typografia parowozowa PKP

Książki, filmy, dokumenty, zabytkowe eksponaty;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Hamburger
Pospieszny
Posty: 168
Rejestracja: 07 lip 2008, 10:02

Post autor: Hamburger »

Taką listę uzupełnioną jeszcze innymi faktami oraz fotkami otrzymał Autor na początku września br.
spptkw2
Towos
Posty: 46
Rejestracja: 10 mar 2013, 15:00
Lokalizacja: Bytom G/Śl.

Post autor: spptkw2 »

Jedno miejsce: wczoraj - lata 70-te XX wieku i dziś - 01.10.2014r. czyli około 40 lat. Lokomotywownia Tarnowskie Góry...
Ty246-XX lata 70-te XX wieku zdjęcie już było na forum.
Obrazek
E4MSU-001 GRIFFIN 01.10.2014r.
Obrazek
E4MSU-001 GRIFFIN 01.10.2014r.
Obrazek
spp...iE3k.
spptkw2
Towos
Posty: 46
Rejestracja: 10 mar 2013, 15:00
Lokalizacja: Bytom G/Śl.

Post autor: spptkw2 »

Porównywanie zasobnikowe: dwa zdjęcia z sieci i Tarnowskie Góry
Obrazek
Tarnowskie Góry zasobnik + Ty45-418, za nim Ty2-1063
Obrazek
i jeszcze raz daleki świat
Obrazek
spp...iE3k.
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

- kiedys na jednej z naszych aukcji internetowych pojawila sie taka "perelka"Obrazek autor zdjecia nieznany jak rowniez rok , miejsce i tak dalej
Luck
Towarowy
Posty: 10
Rejestracja: 24 lip 2008, 10:18
Lokalizacja: ściana wschodnia

Post autor: Luck »

nie do końca jest tak jak piszesz Januszku..

akurat kupiłem tą fotografię ;-)

datowana jest na 25.X.56r.
a miejsce jak dobrze rozszyfrowałem do Zduńska Wola
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

-... którą to fotografią się natychmiast pochwaliłeś mi jako niesamowitym znalezisku aukcyjnym i tak dalej.. , -natomiast ja ją niedawno upubliczniłem raz jeszcze podkreślam- po dawno zakończonej aukcji - zresztą przez jakiś czas ta fotografia była publicznie pokazana będąc właśnie przedmiotem owej aukcji ,- ja ją teraz przywołałem przede wszystkim za niesamowity walor zapisu faktu ( przy okazji robiąc remanent w swoim archiwum)- moje gratulacje z okazji tego nabytku -Rartasu- nie wiedziałem ,że jesteś właścicielem tego zdjęcia -Darek mam nadzieję ,że mi to (upublicznienie tej fotografii) wybaczysz, przepraszam
- a tak z ciekawości - skąd przypuszczenie Darek ,że to Zduńska Wola? (nie Z.W. Karsznice)
Stellwerk

Post autor: Stellwerk »

hoart pisze:skąd przypuszczenie Darek ,że to Zduńska Wola? (nie Z.W. Karsznice)
zdecydowanie nie jestem Darek. ale mam sugestie: nazwe ZW Karsznice jest w użyciu dopiero od 1975 roku, przedtem to były po prostu Karsznice.
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

errata do http://www.kolpress.pl/?314,normalnotor ... kie-na-pkp na stronie 65 dolne zdjęcie i jest w opisie ,ze to Tr20-17, znalazłem inne ujęcie tego samego zdarzenia gdzie wyrażnie widać ,że to Tr20-12... i tu teraz jest zagadka ; w dalszej części części tej publikacji autor w tabeli wszystkich maszyn tej serii podaje , ze Tr20 z numerem inewntarzowym "12 " był na stanie dyrekcji warszawskiej i w dalszej części tej tabeli widnieje tylko jedna adnotacja co do losów tej maszyny (nr 12 NKPS ze znakiem zapytania .. Obrazek - na pewno nie jest to nr 17, na budce widnieje jeszcze godlo , zoldak niemiecki ewidentnie umiejscawia po czyjej stronie ta maszyna jest w 1939 roku, mysle ,ze pelna liczbe inwentarzowa zaslania sworzen sprzegu i mysle ze pelny numer tej maszyny mogl sie zaczynac od 122 dyr Radom -przejety przez DRB, nastepnie nr 124 dyr R. przejety przez DRB to samo nr125, 126 i 129 i teraz tylko ktory to?...
foto z fotopolska
+ po wielkosci tabliczki numeru kolejowego , ktora widac na budce trudno wnioskowac , czy tam jest liczba dwu cyfrowa czy trzy
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

niemiecki zolnierz jest na zdjeciu w ksiazce, tu na wklejonym przeze mnie jest dwoch ewidentnie naszych i scena tuz po zasypaniu sporej wielkosci dolu powstalego w wyniku mysle ze zdetonowania ladunku wybuchowego pod torem tuz po najechaniu nan parowozu
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

-kolejna errata http://www.kolpress.pl/?314,normalnotor ... kie-na-pkp strona 89 dolne zdjęcie przedstawiąjace Tr20-75 (Tr20-141 PKP-A)autorstwa T.Suchorolskiego- otóż autor publikacji T .Roszak napisał do tego zdjęcia ,że lokomotywa na tym zdjeciu odpowiada cytuję "pierwszej dostawie" i wymienia elementy tej lokomotywy świadczące o tym ,-cytuję " kształt komina jak i konstrukcję tendra " - otóż powinno być napisane , że te elementy odpowiadają DRUGIEJ DOSTAWIE - widać na zdjęciu komin wysoki , wysoki kołpak zbieralnika pary , tender o niższej kadzi wodnej z wyższą burtą skrzyni węglowej, natomiast pierwszej dostawie to widac na fotografii ,odpowiadają : nisko osadzona budka , czternasto szprychowe koło zestawu czwartego dowiązanego jak również jego lekko łukowata krawędż przeciwagi(patrząc od strony piasty)
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

- ciąg dalszy fotek inwentarza brakujących numerów .. dzis jakis czas temu znaleziona na jednej z internetowych aukcji fotografia ( autor nieznany(mi)) numeru "33" w opisie jest ,że to Toruń 1972 rok

wg listy CTL-a Ty246-33
ALCO 75517 1947
ALCO 75517 1947
.48. PKP
.48. KARSZNICE
OLSZTYN
+23.10.78.

Obrazek
koondel
Towarowy
Posty: 1
Rejestracja: 01 maja 2015, 20:35

Post autor: koondel »

Hej, nie wiem czy to tutaj, w razie co o przepraszam. Na terenie Gdańskiego Cmentarza Łostowice jest taki to element:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ponoć to od parowozu Tender... Co Wy na to? Pozdrowienia z Gdańska :)
Awatar użytkownika
feyg
Ekspres
Posty: 247
Rejestracja: 18 gru 2006, 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: feyg »

Firma raczej nie budowała tendrów :wink:
http://agora.sub.uni-hamburg.de/subhh-a ... c1:1254785
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

Olsztyn (lata siedemdziesiąte) Ty51-207( foto z dawno zakończonej aukcji , autor foto nieznany)
Obrazek

apropo - Kolego "koondel" wpis Kolegi o bardzo ciekawym obiekcie z Gdańska jest dany w niewłaściwym wątku , na przyszłość proszę przejrzeć (adekwatne) rozdziały, wątki tego forum i w stosownym ( lub założyć nowy wątek) zrobić wpis a nie jak leci, bo robi się harmider ,-a Koledzy Paweł administrator i Sebastian moderator nie czytają moich PW?
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

kadr z dokumentu " Ślaski węzeł"(nieznany numer trumana)
Obrazek
a ten z "Szlakiem wielkiej elektryfikacji" na zdjęciu "65" wychodzi z Karsznic na północ
Obrazek
ODPOWIEDZ