typografia parowozowa PKP

Książki, filmy, dokumenty, zabytkowe eksponaty;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

thorgi
Towarowy
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2013, 21:36

Post autor: thorgi »

Firmowa tabliczka Alco z Ty246-33, zaprezentowanego na fotce kilka postów wcześniej
Załączniki
ty246-33.jpg
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

nie wiem czy to kopia czy oryginał , jak to drugie to ta tabliczka "zaliczyła" również Ty246-35
żródło wiedzy -publikacja o amerykanach na PKP T.Roszaka
- a jeżeli to nie tajemnica , to ciekawi mnie w jakich okolicznościach (jeżeli to oryginał) owa plakietka znalazła się w kolekcji Kolegi ?-
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

dymnica i komin trumana rysunki z ALCo
Obrazek

Obrazek
-mam do zainteresowanych pytanie :-jak zgodnie z nomenklaturą nazw poszczególnych - szczegółowych urządzeń (i ich detali )ciągowych w parowozach określa(nazywa ) się zakończenie komina ?-dokładnie mam na myśli to zgrubienie ,rant na krawędzi komina u jego samego szczytu :?:
strzelec2112
Towarowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2015, 07:20

Post autor: strzelec2112 »

spptkw2 pisze:Ja bardzo przepraszam ale miałem z dawnych lat kasetę video z filmem pt."World steam poland". Gdy Hoart szukał zdjęć 88 przypomniałem sobie o tym filmie. Dlatego domowym sposobem puściłem film (bardzo słabej jakości) i zrobiłem z niego zdjęcia. Dlatego, niestety, ale zdjęcia nie będą lepsze. ale wyszło tak, żę parowóz przejeżdżał przez szopę w Pyskowicach na ekranie telewizora i miał robione zdjęcia w XXI wieku pod parą...(przy stop klatce).
Czy posiadasz nadal tą kasetę. Mam wideo z kilkoma głowicami (ostatnia generacja) i mam możliwość zgrania materiału w postaci cyfrowej. A poza tym interesują mnie wszelkie nagrania z Pyskowic (w tym z naszego starego dworca gdy jeszcze był pod parą).
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

z finskiej strony http://vaunut.org/kuva/80881?a=1
- w opisie zdjecia jest tylko , ze to szlak Torun - Poznan 1976 rok , truman niestety z nieznanym numerem
Obrazek
Obrazek
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

-jakiś czas temu taki rarytas pojawił się w "sprzedaży" na jednej z aukcji internetowej :idea:
Obrazek
Obrazek
bastard
ZWROTNICZY
Posty: 362
Rejestracja: 06 mar 2007, 20:29

Ty2-520

Post autor: bastard »

Poniżej 4 zdjęcia parowozu Ty2-520 - wykonane w czasie "zimy stulecia" 1978/1979.
Zdjęcia wykonane na linii 353 (między Iławą a Olsztynem) lub na linii 216.
Załączniki
zdjęcie004.jpg
zdjęcie003.jpg
zdjęcie002.jpg
zdjęcie001.jpg
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

-powrót do przeszłości za sprawą zdjęć(2) wystawionych jakiś czas temu na jednej z aukcji internetowych , -aukcja dawno zakończona, autor zdjęcia (najprawdopodobniej) Kevin Robinson (najprawdopodobniej - z UK) zarejestrował na jednym z ujęć pobyt Ty246-23 w Bydgoszczy Głównej w 1976 a dokładnie tereny bydgoskiej parowozowni a jeszcze dokładniej wyjazd ze słynnego ..dołu do nawęglania, a skoro to numer "23" a tego numeru zdjęcia do tej pory brakowało w galerii fotoportretów inwentarzowych ,
- ten truman od 1948 roku( MD Bydgoszcz Wschód) do końca 1979 !(MD Zajączkowo Tczewskie)) roku pracował w służbie trakcji tylko na północnym odcinku Magistrali Węglowej

więc oto Obrazek- dodam ,że nie do końca oryginalny w całości ,-ponieważ posiada już kocioł z numeru "86" zresztą fotka autorstwa R.Stankiewicza Ty246-86 wcześniej już się pojawiła
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

-po możliwości edytowania..., wiedza ,że kocioł na Ty246-23( zdjęcie wklejone wyżej) jest z numeru "86" - pochodzi z publikacji o amerykanach Tomasza Roszaka
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

- może nie wszyscy zainteresowani to znają : scenka z MD Olsztyn na zdjęciu Johanesa Glocknera z 1973 roku ( foto ze strony http://www.eisenbahnstiftung.de/bildergalerie

Obrazek
- na tej gigantycznej stronie jest jeszcze kilka bardzo interesujących zdjęć z Olsztyna
moja rada to na tej stronie szukać w/ pod " Ausland", wyszukiwarka tej strony nie wszystko wyświetla z podanej frazy- selekcjonuje po swojemu :wink:
defiler
Towarowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2017, 19:14

Post autor: defiler »

Poszukuję jakichkolwiek archiwalnych fotografii wykonanych na terenie złomowiska w Herbach. Tutaj na forum, pojawiło się kilka wzmianek o parowozach, które były tam cięte do pierwszej połowy lat '90. Oprócz parowozów pojawiało się tam też sporo innego taboru takiego jak np. "Bipy" i inne. Interesują mnie fotografie wszelkiego rodzaju, nie koniecznie taboru przeznaczonego do kasacji na tymże złomowisku, ale również maszyny tam pracujące, dzwigi (UNIKOP) itd. Ogólnie wszystko.
Jest bardzo ciężko o takie zdjęcia, szukam jak tylko się da, dlatego postanowiłem poprosić o pomoc tutaj na forum. Ewentualnie jakieś podpowiedzi, gdzie mógłbym jeszcze poszukać.
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

- nie Ty pierwszy szukasz , złomownia w Herbach Starych to czarna dziura jeśli chodzi o ikonografię foto , pozostaje tylko udać się tam do Herbów i popytać o ludzi ,którzy kiedyś tam pracowali może maja prywatne "pamiątki" w postaci zdjęć , ludzie często się fotografowali na tle niejednokrotnie zakazanych obiektów , nie wiem jak to było ze złomowniami ale chyba tak jak ze wszystkim wtedy instytucjami gospodarki ale pytać , pytać - to jedyna szansa ,że coś się trafi .., jak coś mi się trafi to dam znać i wice wersa :wink:
defiler
Towarowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2017, 19:14

Post autor: defiler »

Jest kilka zdjec w necie, nie wiem czy widziales:
http://fotopolska.eu/foto/365/365447.jpg
http://www.phototrans.eu/14,103705,0,_CEJ_5462.html
http://www.drehscheibe-online.de/foren/ ... 30,5589322 (gdyby sie nie wyswietlaly zdjecia to w google/grafika wpisz ppzm herby)

film z likwidacji stanowiska do przestawiania suwnic:
https://www.youtube.com/watch?v=SAgz_GLdvds

przewin do 8:45 - fragment nakrecony na terenie PPZM Herby:
http://sensacjexxwieku.blogspot.com/201 ... hu-na.html
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

- nie nie widziałem tych zdjęć ani fragmentu z Sensacje XX wieku , - widok z wrakami parowozów na powyginanych torach , wśród ogromnych hałd złomu i w tle wieże oświetleniowe ,to jest dla mnie - to co mnie szalenie interesuje ..
- ja :???: jak na razie nic nie znalazłem,- ale pamiętam swoje zobowiązanie co do szukania zdjęć złomowni z Herbów
:!: odnośnie ostatniego linka , którego podałeś to mała korekta -motyw Herbów jest w 16:55- swoją drogą miałeś niezłego nosa ,żeby w takim materiale znależć coś o ... złomowisku w Herbach, ale czasem coś człowieka prowadzi podświadomie gdzieś - wiem troszeczkę coś o tym ,
- złomownie czasów złotego okresu ( cięte szczególnie parowozy )nigdy nigdzie nie były jakimkolwiek tematem ,
- zawsze jak przejeżdżałem pociągiem to :shock: :shock: jak pociąg mijał tą wielką złomownię
ODPOWIEDZ