Polowanie na Inter-City MMPSi

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
towarzysz_bartlomiej
Towarowy
Posty: 9
Rejestracja: 05 gru 2004, 11:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: towarzysz_bartlomiej »

No to kiepsko - mógłby jeździc codziennie - o niebo łatwiej było by go złapać i nawet może zdarzało by się to regularnie, np. w sobotnie wieczory... Ale cóż przydał by się ten system ostrzegania. Ma ktoś znajomego, który by ostrzegł (najlepiej z Poznania ew. Torunia - więcej czasu na przgotowanie :P).
Bartek Jasiński
Awatar użytkownika
towarzysz_bartlomiej
Towarowy
Posty: 9
Rejestracja: 05 gru 2004, 11:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: towarzysz_bartlomiej »

Sie cholera niedoczytałem... To marnie, marnie, nic już nas ciekawego w tym Olsztynie nie spotka, nawet taki jednorazowy rodzynek międzynarodowy.
Bartek Jasiński
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

towarzysz_bartlomiej pisze:Sie cholera niedoczytałem... To marnie, marnie, nic już nas ciekawego w tym Olsztynie nie spotka, nawet taki jednorazowy rodzynek międzynarodowy.
Cóż, pozostaje się nastawić na "Sonderzugi"... Tych pewnie nie zabraknie, tylko trzeba by dowiadywać się o nich i ich rozkładach trochę wcześniej.
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Ryflak
Towarowy
Posty: 16
Rejestracja: 05 maja 2005, 19:46
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Ryflak »

Ciekawe dlaczego DB odwołało, tak szumnie zapowiadany, ten pociąg sezonowy ?

Co było główną przyczyną tego ?
Zna ktoś odpowiedź
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Ryflak pisze:Ciekawe dlaczego DB odwołało, tak szumnie zapowiadany, ten pociąg sezonowy ?

Co było główną przyczyną tego ?
Zna ktoś odpowiedź
Ciężko powiedzieć. Być może jest tak, jak Cezar napisał, czyli polityka, polityka, polityka... Informację podano w momencie, gdy stosunki polsko - radz... tfu, polsko - rosyjskie są dość napięte. A być może po prostu nie dotrzaskano (Przemek, mission for You!!! :lol: ) pewnych spraw formalnych. Chyba nie nam to wiedzieć...

Myślę, że z czasem doczekamy się tego pociągu i będzie on turystyczną bombą.

Pozdro!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
kaim
Pospieszny
Posty: 175
Rejestracja: 09 sie 2005, 11:13
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: kaim »

Od czasu do czasu na braniewskim dworcu można zobaczyć stojące wagony niemieckich kolei.Ostatnio widziałem taki zestaw+jeden wagon intercity. Już dawno czegos takiego na braniewskim dworcu nie było.Widziałem te wagony tak gdzieś po 14.Czyżby cały skład pociągu nie jechał do Kaliningradu :?: :?:
Ostatnio zmieniony 09 sie 2005, 18:19 przez kaim, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Owszem, ten pociąg mógł jechać do Kaliningradu, mógł też jechać w kierunku Fromborka. Pociągi z niemieckimi turystami to w sezonie norma. W tym roku widziałem już kilkanaście, podziwiałem je z nieukrywaną zazdrością... Ci Niemcy to mają... 8)

Polecam link, który pojawił się na Forum Martel: przewoźnik Classis Courier, ten pociąg parę razy widziałem w Malborku.

http://www.dnv-tours.de/sonstige/classiscourier.html

Tu program wycieczki Mazury - Królewiec - Gdańsk:

http://www.dnv-tours.de/schienenkreuzfa ... nzig_n.php

Jak byście znali inne podobne linki, zarzucajcie tutaj. Classic Courier nie ma przecież monopolu...

Pozdrówka!
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
kaim
Pospieszny
Posty: 175
Rejestracja: 09 sie 2005, 11:13
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: kaim »

http://www.kolej.one.pl/stacja.php/id/726/okno/galeria Takich widoków jak na tym zdjęciu z prawej strony to chyba bedzie coraz więcej na braniewskim dworcu i nietylko :D
Radek
InterCity
Posty: 306
Rejestracja: 18 paź 2004, 12:52
Lokalizacja: Ostróda / Kraków

Post autor: Radek »

W tym roku nie będzie Intercity Berlin - Kaliningrad, a na stacji w Ostródzie od pewnego czasu wisi kartka, że kasy nie prowadzą sprzedaży biletów na pociągi z rezerwacją miejsc spółki Intercity. W obu kasach sprzedają tylko bilety na zielonych drukach. Czy to tylko w Ostródzie tak jest? Podobno Intercity się rozwija, ale chyba nie w kierunku Ostródy...
Tu stacja Iława, tu stacja Iława Główna...:-)
XxX
Pospieszny
Posty: 166
Rejestracja: 19 lip 2005, 13:01
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: XxX »

fakt już dawno widziałem bilety na zółtym papierze. ale Ostróda to chyba nie wyjątek bo te zielone dostałem niedawno w Gdańsku czy Olsztynie.
Berlin - Kaliningrad jeździł chyba na początku lat 90. a Intercity mogłoby utworzyć połączenie Szczecin - Białystok
kaim
Pospieszny
Posty: 175
Rejestracja: 09 sie 2005, 11:13
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: kaim »

Nadal sa plany na IC Berlin-Kaliningrad ale kiedy to sie stanie niewiadomo
http://www.ic.rail.pl/viewtopic.php?p=5387#5387
ODPOWIEDZ