Polowanie na Inter-City MMPSi

Obecne oblicze stalowych szlaków;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

CM

Polowanie na Inter-City MMPSi

Post autor: CM »

Polowanie na IC

Niestety - spore rozczarowanie. Oprócz braku szans na "normalny" przejazd (kombinujcie ;) ) jest i druga, znacznie gorsza informacja. Pociąg ma kursować na "turystyczne" zamówienia DB - czyli nie ma 100% gwarancji że będzie jeździł codziennie, a całkiem możliwe że bardzo okazyjnie! Jedynym praktycznym sposobem sprawdzenia czy danego dnia pojawi się w Olsztynie, będzie baczna obserwacja wcześniejszych postojów (Poznań, Toruń, Iława, Braniewo) i sprawny "system wczesnego ostrzegania" via SMS :)
Dla chętnych do nocnych polowań na Inter-City "Nur fur Deutche" Berlin-Kaliningrad-Berlin na odcinku "Warmiśkiej CMK" Olsztyn-Dobre Miasto-Orneta-Braniewo podaję jego rozkład ważny od 1 IV do 2 XI 2005 (mam nadzieję że mi Michał głowy nie urwie ;) ) Nie wiem co oznaczają postoje w Likuzach, Gutkowie... itd. pewnie ponadnormatywne postoje techniczne - na pewno nie dla pasażerów :(

___________________________________
MMPSi 75001 Berlin Lichtenberg - Kaliningrad

v Posen ~ 22:00
v Gniezno 23:03
v Inowrocław (postój techniczny) 23:50-23:51
v Toruń Główny (p.t.) 00:20-00:21
v Iława Główna (p.t.) 01.30-01:32
v Olsztyn (p.t. - zmiana loka) 02:20-02:40
v Likuzy 02:45
v Gutkowo 02:48
v Dobre Miasto 03:09
v Orneta 03:32
v Pieniężno 03:48
v Braniewo (p.t., odprawa) 04:15-04:45
v Granica Państwa (p.t.) 04:55-05:00
v Mamonowo (p.t., odprawa) 05:10-05:40
___________________________________
MMPSi 57000 Kaliningrad - Berlin Lichtenberg

v Mamonowo (p.t., odprawa) 22:05-22:35
v Granica Państwa (p.t.) 22:45-22:50
v Braniewo (postój techniczny) 22:20-23:00
v Pieniężno 23:26
v Orneta 23:41
v Dobre Miasto 00:04
v Gutkowo 00:25
v Likuzy 00:28
v Olsztyn (p.t. - zmiana loka) 00:35-01:35
v Iława Główna (p.t.) ~ 02:25
v Toruń Główny (p.t.) ~ 03:40
v Inowrocław (postój techniczny) ~ 04:10
v Gniezno ~ 05:00
v Posen ~ 06:00
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: Adam Dąbrowski »

Hej!

Polowanie na ten pociąg nocą z kamerą w ręku będzie źródłem wielkich emocji. Swoją drogą, niezłe te pół godzinki między Dobrym Miastem a Olsztynem.

Pozdrawiam!

PS: A co do Likus, to ciekawostka... Może Niemcy twierdzą, że jeszcze jest tam mijanka? :lol:
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
XxX

Post autor: XxX »

Witam,
wg. podanych informacji na stronie www.ostroda.wm.pl pociag ten bedzie zatrzymywał sie również w Ostródzie a to dzięki posłom ziemi ostródzkiej. IC bedzie kursować od czerwca.
CM

Post autor: CM »

Uwaga - Michał sprostował, że Gutkowo, Likuzy itd. to tylko czasy przejazdu - bez planowych postojów technicznych (ani innych). Co do Ostródy - nie cieszyłbym się, zważywszy że na razie nawet Olsztyn ma tylko postój techniczny - więc biletu raczej nie da się kupić. Jeżeli już, to postoje umożliwią podróżnym pozaplanową wysiadkę... ale z płaceniem pewnie za cały kurs :( Czarna magia....
Tomek
Ekspres
Posty: 248
Rejestracja: 25 wrz 2004, 20:32
Lokalizacja: Pisz/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Albo podróż do docelowego Ełku i powrót do Olsztyna Przewozami Regionalnymi :D
XxX

Post autor: XxX »

W Ostródzie ma być postój handlowy. Czyli czy oznacza to ze bedzie można kupić bilet?
CM

Post autor: CM »

Tak na prawdę to nic jeszcze na 100% nie wiadomo. Trawają ponoć rozmowy PKP-DB, a jeśli się nie powiodą to pociąg pojedzie z technicznymi postojami i nikt na terenie Polski nie będzie mógł oficjalnie wsiąść jako pasażer.
Pozostyaje trzymać kciuki, że choć w sezonie wpuszczą lud znad Wisły :)
XxX

Post autor: XxX »

cytuje
"Jak poinformowała Anna Różycka z Intercity: - Na międzynarowodwej konferencji poinformowaliśmy koleje niemieckie i rosyjskie o szerokim zainteresowaniu rejonu Ostródy komunkikacją do Berlina oraz Kaliningradu, w wyniku czego uzgodnoino wyznaczenie postoju handlowego również w Ostrózie."
piątkowa Gazeta Ostródzka (25.02)
Tomek
Ekspres
Posty: 248
Rejestracja: 25 wrz 2004, 20:32
Lokalizacja: Pisz/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Znaczy rejon olsztyński nie zainteresowany czy zagapiony?
CM

Jeździ czy nie?

Post autor: CM »

Właśnie!!! Minął 1 kwietnia i przez to całe zamieszanie zapomnielismy sprawdzić, czy kursuje już ten IC? W internetowym rozkładzie DB nic nie widać, innych informacji też jakoś nie ma.
Sprawdzał ktoś może?
Awatar użytkownika
towarzysz_bartlomiej
Towarowy
Posty: 9
Rejestracja: 05 gru 2004, 11:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

polowanie

Post autor: towarzysz_bartlomiej »

Ja tam bardzo chętnie bym sie w czerwcu pisał na nocne foty :)
Bartek Jasiński
Awatar użytkownika
Adam Dąbrowski
DYŻURNY RUCHU
Posty: 1140
Rejestracja: 24 wrz 2004, 17:26
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Re: polowanie

Post autor: Adam Dąbrowski »

towarzysz_bartlomiej pisze:Ja tam bardzo chętnie bym sie w czerwcu pisał na nocne foty :)
No, będzie niezłe focenie i filmowanie. Tylko trzeba dostać najpierw cynk, że pociąg będzie w ogóle jechał. Ma kursować nieregularnie. Ciągle ciekawi mnie, z jakim składem będziemy mieli do czynienia.

Czołem! ;)
Pozdrawiam serdecznie,
Adam Dąbrowski
Awatar użytkownika
towarzysz_bartlomiej
Towarowy
Posty: 9
Rejestracja: 05 gru 2004, 11:46
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

skład

Post autor: towarzysz_bartlomiej »

ja tam mysle, że beda to wagony albo niemieckie turystyczne (jako ze pociag na zamówienie) albo moze, te nowe-stare sowieckie zmodernizowane sypialne.
Bartek Jasiński
Gość

Radio Olsztyn podało:

Post autor: Gość »

http://serwis.ro.com.pl/article/newsroo ... 030d199450

Ostróda - Intercity nie będzie



W tym roku nie będzie pociągu Intercity, który miał połączyć Berlin z Ełkiem i Kaliningradem. Niemieckie koleje wycofały się w z pomysłu. Połączenie miało ruszyć na początku czerwca tego roku.
Pociąg z Berlina miał się zatrzymywać między innymi w Olsztynie i Iławie, a przez Ostródę jedynie przejeżdżać. Wówczas u dyrektora spółki Intercity i ministra infrastruktury interweniowali posłowie i władze miasta, domagając się, by pociąg jednak zatrzymywał się na stacji Ostróda. Argumentowano, że nie można odcinać prawie 36-tysięcznego miasta od połączeń z Berlinem, czy Kaliningradem. Protesty poskutkowały, bo jak mówiła Anna Różycka z Intecity uzgodniono z kolejami niemieckimi postój handlowy również w Ostródzie.
Teraz PKP Intercity otrzymała od kolei niemieckich oficjalną rezygnację z zaplanowanego połączenia w tym roku. Niemcy rozważają uruchomienie wspomnianego pociągu w 2006 roku.
10-05-2005
CM

Wiem dlaczego...

Post autor: CM »

Chyba wiem dlaczego... przeciez NIENAWIDZIMY RUSKICH!!! Rozkwita apogeum politycznego obledu. Po wyborach nienawisc zostanie wprowadzona do programow szkolnych i zapisana w Konstytucji!
NIE PRZEPUSCIMY ZADNEGO POCIAGU!!!
ODPOWIEDZ