Rozkłady Jazdy na Stacji Więcbork

Książki, filmy, dokumenty, zabytkowe eksponaty;

Moderatorzy: Sebastian Marszał, bastard

Awatar użytkownika
phaedra
Osobowy
Posty: 64
Rejestracja: 27 mar 2007, 19:55
Lokalizacja: Toruń

Rozkłady Jazdy na Stacji Więcbork

Post autor: phaedra »

Witam !

Poszukuję rozkładów jazdy stacji Więcbork z lat powojennych (oprócz sezonów : 82/83, 86/87, 88/89, 97/98, 98/99, 99/00, 00/01) oraz innych informacji dotyczących stacji Więcbork. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Piotr Janik
InterCity
Posty: 300
Rejestracja: 29 wrz 2004, 16:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotr Janik »

Poszukuję rozkładów jazdy stacji Więcbork
Czy chodzi Ci o rozkład jazdy pociągów w postaci tablic przyjazdów/odjazdów dla tej stacji? I jeszcze, żeby zdążyć przed tłumem Kolegów działających bezinteresownie, spytam szybciutko a błyskotliwie: jakich materiałów można oczekiwać od Ciebie w ramach pomocy wzajemnej? :grin:
Freien Strecken für freien Menschen!
Awatar użytkownika
phaedra
Osobowy
Posty: 64
Rejestracja: 27 mar 2007, 19:55
Lokalizacja: Toruń

Post autor: phaedra »

Chodzi mi o tablice odjazdów i przyjazdów. W ramach pomocy info wysłałem na pw.
Awatar użytkownika
Piotr Janik
InterCity
Posty: 300
Rejestracja: 29 wrz 2004, 16:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotr Janik »

Tu jest mały problem: stacyjne rozkłady to był zawsze wyciąg z zasadniczego (planszowego) rozkładu jazdy pociągów, niezależnie, czy zamawiano druk takich plakatów dla większych stacji, czy poprzestawano jedynie na ściennym dziele miejscowego artysty. Podobnie to, co dostałeś od Winicjusza Drozdowskiego (i co robi też „nasz” CM) jest wynikiem obróbki tabel z wydawnictw książkowych. Chyba nie wolisz ryby od wędki?
Przechodząc z trybu otwartego na PW, lepiej nie informować o tym publicznie: „zakulisowość” może zniechęcać Kolegów działających bezinteresownie... :mrgreen:
Na marginesie: zapewne wielu z nas, choć nie wszyscy, uczestniczy w paranoi, która ma źródło w cenach cegieł na znanym portalu aukcyjnym. Będąc jedną z ofiar tej paranoi, mam złośliwą nadzieję, że - za przykładem znanym z linków na naszym forum – dysponenci rozkładów PKP uczynią kiedyś podobnie szlachetne gesty. Od momentu, gdy w Sieci pojawił się kompletny Reichskursbuch za 1944, reprint Ritzau’a stał się praktycznie niesprzedawalny.
To „źle, czy niedobrze” :?: :?: :?:
Freien Strecken für freien Menschen!
Awatar użytkownika
phaedra
Osobowy
Posty: 64
Rejestracja: 27 mar 2007, 19:55
Lokalizacja: Toruń

Post autor: phaedra »

Winicjusza poznałem dzięki jego stronie internetowej i stąd się zaczęła przygoda w poszukiwaniu rozkładów jazdy pociągów. Trochę informacji już uzbierałem. Dlaczego szukam pozostałych danych ? Chodzi o mi o przypomnienie młodym forumowiczom ze strony internetowej Więcborka, o tym, że tak kiedyś kursowały pociągi w Więcborku. Ci, którzy mają 18-20 lat jeszcze pamiętają, ale ci, co mają 10-15 lat, już nie za bardzo. Dlatego straszym forumowiczom (w tym mnie) zależy na tym, aby ocalić od zapomnienia fakt, że kiedyś jeździły tam pociągi. Stamtąd wywodzi się też mój sentyment do kolei, gdyż jako nastolatek lubiłem patrzeć na pociągi odjeżdzające w cztery strony świata. :grin:


Próbowałem kiedys kupić na aukcjach "cegły", o których piszesz wyżej. Nietety, ceny są horrendalne. :sad: Tak naprawdę wystarczą mi informacje z tablic "namalowanych przez artystę" - robię rozkłady jazdy ze wszystkich lat w formie tablicy przyjazdów - odjazdów. A gdzie jest link, o którym mówisz wyżej ? Z kolei ja zapraszam do galerii dworca PKP Więcbork oraz do wątku dworca PKP..

Do Galerii wrzucamy zdjęcia stare i aktualne za zgodą ich autorów. Są tam nawet specjalne podziękowania dla osób, których zapewne znasz. Omawiamy także wątek dworca PKP, zapraszam do dyskusji osoby, które kiedyś interesowały się, mieszkały bądź nadal interesują się losami stacji. Ten temat jest na topie. Jeśli chodzi o same dane, powtórzę, wystarczą mi dane z tablic. Dane te będą wykorzystane z podaniem źródła :grin:
Awatar użytkownika
Piotr Janik
InterCity
Posty: 300
Rejestracja: 29 wrz 2004, 16:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotr Janik »

Jeśli chodzi o same dane, powtórzę, wystarczą mi dane z tablic
Powtórzę: tablice przyjazdów/odjazdów były drukowane dla stacji w miastach wojewódzkich i innych, z relatywnie dużym ruchem pasażerskim (chociażby Skarżysko-Kamienna na kielecczyźnie) i jest to bodaj najrzadsza odmiana drukowanego rozkładu jazdy. W Więcborku zapewne wystarczała jedna, samodzielnie wykonana tablica z wymiennymi znakami. Musisz zatem poszukiwać konkretnych tabel z wydawnictw książkowych, żeby być właściwie zrozumianym przez adresatów prośby :twisted: .
Dane te będą wykorzystane z podaniem źródła
O - zaczynasz działać profesjonalnie! Oby był to dostateczny argument :mrgreen: .

Mnie natomiast interesuje, chociaż nie na tyle, by rozwijać odpowiednie wątki, czy Jakub Pichola otrzymał ("na PW" :twisted: ) jakąkolwiek odpowiedź na swoją propozycję ("Co wy na to?"), jak sam wnioskodawca traktuje dziś swój pomysł oraz czy nowmir wzbogacił swój zbiór - i jaką drogą. Interesuje mnie teoretycznie proces pozyskiwania i dystrybucji historycznych danych rozkładowych: część egzemplarzy cegieł zdaje się być w ciągłym obiegu ergo rośnie globalna ilość skanów, mimo to ceny - także rejonówek - są coraz wyższe. Ta osobliwa spiralka to oczywiście odległe obrzeża zjawiska „MK” ale jakże ekscytujące... :grin:
Freien Strecken für freien Menschen!
Awatar użytkownika
phaedra
Osobowy
Posty: 64
Rejestracja: 27 mar 2007, 19:55
Lokalizacja: Toruń

Post autor: phaedra »

Piotr Janik pisze:Powtórzę: tablice przyjazdów/odjazdów były drukowane dla stacji w miastach wojewódzkich i innych, z relatywnie dużym ruchem pasażerskim (chociażby Skarżysko-Kamienna na kielecczyźnie) i jest to bodaj najrzadsza odmiana drukowanego rozkładu jazdy. W Więcborku zapewne wystarczała jedna, samodzielnie wykonana tablica z wymiennymi znakami. Musisz zatem poszukiwać konkretnych tabel z wydawnictw książkowych, żeby być właściwie zrozumianym przez adresatów prośby :twisted:
Teraz już wiem, dlaczego w np. w Toruniu (czy innych miastach) widzę tablice w formie plakatów, a w mniejszych miejscowościach to rzadkość. No, może wyjątkiem jest Aleksandrów Kujawski i Ciechocinek. :mrgreen:
Piotr Janik pisze:O - zaczynasz działać profesjonalnie! Oby był to dostateczny argument :mrgreen: Mnie natomiast interesuje, chociaż nie na tyle, by rozwijać odpowiednie wątki, czy Jakub Pichola otrzymał ("na PW" :twisted: ) jakąkolwiek odpowiedź na swoją propozycję ("Co wy na to?"), jak sam wnioskodawca traktuje dziś swój pomysł oraz czy nowmir wzbogacił swój zbiór - i jaką drogą. Interesuje mnie teoretycznie proces pozyskiwania i dystrybucji historycznych danych rozkładowych: część egzemplarzy cegieł zdaje się być w ciągłym obiegu ergo rośnie globalna ilość skanów, mimo to ceny - także rejonówek - są coraz wyższe. Ta osobliwa spiralka to oczywiście odległe obrzeża zjawiska „MK” ale jakże ekscytujące... :grin:
Jeśli mam informacje z legalnego źródła, zawsze je wykorzystuję z podaniem źródła. Kiedyś próbowałem licytować na Allegro cegłę 92/93, która mnie bardzo intreresowała, niestety przebito moją ofertę. :???: Skonczylo się na 200 PLN.
Awatar użytkownika
Stacja Krzepielów
Przyspieszony
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2006, 17:07
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Stacja Krzepielów »

Powtórzę: tablice przyjazdów/odjazdów były drukowane dla stacji w miastach wojewódzkich i innych, z relatywnie dużym ruchem pasażerskim

Nie zgodzę się z mieszkańcem Skarżyska, uważam że Trzcianka to nie jest stacja z relatywnie dużym ruchem pasażerskim :)

A mimo to miała w historii swoje drukowane miejsce
Załączniki
tr 1s.jpg
Muzeum Historii Linii Kolejowych
Stacja Chrzypsko Wielkie
--
Czytaj periodyk "Stacja Chrzypsko Wielkie"
na www.muzeumchrzypsko.pl
Awatar użytkownika
phaedra
Osobowy
Posty: 64
Rejestracja: 27 mar 2007, 19:55
Lokalizacja: Toruń

Post autor: phaedra »

To nowy adres wątku o więcborskim dworcu PKP oraz nowy adres galerii dworca PKP w Więcborku. Zapraszam.
ODPOWIEDZ