typografia parowozowa PKP

Książki, filmy, dokumenty, zabytkowe eksponaty;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

jacekZ
Towos
Posty: 27
Rejestracja: 08 maja 2010, 17:36
Lokalizacja: Konin

Post autor: jacekZ »

A oryginalny kocioł z 22 zamontowano na 86 który został złomowany w zduńskowolskiej Izolacji w 1987 roku
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

-numer "41"-pierwszy Baldwin z czterdziestu sztuk wykonanych przez BLW sfotografowany( cytuję tylko fragment tego kapitalnego zdjęcia) przez Jacka Radziewicza Winnickiego w parowozowni Bydgoszcz Wschód w 1963 roku
wg listy CTL-a Ty246-41
BALDWIN 73424 1947
BALDWIN 73424 1947
.48. PKP
.48. KARSZNICE
.66. GDYNIA GRABÓWEK
06.11.68. ZEBRZYDOWICE
07.01.70. OŚWIĘCIM
OST. KM. 3.12.78.
+17.02.79.

Obrazek
zdjecie(fragment) jest z monografii "Magistrala Węglowa Śląsk -porty" Grzegorza Kotlarza, Henryka Dąbrowskiego, Edwarda Wieczorka
Awatar użytkownika
Darek
Przyspieszony
Posty: 78
Rejestracja: 28 cze 2009, 11:02
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Darek »

hoart pisze:-...-dodam jeszcze tylko (powtórzę) , że resztki numeru "czterdzieści" a dokladnie tendra znajdują się dziś w skansenie w Kościerzynie i są to : jeden wózek i część stokera
Dodam że wózek z tendra 40-stki został prawdopodobnie pocięty, gdyż nie ma go tam(w Kościerzynie) od dawna. :shock:

Panowie , szukam cały czas jakiegoś planu Ty246 w celu zaprojektowania modelu kartonowego tego parowozu w skali 1:25 , i ponawiam pytanie :
Czy ktoś coś ma?
ps. tak wiem że w hameryce są , i muzkol też ma(jakieś resztki) ale jak dla mnie są one niedostępne z różnych względów, a zaprojektowanie modelu było by z pożytkiem dla wszystkich :-)
Dla mnie wystarczą takie dwa rysunki przekrojowe jakie ma kolega Hoart :-)
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

-Darek przeciez kiedyś w tym wątku wkleiłem to o co pytasz- a jest to zaznaczam z monografii o węglówce
Awatar użytkownika
Darek
Przyspieszony
Posty: 78
Rejestracja: 28 cze 2009, 11:02
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Darek »

hoart pisze:-Darek przeciez kiedyś w tym wątku wkleiłem to o co pytasz- a jest to zaznaczam z monografii o węglówce
Cooo??, te rysunki są w monografii o węglówce ???, nosz .... źle musiałem cię zrozumieć.
Muszę ją zakupić :grin:
Awatar użytkownika
Anrep
Pospieszny
Posty: 193
Rejestracja: 03 lis 2005, 20:42

Post autor: Anrep »

Gdy się model ukaże, będzie można utworzyć podwątek: Truman Show :wink: Czekam!
ruszyła maszyna po szynach ospale
Awatar użytkownika
Darek
Przyspieszony
Posty: 78
Rejestracja: 28 cze 2009, 11:02
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Darek »

Anrep pisze:Gdy się model ukaże, będzie można utworzyć podwątek: Truman Show :wink: Czekam!
Gdy się model ukaże, to zrobię nowy wątek :wink:
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

-numer"42" -kadr z filmu "The Colin White Collection No.4 Archive Newsreel" Vol. 14. http://uk.ebid.net/for-sale/dvd-b-r-vol ... 645640.htm zamieszczony przez Kolegę Mariusza Furtka na kozaku i za jego zgodą pokazany przeze mnie tu


Ty246-42
BALDWIN 73425 1947
BALDWIN 73425 1947
.48. PKP
.48. KARSZNICE
.67. OLSZTYN
INOWROCŁAW
+15.10.79.
++
Obrazek
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

brak zdjęć numerów:"43","44","45","46","47",zdjęcie numeru "48" jest sprawdzane u autora fotografii ,ponieważ raster gazetowy czyni niewyrażną drugą cyfrę i musi być to odczytane z fotografii autorskiej na sto procent- na razie jest na 98 procent :???: ,- a dziś numer "49" sfotografowany przez obcokrajowca dawno temu w ..Kutnie !! jak dobrze pamiętam z opisu owego zdjęcia lata albo koniec sześćdziesiątych albo początek 70, -obcokrajowiec jakiś już spory czas temu wstawił tą fotografię na którąś giełdę internetową i owe zdjęcie kupił ktoś - jak na razie nie wiem kto,
wg listy CTL-a Ty246-49
BALDWIN 73432 1947
BALDWIN 73432 1947
23.10.47. PKP
23.12.47. KARSZNICE
05.07.54. SĘDZISZÓW
03.09.54. KARSZNICE
.11.65. BYDGOSZCZ WSCHÓD
21.11.68. OŚWIĘCIM
.08.69. CZĘSTOCHOWA
10.04.72. ŁAZY



Obrazek
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

-numer "50" foto kadr wykonany przez Kolegę ssptkw2 jakiś czas temu w tym wątku powtórzony przeze mnie teraz jest z filmiku /kroniki o karsznickiej parowozowni z lat początku sześćdziesiątych , który można również znależć i obejrzeć w tym wątku tylko o kilka stron wstecz , zresztą filmik jest w sieci pod tytułem "Karsznicka parowozownia", -ten kadr szprycowania wodą budki numeru "50" jest w tym filmiku ogólniejszy sekundę wcześniej prawie na cały parowóz -myślę ,że też to truman o tym samym numerze
wg listy CTL-a Ty246-50
BALDWIN 73433 1947
BALDWIN 73433 1947
.48. PKP
.48. KARSZNICE
.66. TORUŃ GŁ.
INOWROCŁAW
+15.01.77.
++


Obrazek
- zamykając pierwszą dziesiątkę z Baldwina jest na razie sześć do czterech jeżeli potwierdzi się jako pewny numer "48" to będzie pół na pół jako niezły wynik czwartej dziesiątki słabo obfotografowanej -chyba najsłabiej
*-odnośnie numeru wcześniejszego czyli "49" dodam tylko to co mi umknęło z listy Kolegi CTL-a ,że ów numer pracował jeszcze po skreśleniu z PKP w przemyśle jako kocioł grzewczy -
Kolega Jarząbek kiedyś napisał na kozaku ,że Ty246-49





Cyt ." ... Trafił chłopaczyna do EC Radom gdzie przez jakiś czas sobie podgrzewał atmosferę .... a później przez jakiś czas stał sobie bezczynnie - mówiąc krótko - opieprzał się. Wkurzeni tym stanem rzeczy ówcześni sprzątacze z Radomia poprosili w 1994 roku pewnych dźentelmenów w skórzanych fartuchach z autogenami a ci gładko wykonali swoją mokrą robotę. " koniec cytatu



** - co do numeru "48" cały czas czekam na odpowiedż od samego Pana Tadeusza S.autora zdjęcia ...
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

-ciekawa strona http://www.flickr.com/photos/70217867@N ... 4/detail/z archiwum ONZ o pomocy w ramach UNRRA (CNRRA) dla Chin , w tym bardzo ciekawy wątek kolejowy
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

- przypadkowo odkryłem ,że tamta( wyżej) strona nie istnieje , więc wkleiłem tą , jak na razie "działa" -sprawa dotyczy amerykańskiej pomocy Chinom po 1945 roku http://www.flickr.com/photos/70217867@N ... 204775474/
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

w lipcu trochę dla relaksu popływam/y po morzach i oceanach cofając się dość sporo w czasie dzięki internetowi a w dalszym ciągu sprawa którą poruszam dość niedaleko tyczy i naszych trumanów w kilku kwestiach -dodam, a teraz z tej strony http://www.marine-marchande.net/groupe% ... otives.htm dwie foty największego transportowca dalekomorskiego norweskiej firmy Christen Smith S/S Beljeane i jego zawartości do Chin właśnie ale jeszcze na początku drogi w NY, i zastanowiło mnie w którą stronę popłynął do dalekich Chin , czy przez Panamę i Pacyfik , czy przez Suez ,- obie odległości podobne jak na moje oko wpatrzone w globus -tu Consolidationy unrrowske dla Chin w ładowni Obrazek i na pokładzie Obrazek

na stronie archiwum ONZ-tu http://www.flickr.com/photos/70217867@N ... 204775474/ ten sam statek ale już u celu wyprawy
a tu jeszcze złowiony kiedyś w sieci portret fabryczny consolidation-a UNRRA dla Chin- przedmiot transportu Obrazek
hoart
EuroCity
Posty: 460
Rejestracja: 13 wrz 2008, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hoart »

- numer "51" podczas przejażdżki po ..ostbanie z pociągiem z miłośnikami kolei nostalgii z Eisenbahn Kuriera , ową fotografię już kiedyś wkleiłem tu w tym wątku za pozwoleniem jej właściciela Kolegi Mariusza Furtka teraz wklejam tą fotografię raz jeszcze ponieważ kolej na ten numer , niedawno z tej samej sesji EK była na jednej z giełd internetowych podobna fotografia oczywiście z numerem "51" myślę ,że wiem Kto ją kupił .. :cool:
wg listy CTL-a Ty246-51
BALDWIN 73434 1947
BALDWIN 73434 1947
.48. PKP
.48. KARSZNICE
INOWROCŁAW
+
SPRZEDANY PRZEMYSŁ, ++ *


Obrazek
*- grzał w przemyśle jako bojler w Celulozie we Włocławku ( w tym wątku gdzieś na początku było już o jednej tabliczce firmowej ściągniętej z tego trumana jak już stał we Włocławku w oczekiwaniu na ostatni kurs do którejś złomowni, ściągniętej przez jakiegoś obcokrajowca i udekorowanej tą tabliczką drzwi lodówki w swoim mieszkaniu- jest zdjęcie tego faktu ) to tyle
GENERAŁ
Pospieszny
Posty: 126
Rejestracja: 27 sty 2013, 23:53
Lokalizacja: małopolska

Post autor: GENERAŁ »

hoart pisze:w lipcu trochę dla relaksu popływam/y po morzach i oceanach cofając się dość sporo w czasie dzięki internetowi a w dalszym ciągu sprawa którą poruszam dość niedaleko tyczy i naszych trumanów w kilku kwestiach -dodam, a teraz z tej strony http://www.marine-marchande.net/groupe% ... otives.htm dwie foty największego transportowca dalekomorskiego norweskiej firmy Christen Smith S/S Beljeane i jego zawartości do Chin właśnie ale jeszcze na początku drogi w NY, i zastanowiło mnie w którą stronę popłynął do dalekich Chin , czy przez Panamę i Pacyfik , czy przez Suez ,- obie odległości podobne jak na moje oko wpatrzone w globus -tu Consolidationy unrrowske dla Chin w ładowni [url=http://i77.photobucket.com/albums/j49/Hoart/EmbarqtLocos06_zps166d4e3f.jpg]Obrazek[/URL] i na pokładzie [url=http://i77.photobucket.com/albums/j49/Hoart/EmbarqtLocos07_zpsb3e3f5eb.jpg]Obrazek[/URL]

na stronie archiwum ONZ-tu http://www.flickr.com/photos/70217867@N ... 204775474/ ten sam statek ale już u celu wyprawy
a tu jeszcze złowiony kiedyś w sieci portret fabryczny consolidation-a UNRRA dla Chin- przedmiot transportu [url=http://i77.photobucket.com/albums/j49/Hoart/UNRRA_zps76655f51.jpg]Obrazek[/URL]
Niezwykle ciekawe zdjęcie. W ładowni nowiutkie parowozy, na nich niechlujnie ułożone deski po których chodzą marynarze malujący konstrukcję statku. Cała odskrobana farba, papier scierny i zachlapania od nowej farby widać na nowych parowozach. Ale to nie problem, chińczyk odmaluje sobie nowy parowóz....
ODPOWIEDZ