK" lepiej jest zapewne by dalej rdzewiał na zarośniętym torze gdzieś w krzakach za szopą, czekając na wieczne nigdy aż PKP zrobi z niego pomnik. A tymczasem PKP nie stać na trzy 10-litrowe puszki z farbą by go odmalować. Miasto dało pieniądze- miasto wybrało malaturę. Miasto Tczew nie jest muzeum kolejnictwa i nie ma w obowiązku zajmowania się promocją działającej w celu zysku spółki akcyjnej PKP. To jak ona sobie radzi to już inna para kaloszy.

Jak można się było dowiedzieć od włodarzy miasta, chcieli by ten pomnik przypominał o dwóch rzeczach na raz:
-o pochodzeniu Ciechowskiego
-o pochodzeniu miasta Tczew (od osady kolejowej)
i to się im w pełni udało...

A skoro wojujesz już i masz siłę i czas na pisanie protestów, to może tym się warto zainteresować:
http://www.holdys.pl/tomi/parowozy/tkt48-163-pm1.jpg
Ktoś kupił parowóz i zrobił z niego koszmarek niszcząc go, demontując wiele elementów. Ale oczywiście o tym była cisza jak to robili...
NASIELSK-SIERPC FOREVER!!!
MAZOWSZE Pozdrawia!!!!!
adinet
Towos
Posty: 40
Rejestracja: 28 gru 2011, 21:45
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Post autor: adinet »

SP45-166 pisze:(...)
Interesujesz się trochę muzyką? Czy Twój świat zaczyna się i kończy się wyłącznie na byciu MiKolem?
Interesuje się - głównie południowym soulem (jeżeli wiesz co to jest :wink:), bluesem, klasycznym funkiem, rockiem, jazzem i jeszcze kilkoma innymi... Mam też oryginalne płyty Republiki (chociażby "Nieustanne Tango" na vinylu), choć skłamałbym mówiąc, że jestem wielkim fanem tej grupy.
SP45-166 pisze:Biało Czarne pasy to barwy zespołu Republika, którego frontmanem był Grzegorz Ciechowski, wspaniały Polski Artysta (artysta naprawdę przez duże A) urodzony właśnie w Tczewie.
(...)
Ja np dopiero dzięki tej sprawie dowiedziałem się że Ciechowski urodził się w Tczewie, zawsze wiedziałem jeno tyle że to zespół "Toruński".
Też uważam, że był dobrym muzykiem, niemniej nie zmienia to faktu, że swoje rodzinne miasto miał zawsze w "głębokim poważaniu" (w wywiadach podawał, że urodził się np. w Gdańsku) - stąd zapewne nie wiedziałeś, że pochodzi z Tczewa. Poza tym to miasto miało kilku o wiele bardziej znanych mieszkańców, o których dziś się nie pamięta. Chociażby światowej sławy fotoreporter Alfred Eisenstaedt, który pracował dla legendarnego LIFE Magazine.
SP45-166 pisze:Miasto dało pieniądze- miasto wybrało malaturę.
Problem polega na tym, że "miasto", a konkretnie jego włodarze wydają publiczne pieniądze i kompletnie nie słuchają swoich wyborców-podatników (sprzeciw kolejarzy i sporej grupy innych osób określono mianem "spóźnionego protestu anonimowej grupy"). Gdyby pan prezydent wyremontował parowóz z własnej kieszeni, wtedy sprawa wyglądała by zgoła inaczej...

Mnie najbardziej w tym wszystkim martwi ta powszechna moda na "nietypowe" rzeczy, czego efektem jest chociażby właśnie TKt48-163. Tylko patrzeć jak takich "cudaków" zacznie przybywać. Pół biedy jeżeli rzeczywiście są to wraki, których inaczej nie da się odratować, ale np. TKt48-170 miała być wyremontowana do stanu oryginalnego, ale potem pani "artystka" wpadła na "oryginalny" pomysł no i efekt widać powyżej.

Niemniej teraz ta dyskusja i tak będzie już tylko przysłowiową "musztardą po obiedzie". Mam tylko nadzieję, że za X lat parowóz rzeczywiście wróci do oryginalnych barw i żadna "pani artystka" nie wpadnie na kolejny genialny pomysł pomalowania go, np. w kolory tęczy albo na fioletowo...
Pozdrawiam.Adam.
http://www.adamflorin.pl/
ODPOWIEDZ