Haffuferbahn-wczoraj i dziś

Historia dróg żelaznych;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

ksiezyc
Przyspieszony
Posty: 99
Rejestracja: 08 lut 2008, 12:52
Lokalizacja: Ciecierzyn
Kontakt:

Post autor: ksiezyc »

W tym dziele z 1900 r. na końcu zamieszczono taki oto rozkład jazdy.

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie i rozkładowo.

ksiezyc_nad_gieesem ...
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie podejrzewałem, że na świecie jest tak wielu idiotów (C) Stanislaw Lem (1921-2006)
czarek
Towarowy
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2011, 22:32

Tolkmicko

Post autor: czarek »

Witam serdecznie. Ja w sprawie Tolkmicka, jeśli ktoś posiada jakieś mapki schematy bocznicy do portu z przed 70 -tych lat kiedy jeszcze takowa istniała, bardzo bym prosił o pomoc.
Załączniki
ledwo widoczna linia do portu
ledwo widoczna linia do portu
Jakub
Towarowy
Posty: 11
Rejestracja: 07 lis 2009, 15:04

Post autor: Jakub »

Mapa rosyjska z zanaczonym przebiegem przez miasto i obwodnicą w 1983r.
mapa z (mapy.eksploracja.pl)

i jeszcze Raczki- Elbląskie czyli pozostałość po lini do Myślic co ją autorzy mapy ukradli.
Załączniki
mapa rosyjska 1983
mapa rosyjska 1983
Obrazek 4.png
raczki
(247,22 KiB) Pobrany 4778 razy
Awatar użytkownika
feyg
Ekspres
Posty: 247
Rejestracja: 18 gru 2006, 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: feyg »

Na stronie Fotocollectie Huis Doorn znajduje się sporo zdjęć z Kadyn. Między innymi takie wykonane w roku 1937 na terenie stacji. Trzycyfrowy numer wagonu (tak mi się zdaje) świadczyłby o tym, że należy do Haffuferbahn.
Załączniki
Kadyny stacja wagon.jpg
Kadyny stacja.jpg
Semafor
Towarowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2016, 00:30

Post autor: Semafor »

Witam,
Z góry przepraszam, za odkopanie starego tematu, ale nie oznacza, że nie jest on już ciekawy.
Jestem tu nowy i moje zainteresowanie też. Temat przejrzałem od deski do deski i niestety cześć materiałów wygasła.
Chciałbym zapytać czy ktoś posiada zdjęcia dworców na terenie Elblaga/Elbinga i składów z lat świetności HUB.
Czy znane są odcinki gdzie kolej była dwutorową? Wnioskuję tak, po zamieszczonych tu zdjęciach .

Obrazek

Obrazek


Odnośnie zdjęcia dworca poniżej. Znana jest data tego widoczku? Współczesny widok tej budowli wydaje się być umieszczony na innym planie. Tak jakby wiata poczekalni została włączona do budynku. Ciekawi mnie czy stało się przed "przebudową" dworca. Zna ktoś linka do tego zdjęcia w lepszej jakości?

Obrazek

Ciekawostka - maps gogle na te chwilę pokazuje więcej niż wizja lokalna.

Odnośnie fabryki lokomotyw Schichau'a to czy wiadomo coś o kolei wąskotorowej na jej terenie?


Posiłkując się już zamieszczonym zdjęciem.

Obrazek

Jest to wylot z bramy, na którego torach stoi 527535 na jednym ze zdjęć powyżej. W odległości ~9m od bramy znajduje się widoczna "studzienka". a w lewą stronę od niej są prostopadłe "tory wąskotorowe" - na tym zdjęciu są słabo widoczne. Z racji zalania asfaltem/betonem lub ich rozbiórki końca nie widać podobnie jak torów z pozostałych dwóch bram. Na jej środku jest spora śruba, którą można poruszyć - czymże one mogły być?

Z góry dzięki
Magda M
Towarowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2017, 23:20

Post autor: Magda M »

Semafor pisze: Z góry przepraszam, za odkopanie starego tematu, ale nie oznacza, że nie jest on już ciekawy.
Z pewnością nie jest nieciekawy i zawsze warto do niego wracać, przynajmniej ja tak sądzę :)

Odnośnie wielu pytań niestety nie pomogę, ale mogę coś podpowiedzieć w kwestii dworca Elbing Stadt. Sądząc po strojach osób na fotografii, obstawiam okolice 1910 roku. Zgadzałoby się to z datą, kiedy w pełni oddano budynek do użytku (zarząd kolei przez kilka pierwszych lat nie miał pieniędzy na odpowiednie urządzenie i wyposażenie budynku) i przeniesiono tam administrację kolei.

Tutaj dostępna kolorowa wersja tej pocztówki, chyba pojawiała się już na tym forum: https://www.bazakolejowa.pl/index.php?d ... toid=31724

Natomiast tutaj planowany (z 1897 roku) układ torów w rejonie Carlson Platz (Exerzierplatz): https://haffbahn.com/2016/05/10/przez-m ... dt-elbing/

Na koniec, jeśli mogę, zapraszam wszystkich zainteresowanych Koleją Nadzalewową na mój blog - www.haffbahn.com - gdzie umieszczam przede wszystkim artykuły historyczne dotyczące funkcjonowania tej linii.

Pozdrawiam :)
Magda
piotrjozwik
Towarowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2016, 15:48

Post autor: piotrjozwik »

chętnie bym się cofnął w czasie i zobaczył jak to wszystko kiedyś wyglądało, działało!
p.s każdy pasjonat kolei powinien zwiedzić Szwajcarię - te ich stare kolejki - cudowne, moze i w tym roku się wybiorę tam na wakacje
Big data i hurtownia danych technologia jutra
ODPOWIEDZ